Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
06.09.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1690 / 1705
Державне підприємство "Радма" Код ЄДРПОУ 05417851, є унітарним підприємством, яке підпорядковується НАН України та утримується виключно за рахунок власних коштів (госпрозрахункове), бюджетних коштів ДП "Радма" не має. Чи зобов'язане ДП "Радма" проводити публічні закупівлі?
Відповідь
05.09.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1329 / 1423
Замовник, який є юридичною особою та суб’єктом господарювання, що здійснює діяльність в окремій сфері господарювання, визначеній ч. 2 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розглядає можливість реалізації власних послуг за допомогою використання послуг агентів/довірителей, фізичних осіб, які будуть представляти інтереси АТ «Укрпошта» (Товариство) для залучення нових клієнтів. Відносини між Товариством та агентом/довірителем планується оформлювати на бездоговірній основі або через вільне приєднання до публічної оферти співпраці в рамках проведення рекламних акцій. Розрахунки з агентом/довірителем після залучення нового клієнта планується здійснювати шляхом виплати агентської винагороди або оформлення знижки на послуги Товариства. Вартість такої агентської винагороди може скласти понад 100 тис. грн. З огляду на викладене вище, просимо надати роз’яснення: - чи є витрати на сплату агентської винагороди публічною закупівлею відповідно до Закону; - чи поширюється дія Закону на правовідносини між АТ «Укрпошта» та агентами/довірителями, які виникають на бездоговірній основі або на підставі приєднання до публічної оферти співпраці? - чи не буде така закупівля розглядатися як порушення норми «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022р. № 1178 зі змінами, щодо заборони укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення відкритих торгів/використання електронного каталогу, крім випадків, передбачених цими особливостям.
Відповідь
05.09.2023 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1663 / 1590
Рішенням шостої сесії Сумської обласної ради 8 скликання від 18.06.2021 «Про визначення Комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради централізованою закупівельною організацією», Комунальну установу «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» визначено централізованою закупівельною організацією (далі – ЦЗО) та встановлено, що закупівлі, зокрема комунальним некомерційним підприємством Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (далі – Центр), в обов’язковому порядку здійснюється через ЦЗО. Відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – Особливості), придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з Особливостями, у тому числі за лотом. ЦЗО в інтересах Центру провела відкриті торги, проте закупівлю відмінено через неподання жодної тендерної пропозиції. Враховуючи вищевикладене, просимо надати роз’яснення з такого питання: Чи має право Центр самостійно укласти «прямий» договір про закупівлю, керуючись підпунктом 6 пункту 13 Особливостей, а саме: у разі коли відмінено відкриті торги, організовані ЦЗО в інтересах Центру, через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений ЦЗО?
Відповідь
05.09.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1377 / 1352
Центр є закладом охорони здоров'я.Відповідно до постанови № 686 Центр має здійснювати закупівлю наконечників і пробірок шляхом запиту ціни пропозицій на прозоро-маркет.Але певний товар в прозоро-маркет відсутній.Центр повідомив про відсутність необхідного товару, але чекатина відподь немає можливості, оскільки закупівлю необхідно здійснити якумого швидше. Як правильно діяти в такій ситуації?
Відповідь
05.09.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
688 / 677
Добрий день. Проводимо закупівлі відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2022 р. № 1275, так як являємся державним замовником у сфері оборони. У зв’язку зі змінами внесеними постановою КМУ № 736 від 18.07.2023 державні замовниками у сфері оборони проводять закупівлі відповідно до пункту 8 з використання електронної системи закупівель. Запитання: Чи повинні ми передавати проведення закупівлі через ЦЗО (вказана закупівля є у додатку 1 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 233-р ), якщо всі закупівлі є оборонні, не створюємо річний план та проводимо їх згідно постанови КМУ № 1275?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2