Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
06.07.2022
Запитання      Тема: Інше
На початок року не було заплановано закупівлю про надання послуг з встановлення систем охоронної сигналізації, а в травні провели довідку змін (звільнили сторожів, зняли заробітну плату та перенесли на КЕКВ 2240 на оплату закупівлі без використання електронної системи згідно ЗУ "Про публічні закупівлі" на суму 49193,00 грн.) , а потім ще виникла додаткова потреба на суму 10188,00 на ту саму послугу, згідно довідки змін. Чи можна провести закупівлю без використання електронної системи чи провести спрощеною закупівлею?
Відповідь
07.06.2022
Запитання      Тема: Інше
Відповідно Закону України «Про дорожній рух», зокрема статті 6, до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій належить - організація дорожнього руху на території міста і району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами; Відповідно Статті 27 Закону, організація дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах здійснюється із застосуванням технічних засобів інформаційно-комунікаційних та автоматизованих систем керування та нагляду за дорожнім рухом відповідно до правил і нормативів. Організація дорожнього руху здійснюється спеціалізованими службами, що створюються відповідними органами: на автомобільних дорогах, що перебувають у власності територіальних громад, - органами місцевого самоврядування; на інших автомобільних дорогах - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами; на залізничних переїздах - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки на залізничному транспорті. Вінницьке КП «СМЕД ОДР», згідно статуту, є спеціалізованим підприємством з організації дорожнього руху, що здійснюється із застосуванням технічних засобів та автоматичних систем керування дорожнім рухом. Підприємство належить до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці (рішення Вінницької міської ради від 30.01.2009 р. № 2235 «Про створення комунального підприємства «Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху»). Засновником та власником Підприємства є територіальна громада м. Вінниці в особі Вінницької міської ради. Органом за яким закріплено функції управління Підприємством, є Департамент енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради. Враховуючи вищевикладене, просимо дати роз’яснення щодо необхідності, доцільності та законності проведення тендерних процедур на виконання послуг «Поточний ремонт (встановлення та заміна дорожніх знаків) на території Вінницької міської територіальної громади» та «Встановлення і заміна пошкоджених інформаційних панелей з розкладами руху на зупинках громадського транспорту», при виконанні обов’язків з забезпечення безпеки дорожнього руху органом управління ВМР (Департаментом енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради).
Відповідь
21.04.2022
Запитання      Тема: Інше
Добридень! Підкажіть, чи можемо ми купити обладнання виробництва Білорусь
Відповідь
22.02.2022
Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Доброго дня! Запорізьке комунальне підприємство міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» відноситься до замовників, визначених пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, визначених частиною 2 статті 2 Закону, зокрема забезпечення функціонування міського електричного транспорту та перевезення пасажирів автобусами в межах міст. Закупівля пального для потреб Підприємства «Запоріжелектротранс» здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», шляхом застосування відкритих торгів з публікацією англійською мовою, так як очікувана вартість закупівлі пального перевищує суму, еквівалентну 133 тисячам євро. Очікувана вартість закупівлі пального на Підприємстві визначається відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості закупівлі, що затверджена наказом Міністрества розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 №275. У січні 2022 року Підприємстом «Запоріжелектротранс» були оголошені відкриті торги з публікацією англійською мовою на закупівлю дизельного палива. Враховуючи орієнтовну вартість закупівлі та обсяг закупівлі ціна за 1 літр дизельного палива складає 32,78 грн. Аукціон призначено на кінець лютого. На офіційному сайті Міністерства економіки України 15.02.2022 було оприлюднено інформацію, що станом на 11.02.2022 на підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (лист від 11.02.2022 № 16/2-32-22) визначено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 29,07 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 31,75 гривень. Ціна на паливо встановлюється з урахуванням гранічної торгівельної надбавки, що встановлена Пунктом 414 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Середня вартість дизельного палива на АЗС Запорізької області станом на 22.02.2022 року становить 33,99 грн. за 1 літр. Отже, у зв’язку з різким подорожчанням пального, очікувана вартість закупівлі, що була оголошена підприємством, вже не є актуальною. Наразі вона є заниженою в порівнянні з середньою ціною на ринку нафтопродуктів, що може призвести до відсутності інтересу до закупівлі з боку учасників. Відсутність пропозицій учасників у зв’язку з неактуальною очікуваною вартістю закупівлі, або відмова переможців від підписання договору у зв’язку з подорожчанням пального на момент його підписання, може привезти до зриву закупівельного процесу Підприємства «Запоріжелектротранс» та зупинки громадського транспорту у місті Запоріжжі. У зв’язку з нестабільною ситуацією в країні та на світовому ринку нафтопродуктів паливо продовжує дорожчати. Враховуючи, що процедура закупівлі відкриті торги з публікацією англійською мовою триває близько двох місяців до моменту підписання договору про закупівлю, визначити очікуваної вартості предмета закупівлі, що буде актуальна на момент аукціону або підписання договору практично неможливо. З огляду на вищезазначене, просимо надати роз’яснення, чи може Замовник з власної ініціативи чи за результатами звернень вносити зміни до інформації, яку вже оприлюднено в електронній системі (зменшення обсягів закупівлі), зокрема до оголошення про проведення процедури закупівлі. Також, просимо надати роз’яснення щодо визначення очікуваної вартості предмета закупівлі пального у ситуації значного та тривалого подорожчання пального, що наразі склалася на ринку нафтопродуктів. Дякуємо.
Відповідь
21.02.2022
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору можуть змінюватись, зокрема, у випадку передбаченому пунктами 2 та 7 частини п’ятої статті 41 Закону. Пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону передбачено обов’язкові умови внесення змін до істотних умов договору у разі коливання ціни товару на ринку в межах 10%. Пунктом 7 частини п’ятої статті 41 Закону передбачено можливість формульного розрахунку ціни товару в залежності від зміни визначених Законом показників. Таким чином, встановлення в договорі формульного розрахунку ціни Товару призводить до зміни істотних умов договору та, як наслідок, суперечить вимогам пункту 2 частини п’ятої статті 41 Закону, оскільки зростання показників може бути більше більше 10 відсотків і у такому випадку ціна збільшить на відсоток , що більший від визначеного пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону максимального відсотку зростання (10 %). Прошу роз’яснити: чи повинні випадки передбачені пунктами 2 та 7 частини п’ятої статті 41 Закону узгоджуватись між собою? Якщо ні, з огляду на які норми чинного законодавства?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json