Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
15.04.2020
Запитання      Тема: Допорогові закупівлі
Добрий день! Вже звертались за роз`ясненням з приводу цього питання, але не отримали чіткої відповіді. Просимо надати відповідь на питання з приводу розгляду пропозицій учасників після аукціону при проведенні спрощеної закупівлі. В законі передбачено, що строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п’ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону. З цього випливає питання: на розгляд пропозиції кожного учасника спрощеної закупівлі у замовника є п’ять робочих днів, так само як і у відкритих торгах?
Відповідь
23.08.2021
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Відповідно до підпунктів 99-101 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами) прошу надати роз'яснення щодо окремих норм права, що містяться в Законі України '"Про публічні закупівлі" та національному класифікаторі України ДК 009:2010 Класифікація видів економічної діяльності (далі - ДК 009:2010). Згідно з ДК 009:2010: - "аутсорсинг - угода, згідно з якою замовник доручає підряднику виконати певні завдання, зокрема, частину виробничого процесу або повний виробничий процес, надання послуг щодо підбирання персоналу допоміжні функції"; - "термін "аутсорсинг" також використовують, якщо підрядник здійснює допоміжну діяльність, і не залежить від того, чи виконують такі завдання на ринкових умовах. Замовник і підрядник можуть бути розташовані в межах однієї економічної території чи в різних економічних територіях. Фактичне місцезнаходження не впливає на класифікацію цих суб'єктів". У пункті 6 частини першої статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" зазначено, що "договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару". ПРОШУ НАДАТИ РОЗ'ЯСНЕННЯ, чи слід розглядати як аутсорсинг будь-які договори на закупівлю робіт та послуг, які укладаються органами державної влади з учасниками процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (не залежно від того чи виконували раніше органи державної влади ці роботи чи послуги власними силами). З повагою, Віталій Редько
Відповідь
12.03.2020
Запитання      Тема: Допорогові закупівлі
Управління розмістило оголошення про проведення допорогової закупівлі. В останній день періоду уточнень було поставлено запитання-вимогу товариством, яке своїх пропозицій не подавало. Управлінням надана відповідь, в якій помилково не вірно вказано дати прийому пропозицій. Змін до тендерної документації Управління не вносило, відповідно Системою було визначено період уточнень, прийом пропозицій. Пропозицію було подано лише одним учасником-іншим товариством, які і були визнані переможцем. Товариство, яке ставило запитання, звернулося до суду про скасування даної закупівлі, оскільки дати прийому пропозицій вони брали з наданої відповіді, а не з Системи. Запитання- Чи є підстави для скасування закупівлі? Додатково: UA-2019-12-05-003347-b
Відповідь
20.02.2020
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
У разі закупівлі Товару до 50 тисяч гривень на виконання вимог частини 3 ст.3 Нової редакції Закону Замовник обов’язково повинен оприлюднити звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівлі. Підпунктом 6 ч. 1ст.1 Нової редакції Закону визначено, що «Договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. В той же час в ч.3 ст.3 Нової редакції Закону зазначено, що звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівлі (надалі – Звіт) повинен зокрема містити інформацію про дату укладання та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів). Питання: Якщо сума непередбачуваної закупівлі складає 50-1000 грн. (або іншу суму до 50 тис.грн.), чи Замовник зобов’язаний укладати договір про закупівлю, чи все ж таки з метою уникнення бюрократизації дрібних закупівель можлива закупівля такого Товару за рахунком – фактурою? Якщо під формулюванням «документ (документи), що підтверджують придбання товару (товарів)» мається на увазі будь-який платіжний документ, а не лише договір, то тоді як зазначати у звіті закупівлю за рахунком (як приклад) господарських товарів на суму 2000 грн. , де у рахунку можуть бути: 39830000-9 Продукція для чищення: Мило господарське Порошок пральний Мило рідке 33760000-5 Туалетний папір, носові хустинки, рушники для рук і серветки: Папір туалетний Рушники целулозні 39220000-0 Кухонне приладдя, товари для дому та господарства і приладдя для закладів громадського харчування: Губка для миття посуду Пакети для сміття Більшість постачальників за дрібними закупівлями відмовлятимуться виписувати безліч рахунків за дріб’язковими сумами. Крім того, звітування по них потребуватиме введення в штат підприємств додаткових одиниць, які тільки і займатимуться нікому не потрібним звітуванням.
Відповідь
21.01.2020
Запитання      Тема: Інше
Частиною 3 статті 7 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі», що вводиться в дію 19.04.2020р., передбачено, що банки під час оплати за договорами про закупівлю перевіряють наявність звіту про результати проведення закупівлі шляхом його перегляду в електронній системі закупівель. У разі відсутності звіту про результати проведення закупівлі платіжне доручення вважається оформленим неналежним чином (та відповідно повертається банком без виконання). Згідно статті 3 нової редакції цей Закон застосовується до Замовників: 1) за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн. грн.; 2) що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 млн. грн., а робіт – 5 млн. грн.; 3) які здійснюють спрощені закупівлі та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель відповідно до частини другої цієї статті. Поняття "спрощених закупівель» введено в Законі вперше. Спрощеними вважатимуться закупівлі товарів, робіт і послуг на суму від 50 до 200 тис.грн., що будуть проводитись через електронну систему шляхом електронного аукціону. Запитання: Чи підпадатимуть спрощені закупівлі Замовників на суму від 50 до 200 тис.грн. під банківський контроль, що зобов’язує банки під час оплати за договорами про закупівлю перевіряти наявність звіту про результати проведення закупівлі шляхом його перегляду в електронній системі закупівель так само, як на сьогодні це здійснюється для операцій на суму, що перевищує 200 тис.грн.?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json