Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.09.2019 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
4871 / 4740
Стосовно тендеру https://dozorro.org/tender/UA-2019-04-23-003247-b#reviews що був здійснений на виконання бюджету https://obolon.kyivcity.gov.ua/files/2019/5/11/302.PDF стор. 8 Після ознайомившись з листом "Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель" 3304-04/16225-06 від 16.04.2019, посилання: www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?fText=Щодо%20оскарження%2C%20здійснення%20контролю%20та%20моніторингу%20закупівель лишилися наступні питання. Питання, коротко: (1), (2) Який орган (установа) уповноважені проводити безсторонню/офіційну експертизу якості вищезгаданих робіт. У відповіді (формального) "замовника" на звернення (засобами 1551.gov.ua) йдеться про відповідність ремонту ДБН В.2.3-4:2015 , однак є обґрунтовані сумніви щодо відповідності даного ремонту ДБН В.2.3-5 (пункти 5.3.6, 7.3), ДБН В.2.5-75 (пункти 3.17, 8.10.2) та ДСТУ Б В.2.5-26 (Додаток А, Додаток Б). Які експерти уповноважені підтвердити чи спростувати сумніви щодо якості робіт? (Яким чином зацікавлені громадяни можуть ініціювати перевірку / найняти даних експертів?) (3) Чи розповсюджується на вищезгаданий тендер норма про разову плату за подання скарги (від 5 до 15 тис грн). До відома - ціна "оскаржуваних матеріалів" (вартість дощоприймача - до 5 тис грн) в 3-и рази менша за плату за оскарження робіт (15 тис грн). Також у відгуку на Дозоро: https://dozorro.org/tender/UA-2019-04-23-003247-b#reviews доволі детально викладена аргументація суті претензій до виконаних робіт. (4) прошу надати роз'яснення, яким чином визначений правовий статус громадян, що є по суті, фактичними "споживачами"(користувачами) послуг що замовляються за бюджетні кошти ? (Права та обов'язки формального "замовника" та "виконавця" робіт більш менш зрозумілі, однак не зовсім зрозумілий статус "безпосередньо зацікавлених" громадян що є фактичними "споживачами" цих закуповуваних робіт/послуг) Питання, більш детально: [повний текст питання доданий у файлі "Повний-текст-питання.pdf"]
Відповідь
09.09.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4751 / 4660
Прошу надати роз'яснення з питання, що виникло. Оголошено процедуру відкритих торгів на подовження терміну вже існуючої ліцензії антивірусного програмного забезпечення (один виробник). В тендерній документації відповідно до Закону зазначено "або еквівалент". Дану послугу з подовження може надати, як найменше 100 офіційний дистриб'юторів. Питання, чи правомірно визначений тип процедури закупівлі, а саме Відкриті торги?
Відповідь
17.07.2019 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
5203 / 5224
Військовою частиною А0215 здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг із застосуванням Законів України “Про публічні закупівлі” та “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”. За результатами аудиту ефективності діяльності військової частини неодноразово вносились рекомендації (пропозиції) щодо більш ефективного використання коштів під час здійснення закупівель товарів (робіт і послуг), а саме: запровадження механізмів закупівлі товарів безпосередньо у виробників, а не у посередників (за наявності декількох виробників такого товару на території України); запровадження механізмів відхилення учасників закупівлі у разі наявності судових рішень зазначених у Єдиному реєстрі судових рішень, та отриманої інформації з інших джерел щодо неспроможності виконання умов договорів. Враховуючи вище зазначене, прошу надати роз’яснення щодо можливості запровадження зазначених вище механізмів під час проведення процедур закупівель, а також рекомендації яким чином передбачати такі механізми в тендерній документації (оголошенні про проведення відбору учасників).
Відповідь
26.06.2019 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
6748 / 6627
Доброго дня! В ході проведення моніторингу мою увагу привернула діяльність у Львівському регіоні так званих юридичних консультантів у закупівлях, що проводять медзамовники міста Львова та Львівської області. Так, більшістю замовників Львівського регіону включається до тендерної документації вимога про оплату учасниками процедур закупівель даних замовників (переможцями) юридично-консультаційних послуг, що надаються замовникам. Крім того, мною встановлено, що в системі публічних закупівель відсутня інформація про проведені процедури торгів на закупівлю згаданими замовниками юридично-консультаційних послуг, оплатити які мають учасники (переможці). Тобто, в даному випадку маємо уникнення замовниками проведення процедур закупівель. Надайте будь ласка відповідь, чи можуть замовники при купівлі одного предемету закупівлі (фармацевтична продукція) включати до умов документації інший предмет закупівлі (юридично-консультаційні послуги). Надайте будь ласка відповідь, якщо в замовника існує потреба в закупівлі юридично-консультаційних послуг, чи повинен він проводити закупівлю таких послуг у відповідності до Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідь
12.06.2019 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
5692 / 5710
16.05.2019 р. Замовник (комунальне підприємство) оголошує процедури закупівлі відкриті торги на закупку будівництва (Інші завершальні будівельні роботи, код CPV за ДК 021:2015 — 45450000-6). Очікувана вартість - 86 305 981,20 грн. Кінцевий термін подання пропозицій до 03.06.2019 р. Аукціон призначено на 04.06.2019 р. Тендерні пропозиції подало три учасника. Аукціон відбувся без пониження вартості пропозицій. Система визначила найбільш економічно вигідну пропозицію. Учасник очікує рішення. Але Замовник 07.06.2019 р. скасовує торги. Причина скасування: Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» в разі відсутності подальшої потреби в закупівлі. 11.06.2019 р. той же самий Замовник оголошує знову ту ж саму закупівлю, на той же самий предмет закупки. Тендерна документація, її зміст, умови, додатки, зміст додатків не змінюються і залишаються таким ж самим як у закупівлі, яка скасована. Змінено тільки очікувану вартість закупівлі. Вона складає 86 009 771,00 грн. Її було зменшено на 296 210,20 грн. Але ж станом на 07.06.2019 р. Замовник визнає відсутність подальшої потреби у даній закупівлі, а 11.06.2019 р. знову її оголошує. Чи є такі дії Замовника порушенням чинного законодавства України? Чи є у такого Замовника зловживання під час здійснення державних закупівель?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2