Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
26.03.2018
Запитання      Тема: Планування закупівель
Для закупівлі проїзних документів для перевезення організованих груп дітей пільгових категорій до дитячих центрів "Артек" та "Молода Гвардія" і в зворотному напрямі збираються кошти батьків. Чи потрібно здійснювати закупівлю квитків відповідно до Закону, якщо кошти поступатимуть на рахунок департаменту і їх сума за рік перевищуватиме 200 тис. грн.? Дякую.
Відповідь
22.03.2018
Запитання      Тема: Тендерна документація
Забезпечення тендерних пропозицій, згідно зі ст. 1 Закону №1490, — це «надання учасником замовнику гарантій щодо забезпечення виконання ним зобов’язань, які виникають у зв’язку з поданням тендерних пропозицій» Замовником вимагається надання учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії. Учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно вносить і тендерне забезпечення на підставі ст. 23 Закону №1490, бо тендерна пропозиція, що не підтверджується тендерним забезпеченням, відхиляється замовником. Учасник надав забезпечення тендерної пропозиції у формі платіжного доручення по перерахуванню коштів на депозитний рахунок бюджетної установи(замовника).Таке тендерне забезпечення визначено як один із видів (ст.1 п.1 ЗУ №1490) Чи вважається така форма забезпечення причиною для дискваліфікації учасника?
Відповідь
21.03.2018
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
10 травня 2017 року за результатами процедури закупівлі (ідентифікатор закупівлі: UA-2017-03-17-002618-b) між Базою виробничо-технологічної комплектації Національної гвардії України та переможцем процедури закупівлі укладено договір підряду на будівництво протягом 2017 – 2018 років 40-ка квартирного житлового будинку в м. Вишгород Київської області. Умови договору підряду, зокрема, щодо розміру договірної ціни повністю відповідають змісту тендерної пропозиції переможця за результатами аукціону. Загальновідомо, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону крім випадків, що передбачені ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон). Разом з тим, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідно до Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 20.10.2016 № 281, та зареєстрованого у Мін’юсті 11.11.2016 за № 1469/29599, у листі від 22.02.2018 № 7/15-1904 зазначило, що орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати, який доцільно враховувати у 2018 році при визначенні вартості об’єктів будівництва, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій складає від 5500 до 7800 гривень, що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах. Станом на сьогодні до нашої установи надійшло звернення підрядної організації з інформацією про перерахунок кошторисної заробітної плати працівників, оскільки п. 6.3.2.3. ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» прийнятого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 встановлено, що динамічна договірна ціна може уточнюватися протягом всього строку будівництва (при цьому маса прибутку, врахована в договірній ціні до початку будівництва не уточнюється, крім випадків, що наведені п. 6.3.2.2). Враховуючи вищенаведене, просимо роз’яснити наступне: 1) Чи достатньо вбачається підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю (збільшення договірної ціни) у порядку п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону? 2) Чи є орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати, встановлений листом Мінрегіонбудом, підставою для зміни істотних умов договору, визначеною п.7 ч. 4 ст.36 Закону, а саме: зміною регульованих цін (тарифів) і нормативів? 3) Чи має замовник право в ході виконання договору про закупівлю у порядку п. 4 ч. 4 ст. 36 Закону внести зміни до умов договору і продовжити строк його дії та виконання зобов’язань щодо виконання робіт у зв’язку із необхідністю встановлення у договорі порядку зміни договірної ціни, якщо документальним підтвердженням таких об’єктивних обставин буде лист Мінрегіону від 22.02.2018 № 7/15-1904, п. 6.3.2.3. ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» та лист підрядної організації?
Відповідь
12.03.2018
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня, допоможіть будь-ласка вирішити питання. Замовником було здійснено процедуру закупівлі за ДК 021:2015: 55510000-8 — Послуги їдалень, за результатами якої було укладено договори за 3 лотами. Відповідно до третього лоту здійснюється дошкільне харчування, де 60% - бюджет, а 40% - батьківська плата. В договорі вказаний спец.рахунок(батьківська плата) та загальний(бюджет). Наразі казначейство говорить, що потрібно зменшити суму третього лоту і зняти повністю батьківську плату, а потім на цю батьківська плату укласти договір и кожного тижня укладати додаткові угоди та збільшувати суму. Чи правомірно таке робити? І взагалі, про що буде договір про батьківську плату?
Відповідь
06.03.2018
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Добрий день! За результатами тендеру був підписаний договір підряду на виконання робіт з переможцем тендеру (договірна ціна- динамічна). При виконанні договору виникла ситуація коли закупівельна ціна на будівельні матеріали (щебінь, бетон та інші) збільшилася на 30-50 %, інфляційних коштів закладених в договірній ціні підрядника не вистачає на покриття різниці вартості матеріалів . Для продовження виконання договору і вирішення проблеми з покриттям різниці вартості між закупівельною ціною і ціною закладеної в договорі підряду Замовник і Підрядник дійшли згоди про застосування пп.7 п.4 ст.36 Закону України « Про публічні закупівлі», а саме: внести додатковою угодою до договору підряду порядок зміни договірної ціни: - У разі росту інфляції Підрядник для перерахунку передбачених в договірній ціні коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами надає довідку з Державної служби статистики про коефіцієнт інфляції з моменту підписання договору підряду до моменту перерахунку додаткових витрат або сторони керуються офіційною інформацією Державної служби статистики України щодо індексу інфляції, оприлюдненою (розміщеною) в мережі Інтернет. Перерахунок проводиться до суми невиконаних (неоплачених) робіт, один раз на 6 місяців. Просимо надати консультацію про законність запропонованих дій. Дякую!
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json