Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.02.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1881 / 1914
Доброго дня. Виникла така ситуація. Терміново необхідно укладати договір. Допоможіть з визначенням предмету закупівлі. Відповідно до п. 5. Наказу МРЕТСГУ «Про визначення предмета закупівлі» від № 708 Визначення предмета закупівлі послуг з професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації для безробітних громадян, що надаються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, здійснюється за окремими професіями (спеціальностями, напрямами або галузями знань), які визначаються відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327. Питання: як визначити код професії за напрямком «Підприємницька діяльність»?
Відповідь
08.02.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1923 / 2037
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, наступне. Постачальник електричної енергії ініціює збільшення ціни на 10% на електричну енергію підставі п.2 ч.5 ст. 41 Закону за рахунок обсягів закупівлі (кВт*год). У складі ціни електричної енергії включено регульований тариф на послуги з передачi електричної енергiї згідно Постанови НКРЕКП від 09.12.2020 № 2353. При збільшенні розміру цього тарифу застосовуватиметься п.7 ч.5 ст.41 Закону без зміни обсягів з урахуванням порядку такої зміни, передбаченої в договорі про закупівлю. Просимо надати роз'яснення, чи потрібно при коливанні ціни на електричну енергію на ринку враховувати тариф на послуги з передачi електричної енергiї і застосовувати до нього збільшення на 10%? Чи варто виключати розмір такого тарифу зі складу ціни електричної енергії? Дякую.
Відповідь
18.01.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2512 / 2613
Регіональною програмою економічного і соціального розвитку області бридичну особу, яка є органом державної влади (далі – Замовник), визначено замовником робіт з будівництва об’єкта незавершеного будівництва, недобудованого житлового будинку на умовах співфінансування за рахунок державного фонду регіонального розвитку у розмірі 90% та місцевого бюджету у розмірі 10%. Відповідно до пункту 197.15 статті 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти. Прошу надати роз’яснення з наступних питань: 1. Як визначити очікувану вартість закупівлі при оголошенні процедури «відкриті торги»: з урахуванням податку на додану вартість чи без нього, зважаючи на норму пункту 197.15 статті 197 Податкового кодексу України? 2. Чи буде застосовуватися у даному випадку дія пункту 197.15 статті 197 Податкового кодексу України до Виконавця робіт, якого визначили за результатами процедури закупівлі, та який є платником ПДВ? 3. Дія пункту 197.15 статті 197 Податкового кодексу України розповсюджується на всі операції, що включено до проєктно-кошторисної документації на об’єкт будівництва, чи на окремі розділи, види робіт (виконання будівельно-монтажних робіт, придбання устаткування, матеріалів тощо)? 4. Як Замовник має оплатити вартість будівельно-монтажних робіт: з урахуванням ПДВ чи без ПДВ? 5. Чи має право Замовник оплатити вартість матеріалів, устаткування з ПДВ, що використані у ході будівництва, якщо вони придбані Виконавцем з ПДВ?
Відповідь
18.01.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2009 / 1947
За результатами відкритих торгів/спрощеної закупівлі укладено договір про закупівлю (наприклад) послуги з "Поточного ремонту асфальтобетонного покриття". До договору додається кошторис та дефектний акт, в якому зазначено обсяг та вид робіт. В ході робіт встановлено, що фактичні обсяги відрізняються від заявлених у закупівлі, що приводить до необхідності внесення змін до кошторису та дефектного акту. Чи має право замовник внести відповідні зміни та збільшити обсяги деяких видів робіт за рахунок зменшення інших без коригування ціни договору? Дякую за зрозумілу відповідь
Відповідь
15.01.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1652 / 1684
тендерний комітет відділу освіти проводить централізовані закупівлі для всіх закладів. Починаючи з 2021 року фінансування видатків з підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за рахунок міського бюджету. Оскільки сума виділених коштів перевищує 200 тис.грн. необхідно проводити процедуру закупівлі. У той же час, згідно Постанови КМУвід 21 серпня 2019 р. № 800 "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, а саме абз.7 ПОРЯДКУ підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників визначено, що педагогічні та науково-педагогічні працівники самостійно обирають суб’єктів надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації. Просимо надати роз'яснення, чи підпадають під дію ЗУ "Про публічні закупівлі" послуги з підвищення кваліфікації, чи при закупівлі вказаних послуг ми можемо керуватись абз. 1 п.8 ст. ЗУ "Про публічні закупівлі". Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2