Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
02.02.2022
Запитання      Тема: Відкриті торги
Питання в наступному відповідно до оголошення відкритих торгів строк виконання робіт становить до 30.01.2022 року. Аукціон відбувся 02.11.2021 року. Шість учасників. Переможцем визнано 5-го учасника але під час розгляду пропозицій попередніх учасників та оскарження одним із них рішення замовника строки для виконання будівельно-монтажних робіт закінчились. Отже станом на 01.02.2022 року можливо укласти договір генпідряду, але відповідно до пропозиції переможця, а саме його календарного графіка строк для виконання робіт не відповідає дійсності. Питання яким чином укладати договір???
Відповідь
05.10.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Замовником в 2019 році було укладено рамкову угоду на закупівлю дизельного палива (код за ДК 021:2015: 09130000-9: Нафта і дистиляти). Строк дії рамкової угоди 2020-2022 роки. Відповідно до частини 4 пункту 4 статті 2 Закону України «Про здійснення публічних закупівель» замовник відноситься до категорії юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Здійснив планування закупівель на 2021 рік з’ясовано, що очікувана вартість закупівлі бензину А-92 (код за ДК 021:2015: 09130000-9: Нафта і дистиляти) для задовільнення потреб замовника складає 920 000,00 грн. Який вид закупівлі обрати замовнику: процедуру закупівлі чи спрощену закупівлю? Вартість предмету закупівлі (бензин А-92) на перевищує 1 мільйон гривень.
Відповідь
06.07.2020
Запитання      Тема: Відкриті торги
Прошу роз’яснити яким чином визначається предмет закупівлі за новим порядком визначення предмету закупівлі. Адже не зрозуміло як керуватися замовнику новим порядком якщо він супречить ЗУ "Про публічні закупівлі".У відповідності до пункту 2 частини 2 статті 4 ЗУ визначено, що у річному плані повинна міститися в тому числі і інформація про назву предмета закупівлі і код за ЄЗС та назви відповідних класифікаторів закупівлі. В той же час, у відповідності до пункту 2 частини 2 статті 21 ЗУ визначено, що в оголошенні про проведення відкритих торгів повинна бути зазначена також назва предмета закупівлі із зазначенням коду за ЄЗС та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі. Виходячи з цього можна зробити висновок, що в обох формах документів і річному плані і в оголошенні необхідно зазначати НАЗВУ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ. ОДНАК ЗГІДНО З ПОРЯДКОМ ЗАТВЕРДЖЕНИМ НАКАЗОМ 708 ПРЕДМЕТ ЗАКУПІВЛІ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЗА ПОКАЗНИКОМ ЧЕТВЕРТОЇ ЦИФРИ ЄЗС. ЯКИМ ЧИНОМ ТОДІ ЗАЗНАЧАТИ НАЗВУ ПРЕДМЕТУ ЗАКУПІВЛІ? ДО ТОГО Ж ІНФОРМАЦІЯ НА МАЙДАНЧИКАХ МІСТИТЬ РЯДОК ПІД НАЗВОЮ" "КОНКРЕТНА НАЗВА" ПРОШУ РОЗЯСНИТИ ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ НЕОБХІДНО ВКАЗУВАТИ В ДАНОМУ РЯДКУ. ТАКОЖ ЦІКАВИТЬ ЯКИМ ЧИНОМ ЗАМОВНИКУ ВИЗНАЧАТИ ЛОТИ ЗАКУПІВЛІ?ІНФОРМАЦІЮ ПРОШУ НАДАТИ З ЗАЗНАЧЕННЯМ ПРИКЛАДІВ. . Виходячи з того, що ЗУ має вищу юридичну силу ніж Наказ навіть юстований чи слідує з цього, що замовнику треба дотримуватись Закону та незважати на наказ, що суперечить Закону? ДЯКУЮ
Відповідь
16.06.2020
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» має потребу в здійсненні видатків на оплату освітніх послуг та послуг у сфері науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт. Для надання цих послуг часто притягуються сторонні (не працівники університету) фізичні особи. Як правило, такі послуги виконуються на підставі цивільно-правових договорів. Чи підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі» придбання замовником таких послуг, якщо вони виконуються на базі цивільно-правових договорів: - участь в захисті кандидатської дисертації у якості опонента; - робота в державній екзаменаційній комісії; - рецензування робіт (магістерських, дипломних); - підготовка науково-методичних рекомендацій; - розробка методичних посібників; - участь співробітників в реалізації господарських договорів на виконання науково-дослідних робіт; - участь сторонніх виконавців в реалізації господарських договорів на виконання науково-дослідних робіт; - додаткова праця співробітників, що не входить в коло їх функціональних обов’язків за посадовими інструкціями; залучення сторонніх виконавців у разі необхідності виконання окремих робіт нерегулярного, одноразового або ненормованого характеру.
Відповідь
09.04.2019
Запитання      Тема: Інше
ст.1ч.1п.9 ЗУ про публичні закупівлі: 9) замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. Прошу Вас розяснити чи є Замовником у разумінні цього Закону комунальне комерційне підприємство засноване на власності территоріальної громади, орган управління виконавчий комітет міської ради, а мета створення отримання прибутку від розвитку туристичної галузі, як приоритетного виду економічної діяльності. Тобто діяльність підприємства має усі ознаки комерційної основи.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json