Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5154 / 4683
Музеем комунальної форми власності, в якому зберігаються музейні предмети державної частини Музейного фонду України, була проведена закупівля послуг з охорони та обслуговування сигналізації з застосуванням переговорної процедури на підставі відсутності конкуренції з технічних причин (все обладнання встановлене та нележить Управлінню поліції охорони) та на підставі п. 16 Постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року № 975 «Про затвердження категорій об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах» , так як в музеї зберігається вогнепальна та холодна зброя (є відповідний дозвіл оформлений в поліції на зберігання зброї). Чи вірно визначений вид процедури?
Відповідь
28.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5901 / 5918
Законом №1530 –ІХ внесено зміни до ст.40, так п.8 ч.6 викладено у новій редакції, що не містить сенсового та логічного зв’язку між словосполученням «обгрунтування застосування переговорної процедури закупівлі» та словосполученням «експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі», навіть не вказано будь-який знак пунктуації або сполучник. Не зрозуміло, що мав на увазі законодавець, викладаючи вимоги п.8 ч.6 ст.40.Можливо треба завантажити будь-які або усі документи, що мають ознаки експертних, технічних, нормативних та ін.документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної закупівлі, або щодо деяких підстав застосування переговорної закупівлі достатньо надати посилання на документи, що вже містяться у ЕСЗ Також в Законі не визначені перелік та терміни технічних, експертних, нормативних та інш.документів, їх зміст та порядок завантаження до повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. У Листі від 03.10.2020 №3304-04/60124 Мінекономіки (далі-Лист), що замовник самостійно визначає документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. У Додатку 1 Листа зазначено, що обґрунтування застосування переговорної закупівлі повинно містити посилання на звіти про результати проведення процедур закупівель у зв’язку з відсутністю достатньої кількості учасників, предметом закупівлі в яких були ті самі товари, роботи і послуги, що є предметом закупівлі у разі застосування переговорної процедури закупівлі. ДАСУ проводить моніторинги та посилається на те, що виключено у п.8 ч.6 ст.40 Закону слова «з посиланням на», робить висновки- повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити саме документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної закупівлі. Щодо підстави переговорної закупівлі п.1 ч.2 ст.40 Закону - що саме може бути такими експертними, нормативними, технічними та інш. документами? чому ДАСУ вважає порушенням зазначення в обгрунтуванні інформації про звіти про результати процедур закупівель,які автоматично формуються ЕСЗ, наявні в системі за посиланням на номери торгів. Згідно п.3. Порядку від 11.06.2020 № 1082 В будь-якому випадку у разі якщо інформація, розміщена в ЕСЗ шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення ел.полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення ел.полів. Тобто лише та інформація, що автоматично попадає у документи, які складені шляхом заповнення ел.полів, є автентичною. З наведеного вбачається, що на виконання Закону, що діє з 26.06.2021 р. адміністратор системи має допрацювати документи, що автоматично заповнюються в ЕСЗ з ел.полів. Повідомлення про намір укласти договір – цей документ автоматично формує ЕСЗ, до нього не має можливості дозавантажувати документи,вони не є складовою повідомлення. Приклади моніторингів - UA-2021-07-09-005700-c, UA-2021-07-07-001721-b вимоги Закону не виключають можливість наявності посилання в обгрунтуванні на документи -звітів про результати проведення процедур закупівель, не визначається форма обгрунтування та його зміст. Чи може замовник користуватись Листом при проведенні переговорних закупівель за п.1 ч.2 ст.40 Закону? Чи достатньо цього на виконання п.8 ч.6 ст.40 Закону? питання до обгрунтування переговорних закупівель за абз. 4 та 6 п.2 ч.2 ст.40 Закону-чи достатньо посилання на Постанову КМУ, яким визначено постачальника останньої надії, відповідну інформацію з сайта АМКУ на перелік природних монополій? Крім того, виникає складність з отриманням замовниками копій ДСТУ, ТУ – у багатьох випадках це отримання дозволу на копіювання таких стандартів, або навіть їх придбання. Як надавати саме документи, що вимагає ДАСУ?
Відповідь
23.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6215 / 6323
Відповідно до абз. 3 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 р. № 922-VIII (зі змінами та доповненнями), надалі – Закону, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. В ході планування закупівель на 2022 рік за переговорною процедурою на підставі зазначеної норми, у уповноваженої особи виникають питання: 1) Якими документами замовник має підтвердити відсутність конкуренції з технічних причин? 2) Оскільки, п. 8 ч. 6 ст. 40 Закону передбачає, що повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі, чи достатньо для прийняття рішення уповноваженою особою щодо застосування переговорної процедури службової записки відповідального керівника із обґрунтуванням відсутності конкуренції з технічних причин? Також, ч. 4 ст. 4 Закону встановлено, що консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб’єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Стосовно цього виникають запитання: 1) Чи існує функціональна можливість для здійснення консультацій з ринком через електронну систему шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб’єктів господарювання? 2) З яких джерел можна знайти перелік учасників, які б надавали послуги ON-LINE доступу до електронних версій наукових журналів Physical Review B, Physical Review Letters, Reviews of Modern Physics, які АФТ буде видавати протягом 2022 року, а також до архіву електронних версій журналів Physical Review – (Physical Review Online Archive - PROLA), починаючи з з 2012 р.?
Відповідь
21.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5831 / 5813
Добрий день! Просимо надати відповідь на наступне питання. ДУ "Криворізька академія патрульної поліції" як замовник проводила до прийняття змін до ЗУ "Про публічні закупівлі" 26.06.2021 відкриті торги на електричну енергію (як товар), які двічі не відбулися через відсутність учасників. Зараз проводимо переговорну процедуру. Питання: договір за переговорною процедурою має бути в редакції як у відкритих торгах, чи з урахуванням змін після 26.06.2021, а саме в частині порядку змін істотних умов договору по ч.5 ст.41?
Відповідь
21.07.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4373 / 4447
Добрий день! Прошу проконсультувати як розуміти частину 3.2 Прикінцевих положень ЗУ "Про публічні закупівлі"? За переговорною процедурою закупається все від 0,01 грн? Чи тільки від 200 тис грн? Заздалегідь дякую. УО НМІУ - Кузьмішина Лариса
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2