Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3338 / 3260
На ПРОЗОРРО було оприлюднено закупівлю товару, з очікуваною вартістю, припустімо, 1 000 000 грн. без ПДВ. За умовами ТД оцінка пропозицій відбувається без ПДВ. За результатами аукціону найменша пропозиція була 900 000 грн. без ПДВ. Проте учасник являється платником ПДВ. Чи можна укласти договір із даним учасником на суму 1,1млн. грн (з ПДВ)?
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4858 / 4854
Доброго дня. Другий раз були оголошені відкриті торги,оприлюднена тендерна документація. Але тепер з'ясовується, що на сайті нема інформації про накладений ЕЦП на тенд. документацію, хоча він був накладений, чомусь не спрацювала система. Причина відміни других відкритих торгів - подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. Чи є це підставою відміняти відкриті торги та робити переговорну процедуру? Заздалегідь вдячні за відповідь.
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3246 / 3218
Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватись після його підписання до повного виконання, крім випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 % у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Водночас внесення таких змін до договору має бути обгрунтованим та документально підтвердженим. Проте, жодним нормативно-правовим актом не визначено перелік органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку не визначено. На практиці ми стикнулись з ситуацією коли ціна на певний товар зазнала суттєвого коливання в бік збільшення, проте, статичні дані щодо середніх споживчих цін на товари певної узагальненої категорії, інформацію про які ведуть органи Держастату України, не відображають такого коливання. Ми звернулись до відділення Торгово-промислової палати у своєму регіоні, проте, вони не змогли надати потрібну інформацію, оскільки не здійснювали моніторинг цін на такий товар станом на дату укладання договору про закупівлю, що унеможливило підтвердити коливання ціни товару на ринку. Довелось звернутись до однієї з Товарних бірж, яка мала у своєму розпорядженні потрібну інформацію та надала відповідну довідку про ринкову вартість товарів. При цьому, товарна біржа мала відповідний сертифікат суб'єкта оціночної діяльності і свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів, які дозволяють їй проводити оцінку майна і майнових прав. Проте, замовник відмовився вносити відповідні зміни до договору, мотивуючи відмову тим, що Товарна біржа не є уповноваженим органом, який має право надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку. Насамперед, відмова пов'язана з тим, що Державна аудиторська служба (фінінспекція), яка здійснює перевірки замовників щодо правомірності витрати бюджетних коштів, в якості уповноважених органів, установ, організацій, що мають право надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку, приймає підвтерджуючі документи лише органів Держстату України та відповідних регіональних установ Торгово-промислової палати. Виникає питання щодо переліку органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку. І чи може бути Товарна біржа установою, яка має такі повноваження?
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3266 / 3091
Прошу надати консультацію по наступному питанню: Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:.. 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі». Відповідно до лист Міністерства економічного розвитку та торгівлі України вих. № 3302-06/34307-06 від 27.10.2016 року: «Внесення змін до договору про закупівлю повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим». Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну…». Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Учасник має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення тендерної пропозиції…». Відповідно до вищевикладеного, ціна, як частина тендерної пропозиції, формується з врахуванням цін на ринку станом на день подання тендерної пропозиції. Зміна ціни після закінчення прийому тендерних пропозицій прямо заборонена законом. А тому при порівнянні цін для застосування п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» необхідно порівнювати ціни, які були актуальні на дату подання тендерної пропозиції та ціни, які є актуальними на дату коли учасником було ініційовано підняття ціни. Прошу надати консультацію та підтвердити, що при ініціюванні підняття ціни не більше 10% відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» необхідно порівнювати ціни, які були актуальні на дату подання тендерної пропозиції та ціни, які є актуальними на дату коли учасником було ініційовано підняття ціни.
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
3680 / 3546
Національний університет водного господарства та природокористування отримав лист Західного офісу Держаудитслужби України від 26.03.2018 за № 17-17-17/1539, відповідно до якого учасниками торгів подано документи згідно додатку № 3 Тендерної Документації із зазначенням цін тендерних пропозицій, які доступні для публічного перегляду до аукціону, чим порушено вимоги статті27 Закону України «Про публічні закупівлі» . Враховуючи, що інформація стосовно цінової пропозиції, запропонованої учасниками,стала відома до проведення аукціону, Держаудитслужба рекомендує відмінити торги «Пара, гаряча вода та пов’язана продукція UA-201802-09-000423-c». Замовник не заперечує факту,що пропозиції учасників були доступні для публічного перегляду до аукціону, проте, зважаючи на наступне, торги не було відмінено та укладено договір із переможцем аукціону. По-перше: посадові особи Західного офісу Держаудитслужби України, вбачаючи можливі порушення дотримання законодавства з питань публічних закупівель, не зареєстрували скаргу у порядку, визначеному статтею 18 Закону. По-друге:жоден із учасників не оскаржував Тендерну документацію та процедуру закупівель у порядку, визначеному статтею18 Закону. По-третє: відповідно до ст. 13 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV, із змінами, органи місцевого самоврядування переглядають за власною ініціативою та/або за зверненням суб’єкта господарювання тарифи на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії та щоквартально оприлюднюють інформацію про тарифи на теплопостачання для всіх категорій споживачів, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії. Крім того, відповідно до ст. 20 Закону України «Про теплопостачання» оприлюднюють середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії. Крім того, ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» також врегульовано порядок затвердження та оприлюднення тарифів на житлово-комунальні послуги, в т.ч. і теплопостачання. Тарифи для ТОВ «Альтернативна Теплова Компанія» затверджено рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради за № 118 від 14.11.2017, яке оприлюднене у відповідності до вимог чинного законодавства у засобах масової інформації. Тарифи для ТОВ «Рівнетеплоенерго»,затверджені постановами НКРЕКП № 1532 від 28.12.2017,№ 1171 від 31.03.2015 (зі змінами), №1431 від 30.04.2015 (зі змінами), №1169 від 31.03.2015 (зі змінами) №1543 від 30.04.2015 (зі змінами). Інформація про тарифи є публічною та загальнодоступною, в т.ч.на їхньому офіційному сайті. Відповідно, Замовник та учасники, ще до початку торгів та подання пропозицій мали доступ до вказаної інформації із джерел масової інформації та офіційних сайтів органів державної влади, надавачів послуг (учасників торгів). Відповідно той факт, що інформація була доступна для публічного перегляду до аукціону, жодним чином не вплинув на проведення аукціону та результати торгів. До того ж проведена процедура не суперечить положенням ст. 3 «Принципи здійснення закупівель» Закону України «Про публічні закупівлі». Як наслідок процедуру не було відмінено, і укладено договір із переможцем аукціону. Замовник звертається до Вас за роз’ясненням, чи можна врахувати специфіку проведення закупівлі теплової енергії та визнати проведену процедуру дійсною (відповідно укладений договір не суперечить чинному законодавству), з огляду, що тарифи на комунальні послуги, затверджуються відповідно до чинного законодавства та оприлюднюються у засобах масової інформації, що відповідно не вплинуло на проведення процедури закупівлі.Крім того, учасники та інші особи проведену процедуру не оскаржували за порядком визначеним у ст.18 Закону.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2