Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
25.08.2017
Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
В Примірному положені про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 30.03.2016 № 557, рекомендовано встановлювати наступну вимогу для уповноваженої особи: не менше двох років досвіду роботи у сфері закупівель. При цьому в Законі України "Про публічні закупівлі" така вимога відсутня. Враховуючи, що Примірне положення має рекомендаційний, а не обовязковий характер, підкажіть будь-ласка, чи може власник визначити уповноваженою особою особу, яка має вищу освіту, але не має вказаного вище досвіду роботи, а вимогу щодо досвіду роботи не встановлювати при розроблені та затверджені Положення про уповноважену особу?
Відповідь
18.08.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Одеській міській раді необхідно здійснити закупівлю ПОСЛУГИ З ПРИСВОЄННЯ МІЖНАРОДНОГО КРЕДИТНОГО РЕЙТИНГУ м.Одесі (за ДК 021: 2015 66170000-2 Послуги з надання фінансових консультацій, обробки фінансових транзакцій і клірингові послуги), якщо очікувана ціна закупівлі менше, ніж 133 тис. євро. Право на надання таких послуг визначено «Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку» (відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні») та видано міжнародним рейтинговим агентствам «Свідоцтво про включення до Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств» від 22.02.2006 № 198, які мають право визначати обов’язкові за законом рейтингові оцінки емітентів та цінних паперів - 3 агентства, а саме: - Fitch Ratings - Moodys Investors Service - Standard and Poors Запитання: чи вправі замовник використати п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок переговорів з 3 агентствами? (відсутність конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи) З практики інших міст України, при проведенні процедур з конкурентним відбором учасників (відкриті торги) процедури були відмінені за відсутності учасників. Внаслідок чого унеможливлюється, при двічі відмінених відкритих торгах, використання п.4. ч.2. ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» (якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації ) по тій же причині через відсутність учасників. Проблема в застосуванні норм ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі», якщо потенційний виконавець послуг нерезидент України та не може надати передбачені ст.17 підтверджуючі документа, а замовник не може здійснити їх перевірку на достовірність.
Відповідь
15.08.2017
Запитання      Тема: Інше
Законом (частина третя статті 17) встановлений пятиденний термін з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір для надання замовнику переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої статті 17. Отримання певних підтверджуючих документів, що видаються уповноваженими органами вимагає досить тривалого часу і становить загрозу для своєчасного виконання сумлінними учасниками всіх вимог Закону особливо, коли оприлюднення Замовником на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір припадає на вівторок при нормальному робочому графіку і відповідно термін надання документів, що підтверджують відсутність підстав припадає на неділю. Фактично трьох днів без урахування вихідних виявляється недостатньо для подання заяви до повноважених органів та отримання документів. Чи може вважатися днем виконання перший робочий день після вихідних якщо кінцевий день пятиденного терміну приходиться на вихідний або робочий день?
Відповідь
01.08.2017
Запитання      Тема: Відкриті торги
Прошу надати відповідь на такі питання. Питання 1. Чи має право замовник (в особі тендерного комітету/уповноваженої особи) при проведенні відкритих торгів в обґрунтованих випадках (допущення помилки, нововиявлені обставини тощо) самостійно скасувати прийняте ним же рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника, яке оприлюднене в електронній системі закупівель (повернувши учасника на етап кваліфікації – розгляду пропозиції)? Адже технічно система закупівель дозволяє це зробити, а Законом про публічні закупівлі це не заборонено (хоча сам закон передбачає можливість скасування замовником прийнятих ним же рішень лише у ст. 18 Закону (вчинення дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі або виконання рішення органу оскарження). Якщо так, що чи необхідно прописувати таку можливість у тендерній документації. Питання 2 Чи має право замовник при проведенні відкритих торгів в обґрунтованих випадках самостійно скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та про намір укласти з ним договір про закупівлю ? Зокрема у випадку отримання достовірної інформації про невідповідність учасника вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 цього Закону, яка із запізненням (після прийняття відповідного рішення про переможця) надійшла замовнику на його запит в поряду ч. 7 ст. 28 Закону. Як і в попередньому питанні, система закупівель дозволяє зробити це технічно, а Законом прямо не заборонено замовнику ухвалювати відповідні рішення.
Відповідь
31.07.2017
Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Просимо надати роз"яснення, щодо створення комісії з відповідальних осіб, які проводять процедури закупівлі замість тендерного комітету або уповноваженої особи.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json