Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
08.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4367 / 4386
При оприлюдненні оголошення про закупівлю в умовах оплати не було прописано аванс, так як в договорі написано "може здійснити....". Відповідно в звіті відсутня інформація про аванс. Казна требует виключити пункт договору в якому прописана можливість авансу. Чи правильно це? На теперішній час підрядник хоче замовити аванс. Як правильно поступити в даному випадку. Будь ласка,надайте відповіть. Спасибо.
Відповідь
15.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4359 / 4312
Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради (далі – Замовник) звертається за роз’ясненням щодо наступного питання. Замовник при проведенні закупівель керується ЗУ "Про публічні закупівлі" (зі змінами) (далі – Закон). Відповідно до частини 3 статті 12 Закону під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій/пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги". Виходячи з положень Закону України "Про електронні довірчі послуги", у тендерній документації Замовника визначено, що пропозиція учасника в цілому повинна бути скріплена, шляхом накладення на неї кваліфікованого електронного підпису (КЕП) уповноваженої службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі (окрім учасників-нерезидентів). Під час перевірки КЕП повинні відображатися прізвище та ініціали особи, уповноваженої на підписання тендерної пропозиції (власника ключа). Відповідно до пункту 23 частини 1 статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги", кваліфікований електронний підпис – удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Також Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 р. № 193 "Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів" (зі змінами від 17.03.2021 № 227) установлено,що удосконалені електронні підписи чи печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, що відповідають вимогам до удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, і до надання електронних довірчих послуг, пов’язаних з їх створенням, перевіркою, підтвердженням та зберіганням, можуть використовуватися користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб у разі, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри. Під час здійснення закупівель учасники – юридичні особи використовують удосконалені електронні підписи, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів: "Тип підпису: Удосконалений; Сертифікат: Кваліфікований". Які дії повинен здійснити Замовник за таких обставин? Чи має він право відхилити такого учасника, якщо у протоколі створення та перевірки кваліфікованого та удосконаленого електронного підпису зазначено: "Тип підпису: Удосконалений" замість: "Тип підпису: Кваліфікований".
Відповідь
03.07.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4345 / 4130
Відповідно до абз.2 ч.3 ст.17 закону України "Про публічні закупівлі" переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Яким чином, у якій формі (за допомогою електронної системи чи у вигляді паперових документів)здійснюється надання даних документів переможцем.
Відповідь
27.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4342 / 4487
Пркуратура обвинувачує нас в порушення Закону, де ми визначили учасника переможцем без досвіду виконання договорів на авіаційних тренажерах типу Ми-24 (довідки є на виконання аналогічних договорів на тренажерах типу Ми-8) https://www.dzo.com.ua/tenders/5229099. Я розумію, що надання послуг на аналогічному тренажері і є досвід виконання аналогічних договорів. Надайте будь ласка правове визначення аналогічних договорів (за кодом ДК, назвою прндмета закупівлі чи інш.) Дякую.
Відповідь
11.07.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4338 / 4326
В тендерній документації відсутні вимоги щодо мови, якою Учасники подають тендерні пропозиції. Учасник (переможець) подав наказ про призначення директора від 25.12.2002 року на російській мові. Інший учасник на цій підставі вимагає відмінити рішення про визначення переможця. Чи можемо ми залишити вимогу без задоволення
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2