Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.03.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
576 / 598
Добрий день Прошу надати інформацію, на якій підставі АТ ОБ’ЄДНАНА ГІРНИЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ, як юридична особа у якої у статутному капіталі 100% державна частка акцій не виконує вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі», а лише оприлюднює Звіти? Дякую
Відповідь
31.01.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
674 / 708
Доброго дня! Прошу роз'яснення. Якщо за рік по коду ДК не перевищує 95тис.грн. Протягом року буде три закупівлі на 20, 20, 51 тис.гривень. Чи треба оприлюднювати звіт про укладений договір від 0,01 коп.? Це залежить від вартості самої закупівлі чи від річної вартості по ДК?
Відповідь
01.01.2024 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1157 / 1176
Доброго дня! Відповідно до Листа МЕ № 3304-04/54160-06 від 03.09.2020 р., закупівля за рахунок виділених додаткових коштів та/або перерозподілу коштів, які було заплановано на фінансування інших видатків, вважатиметься новим предметом закупівлі і вид закупівлі для такого предмету закупівлі повинен визначатись замовником з урахуванням вартісних меж визначених Законом. Відповідно до пункту 11 Особливостей (ПКМУ 1178), "у разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель". В той же час, пунктом 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону передбачено "...на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору." Враховуючи перелічені вище обставини, просимо надати роз'яснення по таких питаннях: 1) Якщо на початку року по одному із кодів ДК 021:2015 був укладений договір на суму умовно 40000 грн. (звіт про укладення договору, відповідно, не оприлюднювався) а в другій половині року після виділення додаткового фінансування по цьому ж коду класифікатора уклався ще один договір на суму умовно 20000 грн. - чи оприлюднюється звіт про укладення договору на суму 20000 грн. (разом два договори по коду перевищують 50000 грн. але відповідно до листа МЕ це окремі предмети закупівлі!)? 2) Чи потрібно під час оприлюднення звіту про укладення договору, укладеного відповідно до пункту 11 Особливостей, прикрібляти сам файл зі сканованим договором? Це питання цікавить і для закупівель 0,00-49999,99 грн. і для закупівлеь 50000,00-99999,99 грн., оскільки неоднозначно трактуються норми пункт 3-8 Прикінцевих положень Закону, на який йде посилання у пункті 11 Особливостей. 3) Чи потрібно до договорів, оприлюднених відповідно до пункту 3-8 Прикінцевих положень Закону оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та звіт про виконання договору про закупівлю, враховуючи що такі договори не є "договорами про закупівлю" в розумінні Закону? 4) Який коректний порядок оприлюднення інформації про закупівлі від 0,00 до 50000,00 грн., враховуючи той факт що пункт 11 Особливостей відсилає до пункту 3-8 Прикінцевих положень Закону закупівлі "вартість яких є меншою, ніж 100 тис. гривень" а в самому пугкті 3-8 мова йде виключно про закупівлі коли "вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень"? Крім того, цікавить також питання (нехай це буде №5) чи потрібно до договорів, оприлюднених відповідно до пункту 13 Особливостей (прямі договори по винятках) оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та звіт про виконання договору про закупівлю, враховуючи що такі договори також не є "договорами про закупівлю" в розумінні Закону? Дуже сподіваюсь на грунтовні відповіді а не на відсилки до загальних норм Закону і Особливостей, оскільки питання досить конкретні і важливі для роботи уповноваженої особи в межах норм чинного законодавства.
Відповідь
01.12.2023 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
962 / 940
Доброго дня! Проведено закупівлю послуг з поточного ремонту будівлі шляхом укладення двох прямих договорів. Перший договір на суму 17,0 тис. грн - ремонт покрівлі, другий договір на суму 137,0 тис.грн - ремонт електромережі. По договору на 17,0 тис. грн звіт про укладений договір не публікувався в системі (в річний план закупівлю включено), так як договір є до 50.0 тис.грн. По договору 137,0 тис. грн Звіт про укладений договір публікувався в системі. Загальна вартість послуг з поточного ремонту будівлі складає 154,0 тис. гривень. Питання: У зв'язку із укладанням другого договору, не буде порушенням відсутність Звіту про укладений договір по першому договору?
Відповідь
24.11.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1067 / 1029
Питання звітування у вартісних межах від 0,01 грн до 50 тис. грн (будь-які товари, роботи, послуги) викликає багато питань, оскільки пункт 9 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості)не містить прямої вказівки щодо необхідності опублікування інформації в електронній системі закупівель у таких вартісних межах. Чи потрібно оприлюднювати звіт без ЕСЗ протягом 3х роб днів згідно Закону якщо це питання не врегульоване п 9 Особливостей, маємо на увазі вартість від 0,01 грн до 50 тис. грн (будь-які товари, роботи, послуги)
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2