Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3239 / 3162
На ПРОЗОРРО було оприлюднено закупівлю товару, з очікуваною вартістю, припустімо, 1 000 000 грн. без ПДВ. За умовами ТД оцінка пропозицій відбувається без ПДВ. За результатами аукціону найменша пропозиція була 900 000 грн. без ПДВ. Проте учасник являється платником ПДВ. Чи можна укласти договір із даним учасником на суму 1,1млн. грн (з ПДВ)?
Відповідь
17.05.2018 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3600 / 3506
Відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково необхідно зазначити очікувану вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів. Тобто, при визначенні яким чином оголосити закупівлю (з ПДВ, чи без ПДВ) Замовник керується безпосередньо інформацією про предмет закупівлі: - якщо товар підлягає оподаткуванню ПДВ (наприклад, фарба), то в оголошенні зазначається інформація про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів, - якщо товар підлягає не оподаткуванню ПДВ (наприклад, програмне забезпечення), то в оголошенні зазначається інформація про не включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ). Чи є вірним таке тлумачення визначення інформації про включення – не включення до очікуваної вартості податку на додану вартість?
Відповідь
17.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4065 / 3866
На торгових площадках не розрізняється поняття «очікуваної вартості» та «критерію оцінки пропозицій» в частині включення/не включення податку на додану вартість. Якщо предмет закупівлі підлягає оподаткуванню ПДВ, то відповідно при розміщенні Замовником інформації про очікувану вартість необхідно (обов’язкове для заповнення) зазначити відмітку «з ПДВ». В такому випадку в системі PROZORRO та в ЗВІТІ проти ціни пропозицій буде зазначено наступне: UAH з ПДВ. При одночасній участі в процедурі закупівлі учасників платників ПДВ та не платників ПДВ, виникає ситуація, що проти ціни пропозиції учасника – не платника ПДВ в системі PROZORRO та в ЗВІТІ проти ціни пропозицій буде зазначено наступне: UAH з ПДВ – що не відповідає дійсності. Приклад: Очікувана вартість закупівлі 500 000,00 тис. грн. із зазначенням відмітки «з ПДВ» Ціна тендерної пропозиції учасника – платника ПДВ: 400 000,00 грн. з ПДВ. Ціна тендерної пропозиції учасника – не платника ПДВ: 350 000,00 грн. без ПДВ. В системі PROZORRO та в ЗВІТІ проти ціни пропозицій буде зазначено наступне: Ціна тендерної пропозиції учасника – платника ПДВ: 400 000,00 UAH з ПДВ. Ціна тендерної пропозиції учасника – не платника ПДВ: 350 000,00 UAH з ПДВ. Переможцем За результатами оцінки електронною системою закупівель найбільш економічно вигідною буде визнана пропозиція, що подана учасником – не платником ПДВ з 350 000,00 UAH з ПДВ (це й повинно бути ціною договору), тоді як фактична ціна пропозиції такого учасника 350 000,00 грн. без ПДВ. Наслідком цього, є недотримання приписів статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» ,згідно якої умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Чи правомірними будуть дії замовника, в частині укладання договору з переможцем - – не платником ПДВ по ціни «без ПДВ», тоді як в системі PROZORRO та в ЗВІТІ проти ціни такого переможця буде зазначено: UAH з ПДВ Також, прошу повідомити, чи існують рекомендації яким чином забезпечити рівну участь в одній процедурі учасників платників ПДВ та не платників ПДВ.
Відповідь
07.05.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3230 / 3150
Прошу Вас проконсультувати нас у такому питанні: Ми збираємося оголошувати відкриті торги. Очікувану вартість вказувати краще з ПДВ чи без ПДВ? І якщо ми вкажемо з ПДВ, то чи не буде це дискримінацією для учасників, які працюють без ПДВ? Чи зможе такий учасник подати свою пропозицію і при подачі зможе вказати, що працює без ПДВ (тобто чи буде йому доступна така функція чи система буде автоматично видавати з ПДВ)?
Відповідь
27.04.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3509 / 3371
Добрий день, підскажіть будьласко. Наше підприємство виграло тендер за процедурою відкриті торги про надання послуг їдалень(послуги з постачання готової їжі з доставкою),ціна договору зазначена з ПДВ, договір укладений та виконується.Замовник комунальний заклад. з посиланням на пп.197.1.1. п. 197.1. ст. 197 ПК України, просить внести зміни до ціни договору і зазначити її без ПДВ. Чи правомірно це? Чи не буде після внесення змін до договору,це невідповідністю lj тендорної документації та тендерної пропозиції. Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2