Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
18.08.2022 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
79 / 79
Чи є обмеження щодо того, хто не може бути субпідрядником в публічних закупівлях? Чи може субпідрядником бути Товариство, засновником якого є та ж сама особа, що є засновником підрядника?
Відповідь
09.02.2022 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
616 / 621
Учасником під час участі у процедурі відкритих торгів було надано довідку у довільній формі щодо незалучення субпідрядних організацій під час виконання робіт по договору на закупівлю. За результатами проведення закупівлі даного учасника було визначено переможцем та укладено договір на закупівлю з замовником. Після укладання договору на закупівлю учасником (підрядником) було прийняте рішення про залучення до виконання робіт субпідрядника у обсязі більше 20% вартості договору про закупівлю. Відповідно до положень договору на закупівлю, підрядник має право за письмовою згодою Замовника залучати до виконання робіт субпідрядників, залишаючись при цьому відповідальним перед Замовником за якість та результати їх роботи. Просимо надати роз’яснення:  1) Чи має право учасник (підрядник) у наведеному випадку залучити до виконання робіт за договором субпідрядника у обсязі більше 20% вартості договору про закупівлю?  2) Які вимоги має право замовник висунути до такого субпідрядника для погодження його залучення до виконання робіт?
Відповідь
23.12.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1102 / 1133
Учасник залучив субпідрядників/співвиконавців для виконання кваліфікаційних вимог визначених Замовником в тендерній документації, про що зазначив в своїй тендерній пропозиції. Водночас в складі тендерної пропозиції цей же Учасник надав лист (вимагався вимогами ТД) що він не планує залучати субпідрядників/співвиконавців до фактичного виконання робіт/послуг. Чи правомірно Учасник підтвердив свої кваліфікаційні критерії субпідрядником/співвиконавцем якого він не планує залучати до фактичного виконання договору.
Відповідь
08.12.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
700 / 650
Наше Товариство має намір взяти участь у спрощеній закупівлі на закупівлю послуг. Ознайомившись з вимогами, що зазначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, вбачається, що Замовник встановив кваліфікаційний критерій, що відображений у статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: - наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. В той же час Замовник встановлює в оголошенні, що «Виконавець зобов’язується надати передбачені договором послуги за рахунок власних сил та засобів без залучення субпідрядних/співвиконавчих організацій». Проте, ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Наше Товариство планує взяти участь у даній спрощеній закупівлі на закупівлю послуг з залученням спроможностей інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців для підтвердження своєї відповідності такому критерію, як наявність працівників. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, встановлені Законом України «Про публічні закупівлі». Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Враховуючи вказане, прошу надати роз’яснення: - чи можна вважати умову щодо заборони учасникам залучати субпідрядників/співвиконавців для надання послуг для підтвердження своєї відповідності такому критерію як наявність працівників у спрощеній закупівлі правомірною?
Відповідь
08.12.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
588 / 653
Доброго дня! Наше Товариство має намір взяти участь у спрощеній закупівлі на закупівлю послуг. До виконання предмета закупівлі наше Товариство як учасник хотіли долучити субпідрядника. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, встановлені Законом України «Про публічні закупівлі». Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Проте, Замовник в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі встановив таку вимогу як: «Виконавець зобов’язується надати передбачені договором послуги за рахунок власних сил та засобів без залучення субпідрядних/співвиконавчих організацій». Тобто, дана вимога Замовника є дискримінаційною для учасників в тому числі для нашого Товариства, тому як обмежує нашу участь у такій спрощеній закупівлі. Більш того, вимога щодо заборони учасникам залучати субпідрядників/співвиконавців для надання послуг є порушенням законодавства щодо ведення господарської діяльності в Україні. Таким чином, Замовник порушує головні засади та принципи передбаченні Законом України «Про публічні закупівлі». Враховуючи вказане, прошу надати роз’яснення: - чи відповідає вимога Замовника «Виконавець зобов’язується надати передбачені договором послуги за рахунок власних сил та засобів без залучення субпідрядних/співвиконавчих організацій», що зазначена в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі діючому Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2