Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.12.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3521 / 3509
Доброго дня! Просимо надати роз’яснення з наступного питання. Після оголошення закупівлі статус в плані автоматично змінюється на «Оголошено тендер» відповідно до функціоналу Prozorro. Якщо Замовник скасовує торги через відсутність потреби, то з 01.11.2019 на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель відсутня можливість виключити таку закупівлю з плану закупівель. Не зважаючи на те, що така закупівля залишається в плані, чи має право Замовник не враховувати її при визначенні процедури для нових закупівель по відповідному коду Єдиного закупівельного словнику ДК 021:2015?
Відповідь
14.11.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3990 / 3835
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про Публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р. (надалі за текстом – Закон) закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Абзацами 1-3 ч. 1 ст. 2 Закону встановлено, що цей закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 200 000грн, а робіт 1 500 000 грн.; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 1 000 000 грн., а робіт 5 000 000 грн. Чи повинен замовник, який не планує здійснення закупівлі, очікувана вартість якої дорівнює або перевищує межі, зазначені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, складати та оприлюднювати у встановленому законом порядку річний план та додаток до нього?
Відповідь
20.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4157 / 4002
КП «Вінницяоблтеплоенерго» є замовником в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон), який провадить діяльність в окремих сферах господарювання, так як забезпечує виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та застосовує вартісні межі при проведенні закупівель згідно абзацу 2 статті 2 Закону, з дотриманням принципів здійснення закупівель відповідно до статті 3 Закону. Крім того, у 2020 році КП «Вінницяоблтеплоенерго» планує приймати участь через електронну систему «ProZorro» у закупівлях по проведенню будівельних та ремонтних робіт, а також надання послуг з технічного обслуговування котелень, теплових мереж, енергоаудиту та інших послуг, оскільки має ліцензії, дозвільні документи, відповідну матеріально-технічну базу та висококваліфікованих працівників. Просимо надати роз’яснення, яким чином можливо передбачити у плані закупівель на 2020 рік придбання товарів необхідних для проведення саме таких робіт і послуг та чи можливо застосувати в даному випадку пункт 3 частини 4 статті 2, а саме: «Дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, що закуповуються для перепродажу третім особам, за умови, що замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів та інші суб’єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж за тих самих умов, що і замовник»? Враховуючи вищевикладене, для забезпечення своєчасного планування закупівель, просимо надати роз’яснення в найстисліші терміни. Дякуємо за розуміння!
Відповідь
13.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5005 / 4756
Комунальний спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю «Дніпропетровське вище училище фізичної культури» Дніпропетровської обласної ради» (далі – Училище) являється замовником у розумінні п.9 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до ч.7 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Таким чином, закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється замовником з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону. Під час здійснення закупівель у замовника наявні випадки економії бюджетних коштів, що виникають, в тому числі з причини застосування електронного аукціону, за результатами якого ціна пропозиції переможця закупівлі може зменшитися у порівнянні з очікуваною вартістю закупівлі. З огляду на викладене, у замовника вивільняються кошти, які він не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі. Уповноважений у сфері закупівель орган, листом від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 роз’яснив, що предмет закупівлі товарів, робіт та послуг, які закуповуються за рахунок перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель, вважається новим предметом договору. При цьому, як Закон України «Про публічні закупівлі», так і лист колишнього Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 не розкривають поняття «економія коштів внаслідок проведення процедур закупівель». Відповідно до п.12 ч.1 ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» однією з основних функцій Уповноваженого органу у сфері закупівель, яким на теперішній час являється Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України є надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель. Враховуючи вищевикладене, Училище звертається з проханням надати узагальнену відповідь рекомендаційного характеру щодо наступного. Чи може замовник вважати, що закупівля, наприклад послуг з технічного обслуговування здійснюється ним за рахунок зекономлених коштів, у разі, якщо сума очікуваної вартості такої закупівлі сформована з коштів, які вивільнилися за результатами застосування електронних аукціонів за іншими предметами закупівель товарів та послуг, що не стосуються послуг з технічного обслуговування, але, як і послуги з технічного обслуговування, закуповуються за рахунок асигнувань затверджених за тим же кодом економічної класифікації видатків? Заздалегідь вдячні за вичерпну відповідь!
Відповідь
28.08.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4859 / 4392
Чи потрібно відображати в річному плані закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель планування закупівлі, яка здійснюється в рамках проекту Еразмус+?? План закупівлі в рамках проекту затверджений Міністерством окремо.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2