Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
07.02.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1110 / 1139
Чи є визначений термін укладання «прямого» договору після відміни відкритих торгів в разі неподання жодної пропозиції? Наприклад: торги не відбулись 30.12.2023року, а 01.02.2024 року буде укладений прямий договір за цієї підстави. Ми вважаємо: У випадку якщо замовник запланував здійснення закупівлі, відобразив її в річному плані та оголосив закупівлю за процедурою відкриті торги, орієнтуючись на наявні власні потреби у предметі закупівлі саме на 2023 рік, вважаєємо, що відміна у 2023 році процедури відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій унеможливлює укладання прямого договору по підпункту 6 пункту 13 Особливостей у 2024 році. Оскільки закупівля, проведена у минулому році відображає фактичну наявну потребу в закупівлі 2023 року та вимагає реєстрації бюджетних та фінансових зобов’язань з подальшим здійсненням відповідних платежів попереднього бюджетного періоду за рахунок видатків наступного періоду, що суперечитиме бюджетному законодавству. Для забезпечення потреби у певному предметі закупівлі у наступному році (2024) замовник може наприкінці поточного року (2023) розпочати закупівлю зокрема шляхом проведення відкритих торгів.. За умови правильного оприлюднення річного плану в частині відображення потреби саме на 2024 рік, не бачимо перешкод для замовника щодо застосування підпункту 6 пункту 13 Особливостей у 2024 році. Адже результатом укладання прямого договору по пункту 13 буде забезпечення наявної потреби 2024 року, що відповідатиме бюджетним та фінансовим зобов’язанням даного бюджетного періоду. Чи згодні ви з нашим твердженням?
Відповідь
29.01.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
823 / 860
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи є якісь особливості щодо підготовки тендерної документації по процедурі "Відкриті торги з особливостями" (враховуючи вартісні межі предмета) при закупівлі авто не самого нового зразка (можливо навіть яке було у використанні) для виконання місцевої програми допомоги в/ч? І можливо при проведенні самої процедури є якісь нюанси?
Відповідь
29.01.2024 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
652 / 748
Згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» підприємство проводить закупівлі через відкриті торги за кодом ДК 021:2015-79710000-4 Охоронні послуги: 1) послуг з фізичної охорони (послуги з охорони майна) та 2) послуг з моніторингу сигналів тривоги, що надходять з пристроїв охоронної сигналізації. Підприємству надійшло звернення Управління поліції охорони, що підприємство зобов’язане отримувати охоронні послуги від поліції охорони, оскільки згідно з постановою КМУ від 21.11.2018 № 975 відповідно до пункту 18 Переліку категорій віднесено об’єкти та приміщення, які використовуються у сфері обігу та зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. На підприємстві є кімната, де зберігаються прекурсори. Просимо надати роз’яснення норм законодавства про публічні закупівлі чи зобов’язані ми укладати з Управлінням поліції охорони договори про закупівлю 1) послуг з фізичної охорони (послуги з охорони майна) та 2) послуг з моніторингу сигналів тривоги, що надходять з пристроїв охоронної сигналізації, без застосування відкритих торгів і чи є постанова достатнім документальним підтвердженням.
Відповідь
26.01.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
996 / 1015
Добрий день. Питання наступне. Підприємством проведено закупівлю "Поточного ремонту покрівлі" за процедурою відкриті торги з особливостями. За результатами закупівлі замовником укладено договір з виконавцем на послуги "Поточного ремонту покрівлі" з визначеними в локальному кошторисі обсягами та найменуваннями робіт. Після підписання актів КБ-2в з'ясувалось, що виконавцем не виконано частину обсягів та найменувань робіт передбачених локальним кошторисом до укладеного договору , однак до акту КБ-2В включено інші роботи, які не передбачені договором, при цьому не вийшовши за межі суми договору. З урахуванням вищенаведеного, прошу надати пояснення, чи можна включати до акту КБ-2В, - ДОДАТКОВІ НОВІ РОБОТИ до вже укладеного договору на послуги поточного ремонту З урахуванням того, що пунктом 19 Особливостей не передбачено випадків збільшення обсягів закупівлі після підписання Договору про Закупівлю до повного виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі та включення до Договору про Закупівлю додаткових видів робіт, які не були передбачені тендерною документацією та відповідно тендерною пропозицією.
Відповідь
25.01.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
965 / 950
Істотними умовами договору, укладеному за результатом проведеної процедури закупівлі "Відкриті торги з Особливостями" визначено, що істотними умовами договору є предмет, ціна та строк дії договору. Чи можна вносити зміни у такий договір, шляхом укладання додаткової угоди, а саме терміну поставки товару, або терміну надання послуги не виконуючи вимоги п.п.4, п.5 ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2