Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.09.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3644 / 3577
Доброго дня! Прошу роз'яснити порядок зміни договору про закупівлю, після його підписання Сторонами, а саме: необхідно внести зміни щодо порядку оплати договірної ціни, при цьому розмір договірної ціни залишається незмінним. У законі міститься інформація щодо порядку внесення змін до істотних умов договору, однак щодо не істотних - відсутні положення. - Чи можна вважати порядок оплати договірної ціни не істотною умовою договору? - Який порядок внесення змін до договору про закупівлю щодо неістотних умов договору? - Чи дозволено внесення вищезазначених змін до договору про закупівлю та чи не буде це підставою для визнання таких змін/договору нікчемними?
Відповідь
10.09.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3885 / 3849
Просимо роз’яснити наступну норму ЗУ «Про публічні закупівлі» Відповідно до норм ст. 41 ч.5 ц.2 Збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках змін умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електроенергії. Поясніть, що слід розуміти під терміном «обмеження щодо строків зміни ціни». Чи слід це розуміти, що учасник переможець керуючись цією нормою закону може змінювати ціну не витримавши 90 днів із моменту підписання договору ( в даному випадку Договір на постачання природного газу)?. Які документи та яку їх кількість має надати учасник переможець Замовнику на підтвердження зміни ціни у тому разі, якщо ціна змінилась більше ніж на 10% (у даному випадку в одному місяці два підвищення ціни кожне на 10% )?
Відповідь
01.09.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3932 / 3762
У 2019 році Запорізький державний медичний університет провів процедуру відкритих торгів із закупівлі природного газу для потреб побутових споживачів на 2020рік. За результатом проведеної процедури 27.12.2019 між Запорізьким державним медичним університетом та Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжгаз збут» укладено договір про постачання природного газу для потреб побутових споживачів (для юридичних осіб), які проводять розрахунки за природний газ. 28.08.2020 до Запорізького державного медичного університету надійшов лист Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжгаз збут» щодо підвищення ціни постачання природного газу на 51,26243 відсоток на підставі зміни біржових котирувань в бік збільшення. Відповідно до роз’яснення Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (№3304-04-54265-06 від 11.12.2018), зміна ціни на природний газ у публічних закупівлях врегульовується за допомогою формули, яка враховує динаміку курсу ЄВРО, зміну цін на міжнародній біржі (Natural gas NCG Eur/MWh month+1) та цін на українській біржі (УЕБ): В той же час, ТОВ «Запоріжгаз збут» враховує коливання ціни лише на українській енергетичній біріжі без врахування динаміки курсу євро, зміни ціни на міжнародній біржі. Свою позицію щодо розрахунку коливання ціни виключно на підставі даних української біржі ТОВ «Запоріжгаз збут обґрунтовує вільним ринком з нерегульованим ціноутворенням. Запорізький державний медичний університет потребує безперервного постачання природного газу, оскільки кінцевими споживачами є мешканці гуртожитків університету. Таким чином припинення постачання природного газу є неприпустимим. З огляду на викладене, прошу надати роз’яснення чи можливо застосовувати п.7.ч.5 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі» та підняти ціну на постачання природного газу на 51,26243 відсоток на підставі коливання ціни тільки на українській енергетичній біржі, як вимагає постачальник, чи у даному випадку необхідно застосовувати пункт п.2 ч.5 ст.41 з можливістю підняття ціни виключно в межах до 10 відсотків У разі можливості підняття ціни на підставі даних тільки української біржи прошу надати роз’яснення яким чином обраховувати коливання ціни.
