Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1093 / 1099
Доброго дня. Просимо надати роз'яснення: чи зобов'язаний Замовник відхиляти пропозицію Учасника/Переможця спрощеної закупівлі при наявності податкового боргу? Дякуємо.
Відповідь
24.03.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
1311 / 1335
Відповідно до ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» (в редакції чинній на дату проведення тендера, тендер за ідентифікатором UA-2018-10-19-000053-c) скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Після розміщення скарги суб’єктом оскарження в електронній системі закупівель скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка. Скарга разом з реєстраційною карткою в день розміщення суб’єктом оскарження автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу. Відносно закупівель за процедурою відкриті торги з публікацією англійською мовою скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначення відповідності учасників кваліфікаційним критеріям, подаються протягом п’яти днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу розгляду тендерних пропозицій. 1. Прошу надати інформацію яким чином електронною системою закупівель встановлюється строк для оскарження в АМКУ ? 2. З якої дати (год, день, строк) відносно дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу розгляду тендерних пропозицій починається відлік початку оскарження до АМКУ? Чи починається відлік оскарження включно в день оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу розгляду тендерних пропозицій? 3. Коли закінчується (год дата, строк) строк оскарження в електронній системі закупівель? 4. При оскарженні до АМКУ застосовуються календарні чи робочі дні у визначенні строку для подання скарги? 5. Якщо 5-й день оскарження припадає в вихідний (святковий) день то чи переноситься дата подання скарги до АМКУ на наступний робочий день? Та чи передбачено функціоналом електронної системи закупівель перенесення останнього дня оскарження в разі якщо цей день неробочий (святковий) на наступний робочий день?
Відповідь
24.03.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1070 / 1148
АТ Укрпошта - суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність в одній із сфер господарювання, визначених частиною другою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме надання послуг поштового зв’язку. Відповідно до пункту 16 частин 5 статті 3 цього ж Закону його дія не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема, бланки документів, що відповідно до законодавства України потребують використання спеціальних елементів захисту. Відповідно до пункту 1.3.2. Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку (спільний наказ Міністерств фінансів, внутрішніх справ та Служби безпеки України від 25.11.1993 № 98/118/740 «Про затвердження Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку») знаки поштової сплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками) відносяться до бланків документів суворої звітності. Відповідно до Положення про знаки поштової оплати з урахуванням змін, які внесені наказом Міністерства інфраструктури України від 14.01.2021 № 8 «Про внесення змін до Положення про знаки поштової оплати», виготовлення знаків поштової оплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками) здійснюється відповідно до законодавства України, що регулює порядок виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, з обов'язковим використанням спеціальних елементів захисту. Таким чином, поштові марки, конверти з марками, листівки з марками (знаки поштової оплати) є бланками документів, що відповідно до законодавства України потребують використання спеціальних елементів захисту. Чи поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі» на випадки, якщо предметом закупівлі є знаки поштової оплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками)?
Відповідь
24.03.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1058 / 1161
Підприємство здійснює більше двох тисяч закупівель в рік. З метою приведення у відповідність до діючого законодавства публічних закупівель, підприємство має призначити уповноважених осіб і планує розмежувати їх повноваження та обов’язки за умови, що кожна з таких осіб буде відповідальною за організацію та проведення конкретних процедур закупівель. При цьому планується надати повноваження по прийняттю рішень по конкретній процедурі закупівель одній уповноваженій особі, а забезпечення оприлюднення в електронній системі закупівель інформації іншій уповноваженій особі. Чи можливе таке розмежування повноважень та обов’язків уповноважених осіб. Враховуючи те, що відповіді на поставлене питання не містяться в листах, на які посилається міністерство, при наданні відповіді на даний запит, а саме в листі від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 “Щодо організації закупівельної діяльності замовника”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F24218-06%20, відповіді на запит №602/2020 за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=2d208b73-be2b-4e4d-9a90-743e5f798d24&lang=uk-UA, https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli, просимо надати аргументовану відповідь стосовно розмежування повноважень та обов’язків уповноважених осіб замовника.
Відповідь
24.03.2021 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1045 / 1083
Доброго дня. Положенням КМУ від 22 липня 2020 р. № 641, пунктом 15 встановлена заборона замовникам здійснювати авансові платежі. За текстом передбачені виключення, при яких можна здійснювати авансові платежі, та по закінченню текста зазначено "інші товари, роботи і послуги, якщо розмір такої оплати не перевищує 30 відсотків вартості їх річного обсягу на строк не більше трьох місяців.". Ми, як потенційний учасник закупівлі, намагаємось з'ясувати для себе, чи має право/буде дійсно замовник здійснювати авансовий платіж (нам стосовно цього чіткої відповіді від замовника не надано). Предмет закупівлі не входить до переліку виключень, вичерпно наведених у постанові. Проте оскільки постанова має також нечітке визначення "інші товари, роботи і послуги", маємо питання - які саме товари, роботи і послуги входять до цього визначення ? Будемо вдячні за надання вичерпної відповіді.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2