Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.10.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3702 / 3791
Дайте будь ласка консультацію з наступного питання! При створенні закупівлі в Полі "умови оплати" є - опис, при своренні закупівлі не було заповнено Поле "Опис", казначейство відказується зареєструвати договір вказуючи на відсутність заповнення даного пункту. Чи правомірні дії казначества?
Відповідь
03.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3702 / 3740
КНП " Поліклінічне обєднання" було проведено спрощену процедуру закупівлі UA -2021-02-02-001471-с за кодом 50420000-5-Послуги з ремонту і технічного обслуговування медичного та хірургічного обладнання. За результатами вказаної закупівлі переможцем було визнано ФОП Луньова, з яким було укладено Договір про надання відповідних послуг ( надання даних послуг здійснювалося на підставі ліцензії , яка була видана Луньову уповноваженим органом) 06 липня 2021 року вказаний підприємець помер. Додаткову угоду про припинення Договоірних відносин підписати нема кому. Як оформити в системі закупівель припинення договору у звязку зі смертю особи, адже вказаний договір було укладено на строк до кінця 2021 року і підприємство повинно отримати вказані послуги від інших осіб.
Відповідь
03.11.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3701 / 3935
Добрий день. Прошу надати відповідь по суті. Чому ЦЗО проводить відкриті торги з публікацією англійською мовою, якщо Замовник подає Заявку на проведеня закупівлі по предмету на суму 300000,00 грн. відповідно до затвердженого кошторису?
Відповідь
12.02.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3701 / 3468
Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922-VIII), на відміну від Закону в попередній редакції, визначає договір про закупівлю як господарський договір. Так, частиною першою статті 41 Закону № 922-VIII (як і частиною першої статті 36 попередньої його редакції) передбачено, що договір про закупівлю укладають відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексу України з огляду на особливості, визначені Законом № 922-VIII. Відповідно до частини першої статті 55 ГК України суб’єктами господарювання визнають учасників господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і відповідають за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Частиною другою цієї ж статті встановлено, що суб’єктами господарювання є: 1. господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2. громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці. Частиною першою статті 58 ГК України визначено, що суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом, а згідно з частиною першою статті 128 ГК України громадянина визнають суб’єктом господарювання в разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього кодексу. Таким чином, договір, стороною якого є негосподарюючий суб’єкт — фізична особа (не зареєстрована як підприємець), не є господарським договором, оскільки не породжує господарських зобов’язань. Викладене дає можливість дійти висновку, що фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання (не зареєстрована як підприємець), не може бути стороною господарського договору, а отже й договору про закупівлю в розумінні пункту 6 частини першої статті 1 нової редакції Закону № 922-VIII. При цьому слід зауважити, що нова редакція Закону № 922-VIII (як і чинний Закон) не встановлює жодних обмежень для участі в процедурах закупівель / спрощених процедурах фізичних осіб, які не є підприємцями (суб’єктами господарювання). Навпаки, пунктом 37 частини першої статті 1 нової редакції Закону № 922-VIII прямо передбачено, що учасником процедури закупівлі / спрощеної закупівлі з юридичною особою чи фізичною особою-підприємцем може бути й фізична особа (без законодавчо встановлених вимог щодо наявності в неї певного правового статусу), а згідно з частиною другою статті 5 цього ж Закону учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель / спрощених закупівлях на рівних умовах. Водночас у зазначених вище випадках договір, який опосередковує правовідносини між фізичною особою і замовником, укладають за правилами Цивільного кодексу України (далі — ЦК України). Він не є господарським договором, тож не відповідає визначенню поняття «договір про закупівлю», яке міститься в новій редакції Закону № 922-VIII. Виходячи з викладеного та з метою недопущення сторонами порушень редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» просить надати роз′яснення з наступних питань: - Чи можливо укладення договору про закупівлю за результатами проведення процедур закупівель / спрощених процедур, як господарського договору, між замовником та учасником — фізичною особою, яка не є підприємцем (суб’єктом господарювання)? - Чи можливо у разі здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель (стаття 3 Закону) укладення договору між замовником та учасником — фізичною особою, яка не є підприємцем (суб’єктом господарювання)?
Відповідь
21.09.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3700 / 3705
Відповідно ч.2 п.7 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може здійснити закупівлю товарів, робіт та послуг вартість яких перевищує 50 тис.гривень та є нижчою за 200 тис.гривень без застосування спрощеної закупівлі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконанні, поставленні чи наданні виключно певним суб’єктом господарювання у зв’язку з відсутністю конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Згідно ст. 21, 21-1 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» діяльність органів місцевого самоврядування висвітлюється в друкованих засобах масової інформації регіональної та місцевої сфери розповсюдження на умовах, визначених у договорах з метою доведення до відома населення рішень, діяльності, регуляторних актів селищної ради та іншої публічної інформації. Відповідно Закону України «Про інформацію» та ч.3 ст.12 Закону України «Про державну підтримку реформованих друкованих засобів масової інформації» редакціям надано пріоритетне право на укладення договорів про висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. На території Любешівської територіальної громади знаходиться єдина газета ПП "РЕДАКЦІЯ "НОВЕ ЖИТТЯ» (код ЄДРПОУ 02471784), яка має пріоритетне право на висвітлення діяльності Любешівської селищної ради з метою найповнішого задоволення потреб жителів громади у питаннях інформаційного забезпечення. Враховуючи вищевикладене, чи може Любешівська селищна рада укласти договір без застосування порядку проведення спрощених закупівель відповідно ч.2 п.7 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» та якими документами підтвердити відсутність конкуренції?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2