Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
31.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3788 / 3968
Доброго дня. Якщо в тендерній документації вимагається документальне підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів з наданням підтверджуючих документів (копією договору та/або копією видаткової накладної та/або оригіналом листа-відгука контрагента). Але ФОП, який розпочав свою діяльність з 01.01.2018 або вперше приймає участь в публічних закупівлях не має можливості надати вищевказаний документ. У видатку відхилення тендерної пропозиції такого учасника, це може розцінюватися як дискримінація учасника. Чи достатньо буде надання учасником листа-роз'яснення щодо ненадання підтверджуючого документа, та яким нормативним актом регламетовано??? Дякуємо.
Відповідь
23.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4803 / 4762
В відкритих торгах, що опубліковані в травні місяці 2018 р. для підтвердження відповідністі учасника кваліфікаційним критеріям замовник вимагає в складі тендерної пропозиції "... виконання учасником аналогічного договору за останні два роки". При зверненні до Замовника через систему Прозорро щодо до розяснень з цього питання, останнй надає відповідь: "...необхідно надати копію договору укладеного за останні два роки", тобто просто цитуючи вимогу тендерної документації. Чи можна вважати цей період, що визначається Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", а саме, період с 01.01.2016-01.01.2018 рр.
Відповідь
21.05.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4607 / 4442
Чи можливо надати документально підтверджений досвід виконання аналогічного договору одного із засновників (учасників) юридичної особи, яка планує брати участь у публічних закупівлях, для проведення її кваліфікації?
Відповідь
10.05.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
4700 / 4516
Державний заклад «Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України» проводив закупівлю Flashforge FDM 3D принтеру Creator Pro Dual (ДК 021:2015 – 30232100-5 Принтери та плотери, UA-2018-04-12-001310-а) і звертається з наступного питання. Так, згідно з пунктом 5 Порядку здійснення допорогових закупівель, який затверджено наказом ДП “Зовнішторгвидав України” (наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2016 № 1220 перейменоване в Державне підприємство “ПРОЗОРРО”) від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок) одним з етапів проведення допорогової закупівлі є оголошення закупівлі. Відповідно до пункту 6 Порядку під час оголошення допорогової закупівлі замовник розміщує в електронній системі закупівель інформацію про предмет закупівлі. У свою чергу, згідно з підпунктом 6.4 Порядку у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на певну торговельну марку (знак для товарів і послуг) або виробника, замовник може вказати або може не вказувати, які аналоги та/або еквіваленти прийматимуться у пропозиціях учасників допорогових закупівель. Вимога пункту третього частини другої статті 22 Закону «Про закупівлю» про те, що технічна специфікація предмета закупівлі, яку повинна містити тендерна документація, не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника та якщо у разі таке посилання є необхідним, то воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз “або еквівалент”, стосується саме тендерної документації, яка розробляється та затверджується замовником під час здійснення процедур закупівель, що передбачені статтею 12 Закону, а саме для відкритих торгів; конкурентного діалогу; переговорної процедури закупівлі. З огляду на зазначене, та оскільки сфера застосування Закону визначена статтею 2 Закону, вимоги Закону щодо порядку проведення процедур закупівель, у тому числі вимоги щодо визначення замовником технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, не поширюються на допорогові закупівлі. Однак, нами проведено детальний аналіз ринку продажу Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual та його характеристик, було враховано принципи допорогових закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням. Аналоги вище зазначеного принтеру (Wanhao 4s та Makerbot) крім цінової вартості мають низку недоліков у роботі, а саме: відкриту робочу камеру, не всі види пластика використовується для роботи принтерів, недостатньо якісна продукція отримується під час друку, необхідно підбирати спеціальні комп’ютерні програми, а не стаціонарно розроблене ПО для Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual, висока шумова хвиля. Також, у аналогів є недостатні обдув, що в свою чергу впливає на якість друку PLA пластиком, швидкість друку набагато менша ніж у Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual - 80-100 мм, недостатній контроль параметрів друку – швидкість, температура та функція паузи, а також корисний строк використання та роботи материнської плати 1500-2000 годин, а не 5000 як у Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual. Тому нами було обрано саме оптимальну робочу модель ЗD принтера - Flashforge FDM 3D принтер Creator Pro Dual без зазначення можливого аналогу і витрат бюджетних коштів за цільовим призначенням для якісної роботи закладу, підняття іміджу та залучення більшої кількості користувачів, науковців, студентів, пересічних громадян та гостей міста і області. Виходячи з вище викладеного, просимо Вас надати роз’яснення щодо правочинності зазначення аналогу в допорогових закупівлях та уникнути непорозумінь у закупівлях недоброякісного товару.
Відповідь
22.03.2018 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
4824 / 4627
Добрий день! Замовником у тендерній документації встановлено вимогу відповідно до ст.16 ЗУ "Про піблічні закупівлі", а саме : підтвердження Учасником виконання аналогічного договору. Торги проводяться за предметом закупівлі 03220000-9 "Овочі, фрукти та горіхи" (буряк , морква, цибуля ріпчаста та капуста білокачанна). У складі тендерної пропозиції Учасник надає підтвердження виконання аналогічного договору за кодом ДК 016:2010 - 01.13.4, до якого відноситься буряк, морква та цибуля ріпчаста. Підтвердження виконання договор на товар -капуста білокачанна Учасник не надав ( за кодом ДК 016:2010- 01.13.1). Ци є це порушенням та підставою для відхилення Учасника? Завчасно дякуємо.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2