Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
25.10.2017
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Чи відноситься такий предмет закупівлі як марковані конверти до коду ДК 021:2015 22410000-7 Марки?
Відповідь
25.10.2017
Запитання      Тема: Планування закупівель
Планується здійснення закупівлі послуги - "технічне обслуговування двигуна", в ДК 021:2015 існує код 50640000-3 "Послуги з ремонту і технічного обслуговування військових кораблів", за даним кодом проведена закупівля послуг з ремонту військового корабля. Існує необхідність провести технічне обслуговування двигуна корабля, орієнтовна вартість послуги 55 000,00 грн., чи можна застосувати код ДК 50530000-9 "Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки" та провести допорогову закупівлю, так як двигун встановлено на кораблі однак є окремим елементом його. Чи не буде це порушенням вимог пункту 7 статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідь
24.10.2017
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Прошу Вас надати роз'яснення відносно правильності визначення предмета закупівлі. Так, за одною адресою рахується в селищі табір, до складу його включено кілька окремих будівель: їдальня, кілька гуртожитків, пральня та інші, які рахуються як окремі об'єкти в бухгалтерському обліку та мають індивідуальні інвентарні номери. В даний час на кожний гуртожиток (усього їх два) для проведення капітальних ремонтів складено дві окремих проектно-кошторисних документації, складено окрему проектно-кошторисну документацію і на капітальний ремонт їдальні. При цьому предмет закупівлі визначається окремо за кожною будівлею, без узагальнення суми за всіма будовами, так як є окреми обєктні кошторисні розрахунки. Правильно чи ні так робити?
Відповідь
20.10.2017
Запитання      Тема: Планування закупівель
Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону відповідно до показників третьої – п'ятої цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, а також конкретної назви товару чи послуги. Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) відповідно до показників четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. Згідно статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Річний план закупівель формується на основі бюджету. Кожний предмет закупівлі, з якого складається (формується) річний план, або додаток до нього (кожна ячейка річного плану) включає в себе один, або декілька товарів, послуг з бюджету (адміністративні витрати, або капітальні інвестиції), які мають назву балансового рахунку і яким присвоєно відповідний номер балансового рахунку. Наприклад – у бюджеті балансовий рахунок «господарські витрати на придбання засобів для утримання приміщень», номер балансового рахунку – 7431.03, сума закупівлі на рік - 52 800,00 грн., оскільки основна маса товарів, які закуповуються за цим номером балансового рахунку (за № 7431.03) – це товари побутової хімії (засоби для миття підлоги, засоби для чищення та інше), то у річному плані було зазначено назву з класифікатора «Продукція для чищення та полірування» і відповідно присвоєно код 39800000-0. Крім того, деякі ячейки (предмети закупівель) річного плану формуються на основі (тобто складаються з) двох і більше балансових рахунків. Інший приклад: «Послуги з автомобільних перевезень (оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами: перевезення банківського майна), ДК 021:2015 - 60100000-9», де «оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами» - це назва балансового рахунку № 7431.06, а «Послуги з автомобільних перевезень» - назва визначеного замовником коду ДК 021:2015 - 60100000-9, оскільки найбільша частина суми цього рахунку буде витрачатись саме на перевезення банківського майна. Просимо роз’яснити: за яким кодом ДК 021:2015 обліковувати послуги, або товари (тобто який код присвоїти послузі, або товару), якщо здійснюється закупівля відносно невеликої кількості послуги, товару, що фактично має інший код ДК 021:2015, ніж той, що присвоєно ячейці річного плану на основі балансового рахунку? Наприклад, за яким кодом ДК 021:2015 обліковувати закупівлю будівельно-монтажних робіт (наприклад сейфу, або банкомату): за 60100000-9 (згідно річного плану для подібної послуги), чи 45300000-0 (фактичний, відповідний класифікатору код), якщо витрати за цією закупівлею покладатимуться на той же самий балансовий рахунок № 7431.06 «оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами: перевезення банківського майна» (ДК 021:2015 - 60100000-9)? Крім того, у бюджеті є балансовий рахунок «інші господарські витрати» (№ рахунку 7431.07), з якого протягом року здійснюється закупівлі мінеральної води (орієнтовною вартістю 100 грн.), конфет (орієнтовною вартістю 50 грн.), гвіздки (300 грн.), шпаклівка, інші будівельні матеріали, пластикові стаканчики (1000 грн.), комплекти для санвузла, а також багато іншого різного товару. Усі ці товари мають абсолютно різні коди класифікатора. Яким чином на основі цього балансового рахунку формувати річний план? Очевидно, що навіть якщо сформувати умовний річний план (розподіливши на копійчані суми закупівель та матеріалів – по 50-100 грн.), то такий річний план довелось би змінювати чи не щодня, постійно збільшуючи, або зменшуючи певну очікувану суму закупівлі.
Відповідь
19.10.2017
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Відповідно до пункту 32 статті 1 Закону товари - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Якщо у закупівлю обладнання (товар) входить монтаж цього обладнання, вартістю менше ніж саме обладнання,чи може замовник окремо закупати обладнання (товар), а окремо послуги з монтажу?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json