Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
07.09.2023
Запитання      Тема: Інше
Відповідно до змін КМУ від 4 липня 2023 р. № 677: " У запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару, вартість якого не перевищує 500 тис. гривень, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення, в тому числі конкретну торговельну марку." 500 тис. гривень - це річна потреба чи потреба у одному запиті пропозицій?
Відповідь
05.09.2023
Запитання      Тема: Інше
Замовник, який є юридичною особою та суб’єктом господарювання, що здійснює діяльність в окремій сфері господарювання, визначеній ч. 2 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розглядає можливість реалізації власних послуг за допомогою використання послуг агентів/довірителей, фізичних осіб, які будуть представляти інтереси АТ «Укрпошта» (Товариство) для залучення нових клієнтів. Відносини між Товариством та агентом/довірителем планується оформлювати на бездоговірній основі або через вільне приєднання до публічної оферти співпраці в рамках проведення рекламних акцій. Розрахунки з агентом/довірителем після залучення нового клієнта планується здійснювати шляхом виплати агентської винагороди або оформлення знижки на послуги Товариства. Вартість такої агентської винагороди може скласти понад 100 тис. грн. З огляду на викладене вище, просимо надати роз’яснення: - чи є витрати на сплату агентської винагороди публічною закупівлею відповідно до Закону; - чи поширюється дія Закону на правовідносини між АТ «Укрпошта» та агентами/довірителями, які виникають на бездоговірній основі або на підставі приєднання до публічної оферти співпраці? - чи не буде така закупівля розглядатися як порушення норми «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022р. № 1178 зі змінами, щодо заборони укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення відкритих торгів/використання електронного каталогу, крім випадків, передбачених цими особливостям.
Відповідь
04.09.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Наше підприємство проводило відкриті торги з особливостями на суму 170000 грн без пдв, торги не відбулись. Чи можемо ми укласти договір про закупівлю без використання електронної системи з публікацією звіту на суму 204000 грн. з пдв, якщо учасник платник ПДВ. В тендерній документації не зазначалось підвищення вартості закупівлі та те що при укладанні договору про закупівлю ПДВ буде нараховуватись згідно чинного законодавства?
Відповідь
25.08.2023
Запитання      Тема: Інше
В минулому році у ОТГ був договір на постачання газу для опалення з Нафтогазом, у лютому 2022 р. ОТГ взяла газу на 300 тис., компанія що поставляла газ не прислала акту наданих послуг з газопостачання адже наша ОТГ була в окупації і пошта не працювала і ми не знали про цей борг аж до 22 серпня 2023року, коли компанія написала нам на пошту що подає в суд на нас за несплату за поставлений газ. На данний час у нас немає договору ні з якими постачальниками газу адже школи і диткадки не працюють і газ нам поки не потрібен. Моє питання таке: чи можу я заключити договір з Нафтогазом на суму несплаченого в минулому році газу і якщо так, як обгрунтувати відсутність тендеру на 300 тис.грн.
Відповідь
23.08.2023
Запитання      Тема: Інше
Комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради є підприємством, яке займає монопольне становище на ринку, що забезпечує виробництво, транспортування та постачання теплової енергії споживачам, постачання гарячої води. В свою чергу КП «Тепловик» має ліцензію на господарську діяльність з будівництва об’єктів клас наслідків СС2, СС3. Нами укладаються договори на виконання будівельних та монтажних робіт з підприємствами комунальної, державної та приватної власності. Дані договори не мають відношення до основного виду діяльності підприємства де воно є монополістом. Для виконання будівельно монтажних робіт по укладених договорах підприємству «Тепловик» необхідно закупляти матеріали та обладнання яке в подальшому використовується для виконання укладених договорів (Комерційної діяльності). У відповідності до ст. 3 ч.6 п.2 ЗУ «Про публічні закупівлі» закон про публічні закупівлі не застосовується у випадку якщо замовники визначені у п. 4 частини першої ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» здійснюють закупівлю таких предметів закупівлі : товари, що закуповлюються для перепродажу третім особам, за умови, що замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів, а інші суб’єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж на тих же умовах, що й замовник. Як сказано вище, ми не займаємо монопольне становище на ринку будівельних товарів. Також 21.05.2020р. Вами надавались роз’яснення за номером 3304-04/32275-06 у відповідності до яких було вказано, що якщо підприємство здійснює комерційну діяльність, то дія закону при закупівлі товарів для комерції не застосовується. Просимо надати роз’яснення, чи необхідно проводити закупівлі, торги через систему «Прозоро», товарів та матеріалів, які в подальшому використовуються для комерційної діяльності, тобто для виконання договорів підряду, договорів на виконання робіт та інших договорів які не мають відношення до основного виду діяльності???
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json