Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.09.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1436 / 1419
Доброго дня. Відповідно до Постанови НКРЕКП від 30.07.2021 р. № 1227 внесено зміни до п. 5 постанови НРЕКП від 08.07.2020 р. № 766, внаслідок чого відбулось підвищення ціни на електричну енергію значно більше ніж 10%. Постановою ВС від 18.06.2021р. у справі № 927/491/19 встановлено, що підвищення ціни можливе не кожного разу не більше ніж на 10%, а в цілому має перевищувати 10% за весь період дії договору. Проте Постановами Другого апеляційного адміністративного суду від 23.06.2021 р. та Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2021 р. встановлено, що внесення змін у частині ціни за одиницю товару сукупно може перевищувати 10%, але не повинна змінювати суму, визначену у договорі. Чи правильним буде укладання додаткової угоди до договору, якщо пропорційно ціна за одиницю товару вже перевищила 10%?
Відповідь
20.09.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1229 / 1205
Тендерний комітет Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ (Далі –Центр) просить Міністерство економіки надати наступні роз’яснення: 09 вересня 2021 року Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ отримав від Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнегаз Збут» листи (лист від 08.09.2021 р. №33701-Сл-9387-0921, лист від 08.09.2021 р. №33701-Сл-9390-0921, лист від 08.09.2021 р.№ №33701-Сл-9392-0921); додаткові угоди (перша додаткова угода: «п.3.1. Всього ціна газу з врахуванням ПДВ за 1000 куб.м. газу становить 17 225,60 грн.», друга додаткова угода: «п.3.1. Всього ціна газу з врахуванням ПДВ за 1000 куб.м. газу становить 18 930,93 грн.», третя додаткова угода: «п.3.1. Всього ціна газу з врахуванням ПДВ за 1000 куб.м. газу становить 20 350,74 грн.»; довідки з Рівненської торгово-промислової палати (від 16.08.2021 р. №56.03/433, від 16.08.2021 №56.03/432, від 19.08.2021 р. №56.03/445) щодо зміни істотних умов договору (збільшення ціни за одиницю товару) про закупівлю природного газу щодо договору від 27.01.2021 р. №41АВ337-584-21/44. Кожна додаткова угода збільшує ціну за одиницю в межах до 10%. В додаткових угодах зазначено, що усі три набирають чинності з моменту підписання та застосовуються до правовідносин, починаючи з «01» вересня 2021 року. Разом з додатковими угодами на збільшення ціни за одиницю товару ТзОВ «Рівнегаз Збут» був надісланий лист від 08.09.2021 р. № 337-Кл-9404-0921 та додаткові угоди про розірвання договору від 27.01.2021 р. №41АВ337-584-21/44 з 1 жовтня 2021 року. Усі листи, додаткові угоди та довідки з ТПП було отримано та зареєстровано 09 вересня 2021р. Листи щодо зміни істотних умов договору, додаткові угоди та довідки з ТПП додаються. Просимо надати нам роз’яснення щодо подальших дій в даній ситуації щодо підписання додаткових угод на збільшення ціни за одиницю товару природного газу, а також щодо подальших дій навчального центру у разі розірвання договору, оскільки в такому випадку навчальний центр та його відділення залишаться без газу.
Відповідь
16.09.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1452 / 1476
Доброго дня! Зіткнулися із проблемою наступного змісту. Договір про закупівлю товару - продуктів харчування укладено 20 серпня 2021 року. Постачальник 10 вересня 2021 року надсилає лист із проханням підняти ціну до 10% (п.2 ч.5 ст.41 Закону). Чи правомірно буде укладати додаткову угоду, якщо 90 днів з моменту укладення договору про закупівлю не пройшло?
Відповідь
13.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1375 / 1408
щоб підняти Замовнику ціну в межах до 10% під час коливання ціни на ринку, переможець надає Замовнику довідку про коливання ціни на ринку видану акредитованим органом, який термін укладання додаткової угоди, якщо довідка видана 1 -м числом поточного місяця і публікація д/угоди згідно ЗУ 3 р.д.
Відповідь
05.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1998 / 2024
Підкажіть, будь ласка, по наступних ситуаціях. 1. Двічі проведено відкриті торги на закупівлю природного газу із розрахунку 15 грн. за м.куб (на суму 300 000,00 грн.). Торги не відбулись за відсутності двох учасників. Ціна на природний газ почала стрімко зростати (інформація із сайту ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" та сайтів постачальників природного газу). За ЗУ "Про публічні закупівлі" у замовника наявне право застосувати переговорну процедуру до закупівлі природного газу. Але у переговорній процедурі постачальники не нададуть цінову пропозицію 15 грн. за м.куб. при ціні на ринку 18 грн. за м.куб. Чи можна застосовувати переговорну процедуру но очікувану вартість закупівлі більшу (360000,00 грн.), ніж були оголошені відкриті торги. Чи потрібно оголошувати відкриті торги на 360000,00 грн. (але наявні ризики, що ціна буде ще збільшуватись і торги можуть не відбутись знову, або недоброчесні учасники нададуть демпінгову ціну із подальшими додатковими угодами на збільшення ціни в розпал опалювального сезону). 2. Мінекономрозвитку неодноразово надавало рекомендаційні роз'яснення (від 07.04.2015 № 3302-05/11398-07, від 27.10.2016 № 3302/06-34307-06) щодо того, що "у залежності від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 % кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього...". Водночас постановою Верховного Суду від 18.06.2021 № 927/491/19 визначено, що "обмеження 10% застосовується як максимальний ліміт щодо зміни ціни, незалежно від того яка часто відбуваються такі зміни". Тобто ВС вважає, що за період дії договору про закупівлю ціну можна підвищити максимум на 10 %, Як замовникам застосовувати п.2 ч.4 ст.41 Закону після набрання чинності постановою Верховного Суду? Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2