Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.01.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
4036 / 4082
Доброго дня. В новій редакції Закону "Про публічні закупівлі" в ст.10, ч.1, п. 2 визначено, що оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору Замовник оприлюднює не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подачі пропозицій, а в ст.14, ч.3, п.9 визначено, що строк для подання пропозицій не може бути менше ніж п'ять робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощенної закупівлі в електронній системі закупівель. Питання: так як буде правильно - за шість чи за п'ять робочих днів ?
Відповідь
11.01.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
5439 / 5224
За результатами переговорної (скороченої) процедури закупівлі Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЕДРПОУ 21910427) 26.12.2019 р. укладені та оприлюднені договори № АПС-0417-М/523 від 26.12.2019 «Централізоване постачання теплової енергії м. Марганець»,на суму 190 152,00 грн., та договір № 27/3 від 02.01.2020 «Централізоване постачання теплової енергії м. Новомосковськ», на суму 262 212,42 грн.код закупівлі ДК 021:2015: 09320000-8 — Пара, гаряча вода та пов’язана продукція. Помилково, через кабінет замовника (ID 18197) 03.01.2020 року заповнений та оприлюднений звіт про виконання Договору № АПС-0417-М/523 від 26.12.2019 на суму 149 976,71 грн. (ідентифікатор закупівлі UA-2019-12-17-005827-b), замість звіту про укладений договір № АПС-0317-М/270 від 22.12.2018 року (ідентифікатор закупівлі UA-2018-12-12-001069-b) та звіт про виконання Договору № 27/3 від 02.01.2020 на суму 183 188,35 грн. (ідентифікатор закупівлі UA-2019-12-17-001373-a), замість звіту про укладений договір № 27/295 від 28.12.2018 року (ідентифікатор закупівлі UA-2018-12-13-002822-c). У зв’язку з неможливістю самостійного виправлення технічної помилки, до ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» направлені запити щодо можливості видалення події «Звіт про укладений договір». На запит отримана відповідь щодо неможливості зворотної дії події «Звіт про укладений договір». Законом України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (надалі – Закон № 922-VIII) встановлений обов’язок Замовника опублікувати звіт про виконання договору протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання (статті 10 Закону№ 922-VIII ). Питання відміни, виправлення та/або видалення помилково, у т. ч. з технічних причин, опублікованого Звіту про виконання договору Законом № 922-VIII не передбачено. Статтею 37 Закону № 922-VIII встановлені підстави за яких договір про закупівлю може бути недійсним, зокрема Договір про закупівлю є нікчемним у разі: його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону; його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 цього Закону; його укладення з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 32 та абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону, крім випадків зупинення перебігу строків у зв’язку з розглядом скарги органом оскарження відповідно до статті 18 цього Закону. За умови додержання Замовником вимог Закону № 922-VIII при здійсненні закупівлі та укладення договорів на «Централізоване постачання теплової енергії м. Марганець» на суму 190 152,00 грн., та «Централізоване постачання теплової енергії м. Новомосковськ» на суму 262 212,42 грн. помилково оприлюднена подія «Звіт про укладений договір» не є підставою для визнання укладених Договорів недійсними. У зв’язку із недосконалістю застосування електронної системи закупівель та законодавства про публічні закупівлі, зокрема при оприлюдненні звіту про виконання договору, яка є незворотною подією, через кабінет замовника неможливо оприлюднити будь яку інформацію пов’язану із внесенням змін до договору, його виконання та/або розірвання. Зважаючи на викладене, просимо надати роз’яснення чи правомірним буде рішення тендерного комітету Замовника про визнання події «Звіт про укладений договір» помилково оприлюдненого через електронну систему закупівель недійсним?
Відповідь
09.01.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3692 / 3770
14 листопада 2019 року нами було оголошено відкриті торги щодо закупівлі постачання електричної енергії. 09 грудня 2019 року відділом освіти було кваліфіковано переможця. Відповідно до частини 2 статті 32 ЗУ "Про публічні закупівлі" договір може бути укладеним не раніше як 10 днів з моменту оприлюднення повідомлення про намір укласти договір та не пізніше як через 20 днів. Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 18 ЗУ "Про публічні закупівлі", "Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю.". Тобто 10 днів дається для оскарження рішення дій, або бездіяльності замовника. А отже, замовник фактично може знати свого постачальника максимум за 10 днів до укладення договору (або враховуючи період оскарження за 20 днів до укладення договору). Підпункту 6.1.3. пункту 6.1. розділу VI ПРАВИЛ роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" передбачено, що для зміни постачальника та уникнення штрафних санкцій " споживач повинен повідомити нового електропостачальника про намір укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу за 21 календарний день до дати закінчення терміну (строку) дії чинного договору". З урахуванням вищевикладеного виникають суперечності між постановою НКРЕКП та Законом України "Про публічні закупівлі", відповідно розподільники електричної енергії відмовляють у зміні постачальника електричної енергії так як повідомлення подано менше як за 21 день, тоді у споживача немає іншого виходу як порушувати "ЗУ Про публічні закупівлі" і укладати прямі договора на постачання електричної енергії на один місяць для вчасного попередження розподільника. Також розподільники відмовляють (в нашому випадку) у зв'язку із наявною заборгованістю. Коли почали виясняти ситуацію розподільник говорить, що помилкового відмовив а посеред місяця змінити постачальника неможливо. Поясніть будь ласка як діяти в таких ситуаціях і чим керуватись? Дякую.
Відповідь
09.01.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4544 / 4463
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення з наступного питання щодо застосування норм Закону України "Про публічні закупівлі" у редакції, введення в дію якої відбудеться 19.04.2020 (далі – Закон). Згідно пункту 5 частини сьомої статті третьої Закону якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Що вважається додатковими аналогічними робітами чи послугами? Якщо, наприклад, проведено тендер/спрощену процедуру за предметом: «Капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку (ДК 021: 2015 - 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)», а саме: ремонт покрівлі, чи можна з урахуванням пункту 5 частини сьомої статті третьої Закону здійснити без застосування порядку проведення спрощених закупівель закупівлю за предметом: «Капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку (ДК 021: 2015 - 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)», але не ремонту покрівлі, а іншого виду ремонту (наприклад: ремонт фасаду, під’їздів, трубопроводів, тощо) у межах капітального ремонту?
Відповідь
08.01.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3811 / 3734
Відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі внесення змін до істотних умов договору у випадках, передбачених частиною четвертою статті 36 цього Закону оприлюднюється повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю . Одним з передбачених випадків є продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі. Тобто цей пункт містить в собі настання двох подій: продовження строку дії договору та виконання зобов'язань. Чи потрібно публікувати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю якщо зміни стосуються одного з зазначених випадків, наприклад, лише продовження строку дії договору (строк виконання зобов'язань залишається незмінним)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2