Відповідь
01.09.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3602 / 3711
Доброго дня.19.06.2020 набрав чинності Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року N 708 Про затвердження Порядку визначення предмету закупівлі. Прошу надати роз'яснення щодо визначення предмету закупівлі. Якщо В 2020 році, відповідно Закону України «Про публічні закупівлі», управлінням соціального захисту населення на 2020 рік проведено тендер на закупівлю послуг (Кейтерингові послуги ДК021:2015-55520000-1 послуги з організації шкільного харчування) з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які навчаються в Тужарському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Тужар, розташованого на території радіоактивного забруднення. Переможцем визначено ФОП Бондаренко Л.Л. 16 березня 2020 року укладений Договір № 19 про закупівлю за державні кошти послуг з харчування дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи з виконавцем ФОП Бондаренко Л.Л. на суму 181241,40 грн. Вартість харчування 1 діто/дня становить: - діти 6 -10 років - 33,30 грн; - діти 10- 14 років – 39,00 грн; - старше 14 років – 44,40 грн В зв’язку з введенням карантину з 13 березня 2020 року, діти в навчальному закладі не навчались і харчування не проводилось. Для проведення харчування з 01 вересня 2020 року виконавець Бондаренко Л.Л. звернувся в Управління щодо збільшення ціни одиниці послуги на 10 % відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» ст.41 п.5.2. в зв’язку з виникненням несподіваних додаткових витрат на засоби захисту, санітарної обробки згідно з вимогами постанови № 42 від 30.07.2020 року МОЗ України, з збільшенням вартості продуктового набору, підвищенням мінімальної заробітної плати з вересня місяця. Просимо надати роз’яснення щодо збільшення ціни одиниці послуги. Чи можна збільшити ціну одиниці послуги, так як в Законі України «Про публічні закупівлі» передбачено збільшення ціни товару? Як в даному випадку визначити предмет закупівлі?
Відповідь
31.08.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4375 / 4502
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРДЖІ-АГЕНТ», далі – Товариство, звертається із проханням надати роз’яснення щодо наступного питання. 07 травня 2020 року між Товариством та Ізмаїльською філією державного підприємства «Адміністрація морських портів України» був укладений Договір про постачання електричної енергії споживачу № 39-В-ІЗФ-20, який було розміщено на офіційному порталі ProZorro (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-03-25-000650-c). 01 серпня 2020 року вступила в дію Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 11.07.2020 року № 1329 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 10 грудня 2019 року № 2668», згідно якої тариф на послуги з передачі електричної енергії збільшився на 84,83 грн без ПДВ за 1 МВт*год, і становить 240,23 грн без ПДВ за 1 МВт*год. Відповідно до ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів (п.6 ч.5 ст. 41), зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни (п.7 ч.5 ст. 41). На момент укладення Договору про постачання електричної енергії споживачу від 07 травня 2020 року № 39-В-ІЗФ-20, формула розрахунку тарифу на послуги з постачання електричної енергії споживачу мала вигляд: Тпост = Црдн + Мпост + Тпер, де Тпост – тариф на послуги з постачання електричної енергії споживачу; Црдн – середньозважена ціна на ринку «доба наперед» за поточний період; Мпост – винагорода постачальника за надання послуг з постачання електричної енергії споживачу (маржа постачальника); Тпер – тариф на послуги з передачі електричної енергії, встановлений НКРЕКП. На момент укладення Договору про постачання електричної енергії споживачу від 07 травня 2020 року № 39-В-ІЗФ-20, Тпер складав 155,40 грн без ПДВ за 1 МВт*год, який був чинним до 31 липня 2020 року включно. З 01 серпня 2020 року, згідно Постанови НКРЕКП від 11.07.2020 року № 1329 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 10 грудня 2019 року № 2668», Тпер почав складати 240,23 грн за 1 МВт*год. Товариство просить надати роз’яснення, чи є Постанова НКРЕКП від 11.07.2020 року № 1329 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 10 грудня 2019 року № 2668», згідно якої тариф на послуги з передачі електричної енергії збільшився на 84,83 грн без ПДВ за 1 МВт*год, і становить 240,23 грн без ПДВ за 1 МВт*год., підставою для зміни умов Договору, відповідно до ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2