Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.08.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1548 / 1639
доброго дня, підкажіть чи можна вважати статут одним із документів, що підтверджує право підпису тендерної документації на повноваження особи?
Відповідь
05.08.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2557 / 2493
Департамент відповідно до положень ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі – Закону) є замовником. Відповідно до п. 1 Положення про департамент, департамент виконує функції замовника з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів житлового-комунального та соціального призначення. Під час будівництва зазначених об'єктів непоодинокі випадки, коли проєкти будівництва за різними обставинами зазнають коригувань. Через зазначені коригування в проєкті суттєво змінюються передбачені ним роботи, або виникають нові додаткові роботи, що не були передбачені первинним проєктом. Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 40 Закону України "Про публічні закупівлі" замовником може бути застосована як виняток переговорна процедура закупівлі у разі, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера. В згаданій статті наведені деякі умови проведення переговорної процедури: основний договір, загальна вартість додаткових робіт, стосовно яких у департаменту є наступні питання. 1)У зв'язку з тим, що Закон не містить визначення терміну – основний договір, тому є необхідність розтлумачити, що у розумінні Закону є основним договором, про який йдеться у п. 5 ч. 2 ст. 40 Закону? Чи є можливість одночасного існування двох або більше основних договорів за одним тим самим об'єктом будівництва, у випадку закупівель додаткових робіт за процедурою відкритих торгів? Чи повинен бути основний договір таким що виконується на час проведення переговорів щодо закупівлі додаткових робіт до нього, чи припускається варіант переговорів також у випадку спливу терміну дії основного договору рік або два роки тому? 2)Розтлумачте, про яку загальну вартість додаткових робіт йдеться у п. 5 ч. 2 ст. 40 Закону? 3)Чи можливе вдруге (втретє, вчетверте…) застосування переговорної процедури закупівель додаткових робіт у випадку, коли загальна сума робіт за першою (другою, третьою….) переговорною процедурою та очікуваною вартістю нових додаткових робіт не перевищують 50% від основного договору про закупівлю робіт? 4)Чи може бути підтвердженням наявності необхідності у закупівлі додаткових аналогічних робіт у того самого учасника простий запис про це в обґрунтуванні переговорної закупівлі у повідомленні про намір укласти договір, чи для цього необхідні експертні висновки?
Відповідь
05.08.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1648 / 1609
Чи має право замовник вимагати від учасника на підтвердження технічних, якісних та кількісних характеристик інші документи ніж маркування, протоколи випробувань чи сертифікати?
Відповідь
04.08.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2080 / 2084
Добрий день. Ми комунальне підприємство, яке обслуговує багатоквартирні будинки. В процесі ведення діяльності постійно виникає потреба в придбанні тих чи інших товарів для виконання ремонтів (труби, запасні частини, вироби, інструменти, кріпильні матеріали і т.п.). Запланувати такі закупівлі на початку року неможливо тому, що вони повністю залежать від того, що вийшло з ладу в конкретний день. На початку року ми виходили з положення внесенням змін до річного плану і укладанням прямих договорів без використання електронної системи закупівель по кожному окремому випадку закупівлі та з подальшим оприлюдненням звіту про укладений договір (так як загальна вартість по тому чи іншому предмету закупівлі, який визначався по четвертій цифрі ЄЗС в річному плані не перевищувала 50 000 грн.). Зараз в деяких випадках сумарна вартість всіх проведених закупівель по предмету закупівлі, зазначеному в річному плані і визначеному по четвертій цифрі ЄЗС наближається до граничної суми в 50 000 грн. Згідно Закону після цього ми повинні проводити спрощену закупівлю. Але як кожен раз для закупівлі декількох метрів труби чи банки герметика чи десятка саморізів, дюбелів цвяхів і т.п. проводити спрощену процедуру (а в подальшому відкриті торги)? Як бути в таких випадках? Чи можемо ми і надалі проводити закупівлі без використання електронної системи як по новому предмету закупівлі зважаючи на те, що ці витрати передбачити (а отже і запланувати) не можливо? Дякую.
Відповідь
04.08.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1905 / 1888
Комунальне некомерційне підприємство, яке забезпечує потреби територіальної громади, діяльність якого не здійснюється комерційній основі, надає медичні послуги. Підприємство отримує фінансування згідно програми медичних гарантій за укладеними договорами з НСЗУ. Крім того, надає платні медичні послуги. Чи підпадають під сферу застосування Закону кошти, отримані від реалізації платних послуг.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2