Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
14.09.2017
Запитання      Тема: Інше
На 2017 рік було заплановано та закуплено бензин на суму 198900,00 грн. (допорогові закупівлі). У звязку із приняттям рішення про створення нової групи користувачів послуг, утримання якої не передбачалось на 2017 рік, виникла потреба у придбанні дизельного палива на суму 36800,00 грн. В межах кошторису за рахунок економії коштів та перерозподілу інших потреб були внесені зміни до кошторису. Загальна суму по коду ДК відповідно становить 235700,00 грн. Чи потрібно проводити закупівлю через процедуру відкриті торги на суму 36800,00 грн.? Чи вважати закупівлю новою, оскільки вона не була запланована, та провести лише допорогову закупівлю?
Відповідь
13.09.2017
Запитання      Тема: Інше
Відповідно до Наказу Мінекономрозвитку №490 від 22.03.2016 року «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» Протокол розгляду частково заповнюється Замовником, частково електронною системою. Чи правильно ми розуміємо, що дана форма передбачена при розгляді і оцінки тендерних пропозицій учасників міжнародних торгів, в українських торгах форма розгляду не передбачена Наказом Мінекономрозвитку №490, але замовник може її використовуватия як зразок?
Відповідь
13.09.2017
Запитання      Тема: Інше
Відповідно до абз.2 част.2 ст.22 Закону тендерна документація повинна містити інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, тобто можна трактувати, що застосовується як для учасника так і для переможця, враховуючі що Закон направлений на спрощення документообігу. Чи правильно ми розуміємо, що оскільки Закон про публічні закупівлі направлений для спрощення документообігу у разі наявності інформації у відкритому реєстрі замовник не вимагає документального підтвердження ні від учасника, ні від переможця процедури закупівлі, а самостійно перевіряє її?
Відповідь
13.09.2017
Запитання      Тема: Інше
Добрий день! Відповідно до ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електрону систему закупівель. Згідно ст. 12 Закону під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг". Відповідно до ст. 6. Закону України про електронні документи для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Чи правильно ми розуміємо, що враховуючи ст. 6 вищевказаного закону, учасник може використовувати електроний підпис, а не зобов’язаний. Таким чином, замовник не має право прописувати в тендерній документації обов’язковість накладання ЕЦП при поданні тендерної пропозиції від учасника. Крім того, згідно з пунктом 1 частини першої статті 1 Закону авторизований електронний майданчик - авторизована Уповноваженим органом інформаційно-телекомунікаційна система, яка є частиною системи та забезпечує реєстрацію осіб, автоматичне розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення процедур закупівель, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Відповідно до пункту 7 Порядку функціонування системи саме оператор повинен забезпечити можливість проведення передбачених Законом процедур закупівель в електронній системі закупівель залежно від рівня акредитації, та відповідність авторизованого електронного майданчика вимогам, визначеним у пунктах 8-10 Порядку функціонуваннясистеми. Разом з тим, згідно з Порядком розміщення інформації про публічні закупівлі (далі - Порядок розміщення інформації), затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 18.03.2016 N 477, зокрема замовник/учасник для отримання доступу до автоматизованого робочого місця безоплатно проходить реєстрацію на авторизованому електронному майданчику шляхом здійснення одного із способів ідентифікації/авторизації відповідно до порядку, установленого Кабінетом Міністрів України. Друге питання: Чи правильно ми розуміємо, враховуючи вищенаведене, що саме оператор електронного майданчику при подані документів учасником закупівлі повинен вимагати для ідентифікації/авторизації накладання ЕЦП відповідно до всіх вимог прописаних в Законах та Порядку. Заздалегідь вдячні!
Відповідь
05.09.2017
Запитання      Тема: Інше
Відповідно до витягу з протоколу засідання тендерного комітету Міністерства оборони України та інформації про учасників, які вчинили порушення з сайту Міністерства оборони України, цінову пропозицію ТОВ «АБІТ-ТЕКС» щодо закупівлі штанів літніх від костюма літнього польового з тканини Тип 4, клас 7 відхилено згідно абзацу 4 пункту 8 частини 1 статті 4 Закону України від 12.05.2016 року № 1356-VІІI «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», не виконав умови (умов) договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів. Інформація про учасників, які вчинили порушення розміщено на сайті Міністерства оборони України www.mil.gov.ua в розділі Державні закупівлі. Відповідно до ч.2 ст.4 пункт 8 частини першої цієї статті застосовується щодо учасника протягом 12 місяців з дня вчинення ним відповідного останнього порушення. Рішення замовника про відхилення учасника відбору, який вчинив порушення, зазначені у пункті 8 частини першої цієї статті, оприлюднюється ним у день виявлення порушення на офіційному веб-сайті замовника, де зазначаються: найменування суб’єкта господарювання - учасника відбору, його код ЄДРПОУ, місцезнаходження; вид, дата та кількість порушень; документ, що підтверджує порушення; унікальний номер проведення аукціону в електронній системі закупівель. Згідно ч.3 ст.4 з моменту оприлюднення рішення замовника учасник вважається таким, що вчинив відповідне порушення, передбачене пунктом 8 частини першої цієї статті. Відповідно до п.8 ч.3 ст.4 Замовник відхиляє цінову пропозицію учасника відбору, якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того самого замовника. Чи можуть інші замовники зазначені у ст.2 ЗУ "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" використовувати інформацію про учасників, які вчинили порушення у одного і того самого замовника,та рішення про відхилення таких учасників оприлюднені на офіційних веб-сайтах замовників, для відхилення цінових пропозицій таких учасників??? Дякую!!!
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json