Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
20.10.2021
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Чи можна однією довідкою про збільшення ціни укласти дві додаткові угоди? Чи на кожну додаткову угоду потрібна окрема довідка?
Відповідь
12.10.2021
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі" Замовником було укладено договір про закупівлю теплової енергії з використанням переговорної процедури у зв'язку з відсутність конкуренції з технічних причин, щодо розподілу і передачі теплової енергії. Предметом договору про закупівлю було визначено : Пара, гаряча вода та пов'язана продукція. У відповідності до вимог законодавства було визначено суму договору, а також ціну за одиницю товару(Гкал/год) та обсяг закупівлі. На момент укладення договору тариф на теплову енергію становив 1569 без ПДВ. З початком опалювального сезону Учасник(Постачальник) повідомив про намір збільшити ціну за одну Гкал/год, оскільки у новому тарифі закладається вища ціна газу зокрема для бюджетних та релігійних організацій – 16066,77 грн/тис. куб. м, тобто більш ніж вдвічі (+103%). Так як питома вага природного газу в собівартості складає 65%, то це є одним з основних факторів зміни розміру тарифів на теплову енергію, послугу з постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів. Відповідно до статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії; 3) покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 4) продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку; 6) зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини шостої цієї статті Враховуючи зазначене вище постає питання, щодо збільшення суми зобов'язання перед Учасником (Постачальником) , яка була визначена у договорі. Просимо Вас надати роз'яснення з приводу правомірного внесення змін до укладеного договору з урахувнням Закону України "Про публічні закупівлі" або ж чи буде правомірним укласти додаткову угоду з Учасником про збільшення суми зобов'язання? Чи можливо буде правомірним здійснити іншу закупілю, якщо так просимо Вас роз'яснити вид та порядок її проведення. Відповідь прошу надати на вказану електронну адресу у встановлений законодавством термін.
Відповідь
05.10.2021
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Доброго дня! Учасник надіслав лист щодо укладення додаткової угоди на збільшення ціни за одиницю товару (09310000-5 - електрична енергія) на 33% з посиланням на п.7 ч. 5 ст. 41. Чи правомірно укладати додаткову угоду на постачання електричної енергії на збільшення ціни за одиницю товару (постачання електроенергії -товар) на 33% з посиланням на п.7 ч. 5 ст. 41? При цьому сума договору не змінюється, кількість постачання зменшується.
Відповідь
01.10.2021
Запитання      Тема: Виконання договору
Доброго дня! Закон України "Про публічні закупівлі" встановлює вимоги до договору про закупівлю, зокрема, випадки зміни істотних умов договору про закупівлю. Питання полягає в тому чи дані положення застосовуються до договорів, вртість яких перевищує 50 000 грн. чи також до договорів, вартість яких не перевищує 50 000 грн
Відповідь
29.09.2021
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕМАТИЧНИХ МАШИН І СИСТЕМ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ (далі – Інститут) уклав Договір про постачання (закупівлю) електричної енергії споживачу від 25 серпня 2021 № 125-ЕГТ-21/Е з переможцем закупівлі ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРДЖИГАЗТРЕЙД» (далі – Постачальник). Ціна за 1 кВт*год електричної енергії за договором становить разом з ПДВ 2,043 грн. 10.09.2021 Інститут отримав повідомлення Постачальника від 10.09.2021 № 819 про підвищення ціни за одиницю товару з 01.10.2021 шляхом укладення додаткової угоди до договору з посиланням на довідку Львівської торгово-промислової палати від 07.09.2021 № 19-09/772 та експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати від 09.09.2021 № О-896. 29.09.2021 Інститут отримав нове повідомлення Постачальника від 28.09.2021 № 865 щодо підвищення ціни за одиницю товару та проєкт додаткової угоди до договору з посиланням на довідку Львівської торгово-промислової палати від 07.09.2021 № 19-09/772 та п.7 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі»: у зв’язку зі зміною біржових котирувань ціни електричної енергії збільшити на 33,01% від попередньої ціни, без збільшення загальної вартості договору, а саме: зменшення обсягів закупівлі. В договорі описано порядок зміни ціни (Стаття 5) відповідно ст. 41 Закону. Питання: Чи може Інститут укласти дану додаткову угоду збільшення ціни за одиницю товару на 33,01% від попередньої ціни, без збільшення загальної вартості договору відповідно п.7 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json