Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
27.10.2022
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня! Якщо замовник перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі або її здійснення (п. п. 2 п. 13 Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022) згідно "Переліку територіальних громад" (наказ Мінреінтеграції України № 233 від 17.10.2022 р.). які саме документи має покласти замовник в підставу прийняття рішення щодо проведення процедури закупівлі товарів, послуг на суму, що перевищує 100.000 грн. без проведення процедури відкритих торгів?
Відповідь
27.10.2022
Запитання      Тема: Виконання договору
Заключили Договір. Кошти перерахували за отриманий товар. Але через декілька днів зясувалося, що є залишок товару. Як на законному рівні повернути кошти Замовнику та зменшити кількість товару?
Відповідь
26.10.2022
Запитання      Тема: Інше
Замовник - орган місцевого самоврядування, запланував закупівлю Капітальний ремонт вулиці населеного пункту, який входить в маршрут евакуації населення, що затверджений планом евакуації населення громади. Прошу надати роз’яснення щодо способу проведення даної закупівлі, відповідно до постанови КМУ №1178. Дякуємо.
Відповідь
26.10.2022
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Медична установа протягом року укладає договори на закупівлю послуг з поточного ремонту медичного обладнання за кодом ДК 021:2015 50420000-5 (Послуги з ремонту і технічного обслуговування медичного та хірургічного обладнання) та окремо на закупівлю послуг з технічного обслуговування медичного обладнання за тим же кодом ДК 021:2015 50420000-5. Пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Постанова №1178) визначено пороги щодо застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу. Просимо роз’яснити, чи дозволяє Постанова №1178 укладати договори без використання електронної системи на закупівлю послуг з поточного ремонту медичного обладнання за кодом ДК 021:2015 50420000-5 на суму до 200 тис. гривень та одночасно на закупівлю послуг з технічного обслуговування медичного обладнання за тим же кодом ДК 021:2015 50420000-5 на суму до 100 тис. гривень (разом договорів без використання електронної системи за кодом ДК 021:2015 50420000-5 на суму до 300 тис.гривень.)?
Відповідь
26.10.2022
Запитання      Тема: Інше
Південно-Східне управління замовника робіт Міністерства оборони України відповідно до визначених повноважень є суб'єктом господарювання в системі МО, що відповідно до наказу МО від 31.05.2021 року №143 виступає замовником будівництва об'єктів військової інфраструктури для МО та ЗСУ, проводить процедури закупівлі та укладає відповідні договори. На даний час перед управлінням стоїть першочергове завдання щодо закупівлі робіт з капітального ремонту/реконструкції/будівництва об'єктів медичної військової інфраструктури (госпіталі), інших будівель та споруд для МО та ЗСУ. Подібні роботи передбачають, як правило, доволі тривалі строки їх виконання. Втім на сайті Мінекономіки в розділі "консультації з питань публічних закупівель" містяться деякі роз'яснення, відповідно до яких строк дії договору, укладеного під час дії воєнного стану, та виконання зобов'язань за ним нібито не може бути довшим за строк дії воєнного стану з можливістю його продовження. На підставі таких роз'яснень органи ДКСУ відмовляють у реєстрації юридичних зобов'язань, в яких строк дії договру зазанчений інший ніж 20.11.2022. Разом з тим реконструкція та будівництво не є швидким процесом, а укази Президента про продовження воєнного стану продовжують його дію на строк від одного до трьох місяців. Більше того, якщо при укладанні договору будівельного підряду строком дії договору зазначити останній день дії воєнного стану, то і термін виконання робіт не може виходити за строк дії договору. І навіть за умови подовження дії воєнного стану (якщо таке буде) у підрядника повинні бути підстави для продовження строків виконання робіт, за порушенння якого договором передбачено штрафні санкції. Таким чином притримуючись такої позиції це фактично значить, що під час дії воєнного стану відстуня можливість укладати договори, роботи за якими проводяться більше трьох місяців. Однак слід зазначити, що ні ЗУ "Про публічні закупівлі" , ні ЗУ "Про оборонні закупівлі", ні ПКМУ 1178 від 12.10.2022, ні ПКМУ 169 від 28.02.2022 не містить жодних положень щодо обмеження строку дії договору про закупівлю. Ці нормативні акти визначають порядок здійснення закупівлі і не можуть диктувати умови щодо положень договору, який укладається за домовленістю сторін.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json