Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
29.12.2020
Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Замовником оголошено спрощену закупівлю, в якій 14.12.2020 р. визначено учасника переможцем. Таким чином, учасник має право подати документи для укладання договору про закупівлю до 4 січня 2021 р. Але, якщо договір буде укладено у 2021 році, то зміст договору не буде відповідати проекту договору, який було опубліковано разом з оголошенням. Замовник вбачає за необхідне відмінити закупівлю, так як вона не встигає бути виконаною у 2020 році. Як правильно в даному випадку відминити закупівлю, на які підстави посилатися?
Відповідь
17.04.2020
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Доброго дня. Чи має право тендерний комітет після 19 квітня 2020 року затверджувати звіт про укладений договір до 50000 грн з метою оприлюднення звіту про укладений договір?
Відповідь
24.10.2022
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Комунальним підприємством «Централізована закупівельна організація» Дніпровської міської ради (далі – КП «ЦЗО» ДМР, Замовник) було проведено агреговану закупівлю за процедурою відкриті торги: Канцелярські товари (ДК 021:2015 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне), ID UA-2022-08-04-006857-a, для замовників-ініціаторів Комунального підприємства «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради та Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради. Замовником при оголошенні закупівлі Канцелярські товари (ДК 021:2015 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне) (ID: UA-2022-08-04-006857-a) були заповненні електронні поля «Умови оплати»: 1. «Подія» – Поставка товару; «Опис» – Комунальне підприємство «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради; «Тип оплати» - Післяоплата; «Період, (днів)» - 60; «Тип днів» - календарні; «Розмір оплати, (%)» - 93. 2. «Подія» – Поставка товару; «Опис» – Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради; «Тип оплати» - Післяоплата; «Період, (днів)» - 15; «Тип днів» - Робочі; «Розмір оплати, (%)» - 7. Розміри оплати 93% та 7%, при оголошенні закупівлі, визначались у пропорційному відношенні очікуваної вартості закупівлі кожного замовника-ініціатора (очікувана вартість Комунального підприємства «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради – 452 950,00 грн та очікувана вартість Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради – 34 000,00 грн) до загальної суми очікуваної вартості 486 950,00 грн в залежності від типу оплати, періодів та типу днів. За результатами закупівлі Департаментом соціальної політики Дніпровської міської ради укладено договір від 30.09.2022 №369 на суму 33 940,50 гривень. Казначейською службою України на адресу Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради було надано попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства щодо реєстрації зобов’язань, а саме: при здійсненні перевірки встановлено, звіт про проведення процедури закупівлі UA-2022-08-04-006857-a від 30.09.2022, договір від 30.09.2022 №369 на суму 33 940,50 грн, додаткова угода від 30.09.2022 №1 на суму 0,00 грн надані з недотриманням вимог щодо оформлення поданих документів в частині невідповідності встановленим вимогам умов оплати, зазначених у звіті про проведення процедури закупівлі (розділ «Умови оплати», «Тип оплати» - післяоплата, «Розмір оплати, %» - 7%, п.4.1. договору). КП «ЦЗО» ДМР, просить Вас надати роз’яснення з питання правильності визначення відсотку розміру оплати вартості предмету закупівлі у разі проведення агрегованої закупівлі для декількох замовників-ініціаторів та внесення відповідної інформації в електронні поля в електронній системі закупівель.
Відповідь
08.07.2022
Запитання      Тема: Виконання договору
Між Замовником та Генпідрядником за результатами проведення закупівлі було укладено договір на виконання робіт з будівництва. Пунктом 11.5 Договору визначено, що Генпідрядник забезпечує виконання своїх зобов’язань за Договором у розмірі 1 (одного) відсотку від суми Договору у формі депозиту безвідсоткового шляхом перерахування коштів на розрахунковий (реєстраційний) рахунок Замовника. Згідно п. 11.6 Договору забезпечення виконання договору про закупівлю повертається після виконання Генпідрядником своїх зобов’язань за цим Договором стосовно якості і строків виконання робіт, а також у разі набрання законної сили судовим рішенням, яким цей Договір визнано недійсним. Також п. 11.7 Договору передбачено, що забезпечення виконання договору про закупівлю не повертається у разі, якщо Генпідрядник не виконав усі умови договору стосовно якості робіт і строків згідно положень Договору. Відповідно до частини 2 статті 27 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закону) замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю: 1) після виконання переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі договору про закупівлю; 2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі/спрощеної закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним; 3) у випадках, передбачених статтею 43 цього Закону; 4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин. Крім цього, пунктом 8.1. Договору передбачено, що Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов’язань за цим Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо). Згідно п. 8.4 Договору у разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 10 днів, кожна зі сторін в установленому порядку має право розірвати цей договір. Офіційним листом від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1. Торгово-промислова палата України на підставі ст. ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, засвідчила форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану. Враховуючи вищевикладене, просимо надати відповідь на питання: 1. Чи повертається забезпечення виконання договору Генпідряднику у разі розірвання Договору у зв’язку з виникненням обставин непереборної сили, з врахуванням п. 8.1 Договору?
Відповідь
15.12.2020
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Комунальне підприємство має в користування автомобіль згідно договору оренди, укладеного з державною установою, тобто на дані правовідносини розповсюджується дія Закону "Про оренду державного та комунального майна". Договір оренди було укладено до набрання чинності новою редакцією закону Закону "Про публічні закупівлі строком на 2 роки і 11 місяців з правом пролонгації та той же строк, річна сума його не перевищує 50тис. грн., а тому звіт про його укладання в систему не викладався. Чи повинен Замовник оприлюднювати річний план на закупівлю відповідних послуг щодо оренди автомобіля в 2021році, враховуючи, що договір було укладено до набрання чинності новою редакцією Закону на строк дії більше ніж один рік та яким документом, в такому випадку, може відзвітувати Замовник про укладений договір та підтвердити застосування пункту річного плану закупівель в новому 2021 році? Яким чином повинно здійснюватися планування річної потреби та оприлюднюватися річні плани і звіти про договір про закупівлю без застосування електронної системи, в разі, якщо існують діючі договори з щорічною пролонгацією, в розірванні яких підприємство не зацікавлене, а укладання їх на кожен наступний рік викликає складнощі, зокрема і відмову контрагента.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json