Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.05.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3959 / 3850
Доброго дня! Замовник проводить процедуру на придбання та встановлення обладнання. Предметом договору є товар, будівельно-монтажні роботи та пусконалагоджувальні роботи. Вартість товару становить 95% вартості закупівлі, 5% - роботи. В такому випадку предметом закупівлі буде товар? Якщо так, чи потрібно в договорі передбачати наявність форм № КБ-3, КБ-2, якщо ДКСУ буде проводити оплату по накладній, як за товар? Чи достатньо в договорі буде зазначити акт прийому-передачі виконаних робіт?
Відповідь
10.05.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3833 / 3805
Відповідно до законодавства України оплата виконаних субпідрядниками робіт може проводитися безпосередньо замовником, якщо це передбачено договором підряду та договором субпідряду (п. 101 Загальних умов договорів підряду затверджених постановою КМУ № 668 від 01.08.2005р.). Чи можливе укладення між замовником та генпідряником додаткової угоди про здійснення оплати замовником безпосереденьо субпідряднику для прискорення закупівлі матеріалів, виробів та обладнанння, які використовуються при виконанні будівельних робіт субпідрядною організацією? Чи існує практика здійснення оплат замовником безпосередньо субпідряднику по укладених за результатами тендеру договорах?
Відповідь
25.04.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3973 / 3853
Згідно до ч. 1 ст. 10 ЗУ №922-VIII Замовник самостійно оприлюднює: звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання; Мелітопольське ВДК у Запорізькій області відмовляється реєструвати додаткову Угоду «№2» від 25.04.2018 р. Відділу освіти Мелітопольської РДА (далі – ВО РДА) у Запорізькій області, оскільки вважає що така додаткова Угода укладена після закінчення строку дії основного Договору. Замовник з іншою стороною договору, фактично не можуть зменшити обсяги закупівлі газу та позбавлені можливості припинити строк дії договору за взаємною згодою сторін, та, відповідно до ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» скласти звіт протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору. Додатковою угодою «№2» від 25.04.2018 р. зменшено об’єм закупівлі газу та припинено строк дії Договору з 25.04.2018 р. Аргументи Мелітопольського ВДК: - Строк дії Договору сплинув до укладення додаткової угоди про зменшення об’єму закупівлі газу та про припинення строку дії Договору (Додаткова угода 2); - Інша додаткова угода «№1» «про тлумачення змісту» договору Мелітопольським ВДК не приймається до уваги (Додаткова угода 1). Про сплив строку дії договору Мелітопольське ВДК дійшло до висновку самостійно, аналізуючи п.11.1 щодо строку дії основного Договору: - «11.1. Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє в частині постачання газу до 28.02.2018 р. (включно), а в частині проведення розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов’язань за цим Договором. Керуючись ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України, ч.7 ст. 180 Господарського кодексу України Сторони домовилися що умови, передбачені цим Договором, можуть застосовуватись до правовідносин, що склалися між сторонами до моменту підписання цього Договору.» Мелітопольське ВДК ігнорує та не приймає до уваги додаткову угоду Сторін «№1» від «28» лютого 2018 р. про тлумачення умов договору, а саме: Фактично, після тлумачення Сторонами змісту Договору Закупівлі - п. 11.1 читається наступним чином: «11.1. Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє в частині постачання газу до 28.02.2018 р. (включно), а в частині проведення розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов’язань за цим Договором. Керуючись ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України, ч.7 ст. 180 Господарського кодексу України Сторони домовилися що умови, передбачені цим Договором, можуть застосовуватись до правовідносин, що склалися між сторонами до моменту підписання цього Договору.» При тлумаченні змісту Договору Сторони керувались ст.ст. 213 «Тлумачення змісту правочину», 637 «Тлумачення умов договору» ЦК України, норми якого прямо дозволяють Сторонам робити відповідні дії. Чи правомірні дії Мелітопольського ВДК. Як протидіяти неправомірній відмові зареєструвати додаткову угоду у відділенні державного казначейства? Дякую.
Відповідь
15.04.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3507 / 3403
Чи можна вважати порушенням, абсурдні умови договору про закупівлю в яких вказано: "У разі надання співробітниками Виконавця Послуг, на вимогу Клієнта, в неробочий час, Виконавець не має права на оплату таких послуг.", "У разі невиконання зобов’язань Клієнтом Виконавець не має права достроково розірвати цей Договір.", "Клієнт не несе відповідальності за достовірність наданої Виконавцю інформації." "Виконавець несе відповідальність за порушення Договору, якщо воно навіть сталося не з його вини (умислу чи необережності)." і т.д. Чи можна розглядати такі умови, вказаними спеціально для того щоб після укладення договору з "потрібним" Виконавцем, додатковою угодою прибрати ці абсурдні пункти?
Відповідь
27.03.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4161 / 3978
Доброго дня! Замовник ініціював питання щодо внесення змін до договору поставки, укладеного за результатами процедури публічних закупівель щодо зменшення обсягу закупівлі до 0 та ціни Договору до 0 грн. у зв’язку зі зменшення головним розпорядником фінансування після укладення Договору. В той же час, Виконавцем за Договором зобов’язання щодо поставки товару виконані, Товар у відповідності до умов Договору поставлений. При цьому Замовник відмовився приймати відповідний товар та підписувати видаткову накладну та акт приймання-передачі Товару. Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. Чи можливою є зміна істотних умов договору про закупівлю після фактичної поставки Товару Виконавцем? Та чи під формулювання «виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі» мається на увазі виконання зобов’язань обома сторонами договору у повному обсязі: зокрема, з боку Виконавця – поставка Товару, з боку Замовника – прийняття Товару та оплата його вартості?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2