Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
12.08.2021
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
При оголошенні переговорної процедури закупівлі бензину А-92, дизельного палива (паливних талонів) Замовником предмет закупівлі визначено згідно ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” ДК 021:2015: 09130000-9 Нафта і дистиляти та не розділено на окремі лоти бензин та дизпаливо, а лише виділено окремі позиції. Чи є обов'язковим поділ на лоти такого предмета закупівлі? посилання на закупівлю: UA-2021-08-04-009653-b
Відповідь
12.08.2021
Запитання      Тема: Відкриті торги
Відповідно до положень статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що «оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону. Пунктом 3 цієї ж статті передбачено, що критеріями оцінки є ціна та/або вартість життєвого циклу; та/або ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі. На сьогоднішній день, непоодинокими є випадки ініціювання перевірок, з боку правоохоронних органів, процедур публічних закупівель, з підстав не відповідності цін, визначених системою «PROZORRO» ринковим цінам, які визначаються судовим експертом або спеціалістом у відповідному висновку. При цьому вартість товарів та послуг придбаних за цінами визначеними у договорі про закупівлю, укладеного між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі, яка визначена конкурентним шляхом за результатом розгляду тендерних пропозицій, фактично порівнюється із ринковими цінами, які визначаються за результатом співставлення відкритих пропозицій без врахування умов поставок, які зазначені в тендерній документації. Фактично, формується прикра практика, за якою будь-яка тендерна процедура може бути поставлена під сумнів, на підставі невідповідності ціни договору про закупівлі товарів та послуг за державні кошти ринковим цінам, визначеним експертом. З метою однакового застосування положень чинного законодавства у сфері закупівель за державні кошти, прошу надати консультацію шляхом відповіді на наступні питання: - чи необхідно при проведенні процедури державних закупівель застосовувати ринкові ціни для визначення вартості товарів та послуг, які закуповуються за вказаною процедурою? - чи повинна ціна договору, укладеного за результатами закупівель за державні кошти відповідати та/або дорівнювати ринковій ціні такого майна. - Чи зобов’язаний замовник процедури закупівель товарів та послуг за державні кошти придбавати майно в межах процедури закупівель за державні кошти саме за ринковою вартістю? - чи вважається різниця між очікуваною вартістю придбаного майна, із його ринковою вартістю, майновими збитками, яких зазнало державне підприємство, чи інший замовник процедур закупівель за державні кошти? - Чи повинно у випадку не відповідності ціни договору, укладеного за результатами процедури закупівель за державні кошти, ринковим цінам на аналогічні товари, відміняти тендер чи визнавати тендер таким, що не відбувся, або здійснювати заходи щодо стягнення різниці із постачальника товарів та послуг?
Відповідь
12.08.2021
Запитання      Тема: Інше
Доброго ранку! Підкажіть будь ласка, чи можна при Закупівлі без використання електронної системи в договорі прописати: керуючись ст.631 ЦКУ сторони дійшли згоди, що умови договору застосовуються до відносин між сторонами, які виникли до його укладання, а саме з 01.07.21р.
Відповідь
11.08.2021
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Необхідно провести державну закупівлю оптової партії лікарських засобів. Постачальник (потенційний) має ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Ми-заклад охорони здоров'я. Чи маємо ми право укласти договір з таким постачальником?
Відповідь
11.08.2021
Запитання      Тема: Інше
У зв’язку з розірванням, з вини учасника, договору на постачання електроенергії, укладеного за результатами спрощеної закупівлі, існує нагальна потреба в даному товарі. Абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону України "Про публічні закупівлі" визначена можливість укладання договору без застосування порядку проведення спрощених закупівель .... на строк, достатній для проведення ТЕНДЕРУ.... Чи можна застосовувати зазначене положення для укладення прямого договору на строк, достатній для проведення спрощеної закупівлі? Чи застосовується у зазначеному положенні слово "ТЕНДЕР" для придбання товарів за спрощеною процедурою?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json