Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.04.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1817 / 1788
Торги не відбулися двічі до 01.04.2020 року. Чи можна укласти прямий договір 30.04.2020 року
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2565 / 2567
Шановні колеги! Прошу надати роз’яснення застосування підстав для проведення переговорної процедури закупівлі згідно вимог ч.2 ст.40 Закону «Про публічні закупівлі». Випадок 1. Учасник вимагає розірвати договір про закупівлю на постачання електричної енергії, укладений у січні 2020 р.за результатами відкритих торгів, з причини незгоди замовника підвищити ціни на товар (не надає відповідну довідку з ТПП, яка вимагається пунктами укладеного договору). Договір може бути розірвано протягом 21 дня. Чи може замовник в залежності від суми договору використати положення нової редакції Закону, що діє з 19.04.2020? Провести переговорну процедуру, якщо 20% від суми розірваного договору це надпорогова сума- абз.4 п.3 ч.2 ст.40 Закону або укласти прямий договір та розмістити звіт згідно абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону на відповідну допорогову суму без спрощеної закупівлі? У разі неможливості використати підстави нової редакції Закону при потребі, яка є надпороговою сумою, замовник може лише оголосити тендер та не встигнути до розірвання договору з діючим постачальником укласти новий. Замовник змушений буде укладати договір з постачальником останньої надії, ціна якого вище, чим може бути порушений принцип здійснення публічних закупівель – максимальна економія та ефективність. Випадок 2 приклад Договір на проведення робіт укладений до 19.04.2020 за результатами тендеру, виникла потреба в додаткових роботах. Чи може замовник використати п.4 ч.2 ст.40 Закону та провести переговорну процедуру закупівлі для надпорогової суми таких додаткових робіт або п.5 ч.7 ст.3 Закону для допорогової суми додаткових робіт? Замовник вже не має право використати для закупівлі додаткових робіт стару редакцію Закону, що діяла до 19.04.2020 та у разі неможливості використати підставу для переговорної процедури п.4 ч.2 ст.40 Закону укласти новий договір з тим самим підрядником.
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2206 / 2089
Доброго дня!Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого) володіє об’єктом державної власності по вул. Набережно-Хрещатицькій,1 у м. Києві. Дане приміщення НБУ ім. Ярослава Мудрого спроектовано і зведено в єдиному комплексі з готелем «Фермонт». Усі комунікації комплексу, у т.ч. і система опалення – єдині. Джерелом теплопостачання готелю «Фермонт» є дахова газова котельня. Система теплопостачання бібліотеки заживлюється від центрального теплового пункту готелю. Таким чином єдиним джерелом теплопостачання приміщення Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого по вул. Набережно-Хрещатицька,1 є газова котельня готелю «Фермонт», який належить ТОВ «Гранд Менеджмент».НБУ ім. Ярослава Мудрого відшкодовує витрати ТОВ «Гранд Менеджмент» з теплопостачання.Чи поширюється дія Закону на відшкодування витрат теплопостачання ТОВ «Гранд Менеджмент»(очікувана вартість - 510 тис. грн) Дякую!
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
3111 / 3064
Відповідно до положень пункту 5 частини 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Аналогічна підстава передбачена як виняток під час застосування переговорної процедури закупівлі – п. 5 ч. 2 ст. 40 Закону. В свою чергу, відповідно до пункту 13 частини 1 статті 1 Закону конкурентна процедура закупівлі (тендер) – це здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу. Враховуючи вищезазначене виникає питання, яким чином провести процедуру закупівлі у разі якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення переговорної процедури закупівлі?
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1911 / 1848
Відповідно до частини 3 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом. Враховуючи вищезазначене виникає питання, під час застосування переговорної процедури закупівлі зазначення у договорі про закупівлю формулювання «Сторони дійшли згоди, що умови Договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладання (наприклад з 01.01.2020 року) та стосуються безпосередньо предмету цього Договору відповідно до ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України» буде порушенням вимог цього Закону?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2