Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2993 / 3190
Доброго дня. Прошу Вас з колегами роз'яснити, чи можу я використовувати одне формулювання пунктом специфікації, замість нескінченного пошуку і повторення "або еквівалентів"? "Пункт специфікації: У разі, якщо технічна специфікація містить посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, вважати, що до кожного посилання додано вираз «або еквівалент»." У разі негативної відповіді, вкажіть з яких причин пункт специфікації не задовольняє вимогам Закону.
Відповідь
29.03.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3884 / 3945
Комунальне підприємство "ВЖ РЕУ" у квітні місяці визначене виконавчим комітетом ОТГ виконавцем робіт по поточному ремонту вуличного освітлення. Роботи виконуються з матеріалів підрядника. Сума матеріалів 48 тис. грн. Чи повинне комунальне підприємство проводити спрощену закупівлю на придбання матеріалів для виконання робіт по договору підряду, якщо у січні місяці по даному коду ДК вже були закуплені матеріали для власних потреб підприємства?
Відповідь
27.03.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3896 / 4056
Закупівля Соки фруктові, спрощені/Допорогові закупівлі, тендер: UA-2021-01-27-014158-b Cтарт аукціону 10.02.2021 14:57 Закінчення аукціону 10.02.2021 15:30 Період вимог|скарг з 13.02.202120:40 по 17.02.2021 00:00, тоб-то 18.02.2021 уже можно було підписувати договір, але натомість 17.02.2021 р відділом освіти проводиться закупівля за аналогічним кодом та назвою, а саме,- закупівля Соки фруктові , закупівля без використання електронної системи. тендер: UA-2021-02-17-007178-a. Очікувана вартість 15 000.00 грн., без використання електронної системи закупівель. Інформацію про тендер: : UA-2021-01-27-014158-b та UA-2021-02-17-007178-a, отримана з відомостей які містяться у відкритому доступі на електронному майданчику (Українській універсальній біржі) та електронного майданчика (Державні закупівлі. онлайн), що входить до системи публічної закупівель України proZorro. Хочу зазначити,, що установа здійснює відповідні закупівлі за постійним кошторисом!
Відповідь
26.03.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3162 / 3225
Доброго дня. Звертаюсь до Вас з проханням про внесення змін в наказ МІНІСТЕРСТВА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ від 11.06.2020 № 1082 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 липня 2020 р. за № 610/34893 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», а саме чітко розмежувати інформацію яку необхідно оприлюднити про план закупівель і інформацію яку замовник зобов’язаний оприлюднити під час оголошення процедур закупівель. Адже замовники на вимогу п.12 наказу зобов’язані розміщувати в електронній системі закупівель інформацію про предмет закупівлі, назву предмету закупівлі, коду предмета закупівлі відповідно до класифікаторів, а також крім полів, визначених пунктом 12 Порядку, у випадках, зазначених у пункті 12, додатково в окремих полях заповнюється інформація щодо: міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі - МНН), у разі визначення предмета закупівлі - лікарський засіб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовником зазначається МНН кожного лікарського засобу; коду та назви медичного виробу відповідно до національного класифікатора НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 05 лютого 2019 року № 159, у разі визначення предмета закупівлі - медичний виріб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше медичних виробів, замовником зазначаються код та назва кожного медичного виробу; та ін. Відтак замовник зобов’язаний відповідну інформацію зазаначати в плані закупівель, адже оприлюднення плану закупівель передбачено нормами Закону, а це додаткове і безглузде навантаження на уповноважених осіб. Окрім того після оприлюднення плану вся інформація про предмет закупівлі на сайті прозоро відображається не зовсім коректно. Тож переконливо прошу Вас переглянути коректність даного наказу і внести відповідні зміни.
Відповідь
25.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3326 / 3490
Державне агентство автомобільних доріг України звертається за наданням роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері закупівель. Укравтодор планує здійснити запозичення, зобов’язання за якими забезпечені державними гарантіями, шляхом укладання кредитного договору та/або випуску боргових цінних паперів на міжнародних ринках капіталу. Для здійснення таких запозичень, Укравтодор потребує допомоги фінансових установ (радників) з питань розробки стратегії фінансування, вибору і роботи букранерів та /або лід-менеджерів, визначення кредитних рейтингів, розробки кредитної історії для потенційних інвесторів, тощо. Частиною п’ятою статті 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» встановлено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, у тому числі: фінансові послуги, що надаються у зв’язку з емісією, купівлею, продажем або передачею цінних паперів чи інших фінансових інструментів; послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг; Відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 року № 2664-III: фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг. Не є фінансовими установами (не мають статусу фінансової установи) незалежні фінансові посередники, що надають послуги з видачі фінансових гарантій в порядку та на умовах, визначених Митним кодексом України; фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів; компанія з надання допоміжних послуг - юридична особа, яка не є фінансовою установою, діяльність якої полягає в наданні послуг з інформаційних технологій, володіння або управління майном, з обробки даних або будь-яких подібних послуг, які необхідні для здійснення фінансовою установою діяльності з надання фінансових послуг. Просимо надати роз’яснення щодо можливості укладення прямих договорів з фінансовими установами (радниками) на надання послуг, пов’язаних із залученням кредитних коштів, керуючись частиною п’ятою статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2