Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
23.07.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2539 / 2359
Доброго дня! Ми, як замовник, здійснили відкриту закупівлю палива (бензин марок А95, 92, масло моторне, газ скраплений, дизпаливо) за одним договором без розбиття на лоти за одним кодом ДК. Договір від 26.02.2020. Учасник просить нас підняти ціну на скраплений газ за договором на 10%. Звідси запитання: Чи можемо ми здійснити такі дії додатковою угодою до основного договору лише за цією позицією? Дякую!
Відповідь
21.07.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1946 / 1913
Відповідно до п.2 ч.5 ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі" (в новій редакції від 19.04.2020 року) зазначено, що збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. Просимо дати розяснення про таке: 1. Які документи є обгрунтованою підставою для підняття ціни за одиницю товару (пального) та які дані повинні бути вказані в документі про підтвердження дійсного коливання ціни на ринку нафтопродуктів? 2. Що мав на увазі законодавець зазначаючи, що збільшення не більше 10 відсотків "пропорційно" збільшенню таокго товару на ринку? Як правильно зазначити в документальному підтвердженні цю пропорцію?( на прикладі підняття ціни за одиницю пального ( дизельного пального, бензину). 3.
Відповідь
06.07.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2192 / 2382
08.01.2020 р. між Виконавчим комітетом Ренійської міської ради Одеської області (Споживач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Одеська Обласна Енергопостачальна Компанія» (Постачальник), за результатом відкритих торгів, був укладений договір про закупівлю електричної енергії № 35 (далі – Договір). Термін поставки: січень-грудень 2020 року. 28.05.2020 року на адресу Споживача надійшла пропозиція Постачальника щодо зміни ціни у Договорі з 01.03.2020 р., з посиланням на п.2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Запропоновані зміни обумовлені коливанням ціни на електричну енергію за 1 кВт*год, що підтверджується Експертним висновком № ЧК-138 від 13.04.2020 року, виданим Чернігівською регіональною Торгово – промисловою палатою. З вказаного висновку вбачається, що середньозважена ціна по ОЕС України на РДН за лютий місяць 2020 року склала 1271,42 грн./МВт.год., а середньозважена ціна по ОЕС України на РДН за березень місяць 2020 року склала 1391,23 грн./МВт.год., що становить тенденцію росту ціни на + 9,42 %. Законом України «Про ринок електричної енергії» передбачена можливість придбання учасником ринку електричної енергії як на організованих сегментах ринку (на ринку "на добу наперед", на внутрішньодобовому ринку та на балансуючому ринку), так і за двосторонніми договорами та шляхом імпорту. За таких обставин, вважаємо запропоновані зміни Постачальника недостатньо обґрунтованими, оскільки наданий Експертний висновок № ЧК-138 від 13.04.2020 року, підтверджує факт коливання ціни електричної енергії у березні 2020 лише по ОЕС України на ринку «на добу наперед», та не підтверджує факт придбання ТОВ «ООЕК» електричної енергії, впродовж зазначеного періоду, на цьому ринку, у зв’язку з чим не виключає можливе придбання ТОВ «ООЕК» у березні 2020 року електричної енергії на інших сегментах ринку. Враховуючи вищевикладене, просимо роз’яснити, чи потрібно в даному випадку Споживачу вимагати від Постачальника, у якості документального підтвердження, відповідний документ (доказ) на підтвердження того, що з 01.03.2020 року по теперішній час Постачальник здійснював закупівлю електричної енергії в об’єднаній енергетичній системі України на ринку «на добу наперед»?Якщо так, то яким документом може бути підтверджена вказана обставина?
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2452 / 2440
Добрий день. Згідно ч.2 п.5 ст.41 Закону "Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії". Газ – один з агрегатних станів речовини. В ст.1 розд.1 Закону «Визначення основних термінів» визначення терміну газ відсутнє. Виникає питання - який саме газ мається на увазі? Чи всі речовини в газоподібному стані підпадають під це визначення? Якщо ні, чи стосується це скрапленого газу для автомобілів? Дякую.
Відповідь
23.06.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2412 / 2287
У зв'язку із набранням чинності з 01.07.2019 окремих статей Закону України «Про ринок електричної енергії № 2019 - VIII, Замовник (Споживач) за результатами відкритих торгів, проведених згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) уклав з переможцем торгів (Постачальником) договір про постачання електричної енергії на 2020 рік. На підставі пункту 2 частини 4 статті 36 Закону, Договором передбачена можливість зміни ціни за одиницю товару (за 1 кВт*год) не більше ніж на 10% протягом дії Договору у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в Договорі, а також Постачальник надасть Замовнику на розгляд обґрунтування, щодо зміни ціни у бік збільшення за даними офіційних сайтів уповноважених на це органів. Враховуючи вищенаведене, просимо надати роз’яснення щодо порядку застосування п. 2 ч. 4 статті 36 Закону, а саме: Законом установлена межа сумарного (максимального) збільшення ціни за одиницю товару на 10% за весь період дії договору чи 10 % це межа одноразового обґрунтованого підняття ціни за одиницю товару і таких змін може бути декілька за період дії договору (1 рік), в залежності від коливання цін на ринку електроенергії і наявності відповідних обґрунтувань у Постачальника? Або чи може сумарне декількаразове підняття ціни за одиницю товару за період дії договору перевищувати 10%?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2