Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.01.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
8257 / 8418
Відповідно до ст. 35 ЗУ "Про публічні закупівлі" переговорна процедури закупівлі відміняється замовником у разі непідписання учасником договору про закупівлю у строк 35 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір. Чи означає це, що зазначений вище строк стосується лише учасника переговорної процедури закупівлі, а з боку замовника договір може бути підписаний пізніше, ніж 35 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір?
Відповідь
18.08.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
8114 / 7874
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі - Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Виходячи із змісту даної норми, виходить, що задля отримання підстав для проведення переговорної процедури закупівлі замовник повинен: 1.Двічі відмінити тендер. 2.Обидва рази тендер повинен бути відмінений через відсутність достатньої кількості учасників. Виключний перелік підстав для відміни торгів викладено в ч. 1 ст. 31 Закону: Стаття 31. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися 1. Замовник відміняє торги в разі: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом; подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом. Зміст вищевказаної статті не передбачає такої підстави для відміни торгів , як “відсутність достатньої кількості учасників”. Прохання надати відповідь - яка з підстав для відміни замовником торгів, перелічених в ст. 31 Закону є тотожною поняттю - відсутність достатньої кількості учасників.
Відповідь
28.11.2016 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7999 / 7709
Перші торги не відбулись по причині відсутності учасників, сума торгів - 3075744,00 грн. Другі торги не відбулись по причині відсутності учасників, сума торгів - 3383320,00 грн. Предмет закупівлі - - ДК 016:2010 - (06.20.1) Газ природний, скраплений або в газоподібному стані, ДК 021:2015 - (09123000-7) природний газ. Що робити далі: - проводити 3-ті торги на - 3383320,00 грн. - чи можна проводити переговорну процедуру
Відповідь
01.08.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7896 / 7624
Доброго дня! Прошу надати відповідь на таке питання. Замовником було проведено переговорну процедуру закупівлі на підставі п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” – у зв’язку з тим, що процедуру відкритих торгів було двічі відмінено через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Однак, з певних причин договір про закупівлю, до початку його виконання, був достроково розірваний за згодою сторін (і ініціативи учасника). При цьому жодних поставок товару та проплат за договором на момент його (сторони не приступили до виконання договору). Питання: чи має право замовник у даній ситуації згідно п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону повторно провести переговорну процедуру закупівлі на цій же підставі (попередньо відмінені тендери через недостатню кількість учасників). Усі вимоги до учасників, технічні, якісні і навіть кількісні характеристики предмета закупівлі, а також його очікувана вартість залишаються незмінними. Адже Закон, як неодноразово зазначали фахівці Міністерства, не вимагає, щоб відкриті торги із зазначених підставі були відмінені двічі підряд. Чи все ж таки необхідно оголошувати нові відкриті торги, а підстава для проведення переговорної процедури згідно з п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону себе вичерпала, у зв’язку з проведеною раніше переговорною процедурою, договір за якою був розірваний до початку його виконання.
Відповідь
13.02.2018 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7854 / 7575
Згідно з пунктом 37 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) у разі застосування переговорної процедури закупівлі замовник має право визначити частини предмета закупівлі (лоти). Відповідно до частини 1 статті 35 Закону при проведенні переговорної процедури закупівлі замовник проводить переговори з одним або кількома учасниками. Просимо надати відповідь: чи має право замовник у разі застосування переговорної процедури закупівлі визначити декількох переможців (різні переможці за окремими лотами) та за результатами однієї переговорної процедури з визначеними частинами предмета закупівлі (лотами) укласти договори з різними суб'єктами господарювання?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2