Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1519 / 1526
Доброго дня. У статті 11 ЗУ "Про закупівлі" після 19 квітня 2020 року вказано, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи ЯК ДОДАТКОВОЇ РОБОТИ З ВІДПОВІДНОЮ ДОПЛАТОЮ згідно із законодавством. Звертаю вашу увагу, щоУ Законі до 19 квітня 2020 року фрази: "ЯК ДОДАТКОВОЇ РОБОТИ З ВІДПОВІДНОЮ ДОПЛАТОЮ згідно із законодавством" не було. Питання: Чи правомірно керівнику без згоди працівника наказом закріпити юриста, економіста або когось ще УО ? Чи несе керівник відповідальність за таке рішення без згоди працівника? Який мінімальний розмір доплати? У статті 32 КЗпП, вказано, що головною умовою зміни істотних умов праці є саме зміни в організації виробництва і праці. Однак, ці зміни в організації у більшості замовників відсутні, також відсутні штатні посади фахівця закупівель. Я розумію що вказане питання не зовсім Ваше, однак, залишилося два місяці і для замовників потрібно внести ясність. Може Ви надсилали відповідний запит до Держпраці? Є ще така стаття: https://www.medoc.ua/uk/blog/jakshho-pracivnik-vikonu-obovjazki-inshogo-pracivnika-potribno-doplatiti Будь-ласка допоможіть всім замовникам та внесіть ясність з цього питання. Диявол криється у незначних питаннях.
Відповідь
05.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1692 / 1559
Відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі з 19 квітня 2020 року є лише уповноважена особа. Згідно статті 11 Закону та Примірного положення Уповноважена особа повинна мати: - вищу освіту; - не менше двох років досвіду роботи у сфері закупівель; - належний обсяг знань чинного законодавства у сфері публічних закупівель та практика його застосування. Як Замовнику проводити спрощені закупівлі, якщо у жодного з працівників не має двох та більше років досвіду роботи у сфері закупівель? Потреба у проведенні спрощених закупівель у Замовника значна! Взяти у штат нового співробітника чи користуватися послугами закупівельних організацій у Замовника нема можливості.
Відповідь
05.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1761 / 1660
Відповідно до нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі" чи може уповноважена соба одночасно бути головою тендерного комітету?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1828 / 1784
У разі, якщо в установі до 2022 року залишиться тендерний комітет, то яким чином розподілити обов'язки (та відповідальність) між ТК і УО щодо публікації плану закупівель? Адже з 19.04.2020 р. спрощені закупівлі має проводити лише УО. А хто повинен публікувати план?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1908 / 1804
З 19 квітня 2020 року вступає в дію ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 року № 114-ІХ (далі Закон). Ч. 4 Розділу Х Закону встановлено, що до 01.01.2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель. Замовник має право визначити уповноважену особу (осіб) та тендерний комітет (комітети), за умови, що кожен із них буде відповідальним за організацію та проведення конкретних процедур закупівель. Для цілей цього Закону тендерний комітет - це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом. Уповноважені особи підтверджують рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель з урахуванням вимог абзацу другого частини восьмої статті 11 цього Закону. Відповідно до п. 35 ст. 1 Закону уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту). Враховуючи вище викладені положення Закону просимо надати відповідь на наступне запитання: Чи може тендерний комітет замовника складатись з його посадових осіб, що не підтвердили рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель в розумінні вимог абзацу другого частини восьмої статті 11 цього Закону та відповідно не являються уповноваженими (відповідальними) особами за проведення закупівель?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2