Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.08.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4716 / 4442
Добрий день.Підскажіть будь-ласкавідповідь на таке питання.Ми державне підприємство з початку року заключали договори на код 33600000-6 сума яких не перевищує 200 000 грн.Потім заключили по цьому ж коду тендер на 450 000 грн., хотя передбачали 600 000 грн.секретар тендерного комітету каже що на різницю 150 000 грн., ми можемо заказати медикаментів по коду 33600000-6 без тендерна,тому ще з'явилась не передбачена економія бюджету.Це правомврно чи ні?
Відповідь
06.08.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5355 / 5292
Добрий день! Лікувальний заклад є правонаступником чотирьох інших установ, які реорганізовано шляхом приєднання до зазначеного закладу на підставі рішення обласної ради від грудня 2017р. Практично реорганізація відбулась в червні 2018р. згідно рішення обласної ради про затвердження передавальних актів установ, що ліквідуються. Організація – правонаступник, керуючись вказаними рішеннями обласної ради, відповідно статей 107, 108, 512-514, 520-521, Цивільного кодексу України, листа – роз`яснення Мінекономрозвитку від 23.03.2018р. № 3304-04/12631-07 «Щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб», вирішила продовжити виконання низки договорів (головним чином на енергоносії, у зв`язку з безперервним енергопостачанням у закладах, що ліквідовано) шляхом укладання додаткових угод до договорів на правах правонаступництва. При цьому, додаткові угоди було оформлено належним чином, оприлюднено відповідно до ст. 10 Закону «Про публічні закупівлі» на електронних майданчиках юридичних осіб – замовників, що реорганізовані, якщо договори було укладено відповідно до положень абзацу 2 ч. 1 ст.2 Закону. Оскільки закупівлі було проведено попередніми юридичними особами – замовниками відповідно вартісних меж, то договори за одним предметом закупівлі (за показником четвертого знаку ДК 021-2015) різних організацій – замовників є як за результатами відкритих торгів або переговорних процедур, так і прямих договорів, відповідно до кошторисних призначень організацій – замовників, що реорганізовані шляхом приєднання до організації – правонаступника. Плани закупівель попередніх організацій - замовників, або додатки до річних планів цих замовників, було оприлюднено відповідно до ст. 4 Закону. В результаті чого виникли питання: 1. Чи має тендерний комітет організації – правонаступника відображати в своєму плані закупівель або додатку до нього юридичні зобов’язання – договори (тобто додаткові угоди до них), укладені попередніми замовниками та продовжені правонаступником? 2. Чи вважається поділом предмету закупівлі укладання додаткових угод до договорів попередніх організацій – замовників на правах правонаступництва замовником - правонаступником, якщо за одним кодом показника четвертого знаку ДК 021-2015 пролонговано договори як за результатами проведення процедур закупівель так і прямих договорів від інших чотирьох закладів, що реорганізовано шляхом приєднання до одного правонаступника? Дякуємо да відповідь.
Відповідь
25.07.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
6126 / 6107
Відповідно до законодавства, після внесення змін до додатку до річного плану закупівель, необхідно його оприлюднити. Установою підписано договір оренди оргтехніки на суму 330,00 грн., згідно з класифікатором не визначено код на дану послугу. В додатку до річного плану закупівель вказується код 99999999-9, але оприлюднити зміни не має можливості, даний код не приймає програма, що потрібно робити у даному випадку?
Відповідь
19.07.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
7849 / 7506
Доброго дня! Двічі не відбулася процедура відкритих торгів через відсутність достатньої кількості учасників.Прийнято рішення про проведення переговорної процедури закупівлі. Чи потрібно вносити зміни до річного плану закупівель щодо проведення переговорної процедури закупівлі. Дякую
Відповідь
16.07.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
6716 / 6582
Згідно абз. 6 п. 4 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» діяльність в окремих сферах господарювання - це діяльність, що здійснюється, зокрема у сфері забезпечення функціонування міського електричного транспорту та експлуатації його об’єктів для надання послуг з перевезення. Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи і послуги, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами. Відповідно до Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 року № 715/2014, НКРЕКП є державним колегіальним органом, що здійснює державне регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг. Комісія, відповідно до повноважень, визначених Положенням, в тому числі, бере участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики у сфері функціонування ринку електричної енергії, розробляє і затверджує порядки (методики) формування цін і тарифів на товари (послуги), що виробляються (надаються) суб'єктами природних монополій та суб'єктами, що провадять діяльність на суміжних ринках у сфері електроенергетики, установлює ціни (тарифи) на електричну енергію, тарифи на її передачу та постачання. Тарифи на передачу та постачання електричної енергії формуються відповідно до постанови НКРЕ від 13.04.2017 року № 512. Отже, керуючись вищевказаними нормами чинного законодавства, комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради», що згідно статуту здійснює перевезення пасажирів та їх багажу міським електричним транспортом, проводить закупівлі електроенергії у Черкаського міського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» без урахування вимог ЗУ «Про публічні закупівлі» (без застосування тендерних процедур). Проте, згідно перехідних положень ЗУ «Про ринок електричної енергії» та листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2017 року № 3304-06/40489-07, з 11.12.2018 відбудеться відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії, а споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів), яким на день набрання чинності цим Законом здійснював постачання електричної енергії постачальник за регульованим тарифом, мають обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір постачання електричної енергії споживачу не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом, а саме - до 11.12.2018 року. У відповідності з чинним законодавством України, для здійснення керівництва в роботі та з метою уникнення порушень підприємством правових норм у процесі здійснення закупівель електричної енергії, просимо надати роз’яснення з питання чи підпадає з 11.12.2018 року КП «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» під дію п. 5 ч. 4 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» в частині здійснення закупівель електроенергії у Черкаського міського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» без урахування вимог ЗУ «Про публічні закупівлі» (без застосування тендерних процедур), чи підприємство зобов’язане у вищезазначеному загальному для всіх споживачів порядку до 11.12.2018 року провести передбачену ЗУ «Про публічні закупівлі» процедуру закупівлі електроенергії з метою обрання електропостачальника та укладення договору постачання електроенергії за вільними (ринковими) цінами.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2