Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.06.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2235 / 2119
Наш заклад знаходиться в населеному пункті де можливі бойові дії (Херсонська обл.). Плануються проводитися роботи з капітального ремонту укриття яке знаходиться в приміщенні ліцею на суму 6,6 млн. грн. Питання: закупівлю треба проводити чере відкриті торги (відкриті торги з особливостями) чи користуватися пп 3 та 4 п 13 Постанови КМУ 1178, де йдеться мова про укладання договору з використанням "закупівлі без використання елетронної системи" (пряма угода)? Чи є обмеження в сумі? Якщо можна укласти пряму угоду то закупівлю на виготовлення проєктно-кошторисної документації на суму 98 тис.грн. також пряма угода чи спрощена? Заздалегідь дякую!
Відповідь
15.07.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2221 / 2278
Згідно п. 61 Розділу Х Прикінцеві положення ЗУ «Про публічні закупівлі» в редакції від 14.07.2022 р. встановлено, що цей пункт не застосовується до закупівель, які підпадають під дію положень Закону України "Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі", а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Просимо надати роз’яснення з приводу того, дія яких саме положень Закону України "Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі", а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України впливає на застосування п. 61 Розділу Х Прикінцеві положення ЗУ «Про публічні закупівлі» в редакції від 14.07.2022 р.?
Відповідь
02.02.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2211 / 2244
Тендерною документацією була передбачена вимога документального підтвердження учасником наявності працівників відповідної кваліфікації. При цьому, замовником не висувалася вимога щодо кількісного складу вказаних працівників. Учасник у складі тендерної пропозиції зазначив наявність 36 працівників, при цьому документальне підтвердження надано учасником тільки на 20 з зазначених 36 працівників. Чи вважати замовнику що вимога щодо документального підтвердження учасником наявності працівників відповідної кваліфікації виконана ? Заздалегідь дякуємо за відповідь.
Відповідь
29.03.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2209 / 2264
1) Замовником оголошено відкриті торги з особливостями у січні 2023 року. Вимогами ТД встановлено, що Учасник у своїй пропозиції надає тендерне забезпечення з грошовим покриттям. Відповідно до умов тендерної документації до закупівлі передбачено, що банківська гарантія повинна бути оформлена у відповідності до форми забезпечення пропозиції та вимог, затверджених наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.12.2020 №2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення пропозиції». Відповідно до пункту 40 Особливостей передбачено, що якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Враховуючи зазначене, під час розгляду саме забезпечення пропозиції, банківської гарантії Учасника, Замовником виявлено невідповідність, а саме - Учасником закупівлі надано у складі пропозиції файл банківської гарантії, у якій вказано відомості про Договір, відповідно до якого видається Гарантія Банком: №BG/U/00-0-0023 про надання гарантії від 17.01.2023 року. Довідки про грошове покриття з відповідною інформацією у пропозиції учасника не має. Проте є довідка про грошове покриття, яка не відноситься до договору №BG/U/00-0-0023 про надання гарантії від 17.01.2023 року. Чи потрібно замовнику надавати 24 години на виправлення у такій ситуації? 2) Якщо в банківська гарантія надана учасником взагалі не відноситься до цієї закупівлі (помилково завантажена наприклад) , чи потрібно в такому випадку давати 24 години на виправлення, щоб учасник завантажив нову банківську гарантію або це вважається відсутністю банківської гарантії і необхідно відхилити учасника? 3) Якщо вимогами тендерної документації передбачено: «Разом з електронною банківською гарантією Учасник надає документ, що підтверджує повноваження особи, яка підписує банківську гарантію» у пропозиції учасника взагалі відсутній цей документ – це відхилення учасника, бо відсутній документ, чи можна надати 24 години бо сама банківська гарантія є і відсутня лише інформація про повноваження?
Відповідь
06.07.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2207 / 2263
Відповідно до п.3 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) у тендерній документації зазначаються такі відомості: 3) інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону; Станом на сьогодні Національним стандартом для вугілля кам’яного є ДСТУ 7146:2010. Зміною №1 до ДСТУ 7146:2010, передбачено, підрозділ 3.1 доповнити приміткою: «Примітка. За згодою зі споживачем дозволено постачати суміші вугілля марок ДГ, Г, Ж та А з розмірами кусків згідно з ГОСТ 19242 та розмірами кусків, погодженими зі споживачем, але не менше ніж 6 мм.» Таким чином, Національним стандартом ДСТУ 7146:2010 передбачено суміш вугілля ДГ/Ж/А (13-100). Відомо, що в Україні зареєстровані та діють 2 патенти, отримані на корисну модель відповідно до якої виготовляється вугільна суміш ДГ/Ж/А (13-100): - Патент на корисну модель № UA 77741 U від 25.02.2013 року; - Патент на корисну модель №UA 128364 U від 10.09.2018 року. Відповідно до технічної специфікації тендерної документації Замовником закуповується, серед іншого, суміш вугілля ДГ/Ж/А (13-100) із якісними показниками встановленими у відповідності до ДСТУ 7146:2010. При цьому в технічній специфікації відсутні будь – які посилання на патент № UA 77741 U від 25.02.2013 року чи №UA 128364 U від 10.09.2018 року. Відповідно до ч.3 ст. 23 Закону технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз "або еквівалент". Відповідно до ч.4 ст. 23 Закону технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент". Просимо надати роз’яснення: 1. Чи мають право Замовники закуповувати суміш вугілля ДГ/Ж/А (13-100), яке передбачено Зміною №1 до ДСТУ 7146:2010 та разом з тим на суміш зареєстровані та діють 2 патенти, отримані на корисну модель відповідно до якої виготовляється суміш вугілля ДГ/Ж/А 13-100. 2. Чи мають Замовники в технічній специфікації тендерної документації встановлювати до суміші вугілля ДГ/Ж/А (13-100) вираз "або еквівалент" якщо Замовники закуповують суміш із стандартними (якісними ) характеристиками відповідно до ДСТУ 7146:2010,
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2