Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.08.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1049 / 1078
Доброго дня! Надайте, будь ласка, роз*яснення щодо умов переговорної процедури, а саме: 1. Якими нормативно-правовими актами регулюється проведення переговорної процедури закупівлі? 2. Чи може змінюватися предмет закупівлі, його кількіть та технічні характеристики ( у випадку "якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом) через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом") ? 3. Чи може змінюватися бюджет переговорної процедур у бік збільшення суми (у яких випадках, у якому розмірі) ? Дякуємо!
Відповідь
25.08.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
890 / 922
Доброго дня Просимо надати відповідь на наступні запитання: 1. Чи правомірна вимога організатора спрощеної закупівлі UA-2021-08-02-001434-b згідно п. 5.2 оголошення? Якщо ні, то чи підлягає такий тендер відміні через неможивість усунути порушення законодавства? 2. Чи обгрунтовано визнаний переможцем учасник спрощеної закупівлі № UA-2021-08-02-001434-b- ФОП Понамарьов А.Ю., який не виконав вимог п. 5.2 Оголошення ? Суть: пункт 5.2 "ОГОЛОШЕННЯ про проведення спрощеної закупівлі" передбачає: "У разі, якщо пропозиція надається учасником - неплатником ПДВ, для участі в електронному аукціоні такий учасник - неплатник ПДВ повинен привести свою пропозицію до рівних умов з іншими учасниками електронного аукціону - платниками ПДВ, а саме: пропозиція учасника - неплатника ПДВ повинна включати в себе як ціну пропозиції (без урахування ПДВ), так і вартість з ПДВ (20%). Під час реєстрації в електронній системі закупівель такий учасник повинен вказати вартість пропозиції з урахуванням ПДВ, і саме від цієї вартості робити ставки у процесі електронного аукціону." Пропозиція учасника ФОП "ПОНОМАРЬОВ ЮРІЙ АНДРІЙОВИЧ" під час проведення закупівлі була подана без врахування ПДВ, і в процесі електронного аукціону данний учасник робить ставку саме від неї". Всупереч вимогам тендерної документації організатор торгів оголошує такого учасника переможцем торгів. Додаємо цінову пропозицію зазначеного учасника та оголошення
Відповідь
16.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
722 / 758
Нами, благодійною організацією «Благодійний фонд «Українська благодійницька мережа» (надалі – «Організація»), з 12 липня 2019 р. по теперішній час надається соціальна послуга підтриманого проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю (надалі – «послуга підтриманого проживання») для 4-х повнолітніх осіб з інвалідністю (колишніх вихованців інтернатних закладів системи Мінсоцполітики) в будинку підтриманого проживання «Будиночок сиріт з інвалідністю «Оселя Віри, Надії, Любові» (селище Обертин Тлумацького району Івано-Франківської області). Зазначений будинок підтриманого проживання є одним з перших в Україні закладів такого типу та першим, який фінансується за механізмом соціального замовлення. Замовником соціальної послуги є департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (надалі – «Департамент»). Компенсація вартості послуги підтриманого проживання, яка надавалася Організацією протягом 2020 р., здійснювалася Департаментом на підставі договору про надання соціальної послуги від 05.05.2020 № 2904-1/20 (надалі – «Договір-2020»), укладеним за підсумками переговорної процедури закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-17-003317-a Додатком 1 «Специфікація соціальних послуг, що надаються згідно Договору» до Договору-2020 (який є його невід’ємною частиною в силу п. 9.2.) був передбачений строк надання соціальної послуги – січень-грудень 2020 р. Договором-2020 передбачалася умова щодо застосування ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України та поширення дії договору на відносини, що виникли до його укладення (абз. 2 п. 7.1.). У 2021 році за результатами проведеної між Організацією та Департаментом переговорної процедури закупівлі було укладено договір № 1 про надання соціальної послуги від 14.05.2021 (надалі – «Договір-2021»). Додатком 1 «Специфікація соціальних послуг, що надаються згідно Договору» до Договору-2021 визначено строк надання соціальної послуги – травень-грудень 2021 р., тобто на відміну від Договору-2020 Департаментом прийнято на себе зобов’язання щодо компенсації Організації вартості наданої послуги підтриманого проживання лише за 8 місяців 2021 року, в той час як надання такої послуги здійснюється Організацією безперервно з 12 липня 2019 р. по теперішній час. Умова про застосування норми ч. 3 ст. 631 ЦК України не включалася Департаментом до проекту договору про закупівлі при проведення процедури закупівлі соціальної послуги у 2021 р. Враховуючи вищенаведене, просимо надати роз’яснення про можливі дії Департаменту щодо проведення закупівлі послуги підтриманого проживання, за наслідками яких Організація отримуватиме відшкодування повної вартості (а не її частини) такої послуги, наданої впродовж усього календарного року, зокрема: а) щодо можливості завчасного (у році, що передує року надання послуги) проведення процедури закупівлі та/або укладення договору до затвердження кошторису Департаменту, отримання будь-яких погоджень щодо використання бюджетних коштів за цільовими програмами, з передбаченням у договорі умов про: 1) можливість зменшення обсягу закупівлі в залежності від реального фінансування видатків та фактичного надання послуги; 2) виникнення зобов’язань за договором у майбутньому (не на момент його укладення) та в межах асигнувань, встановлених кошторисом; б) щодо можливості застосування у договорі про закупівлю послуги підтриманого проживання, укладеного за підсумками переговорної процедури закупівлі, норми ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України.
Відповідь
12.08.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
698 / 692
Відповідно до положень статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що «оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону. Пунктом 3 цієї ж статті передбачено, що критеріями оцінки є ціна та/або вартість життєвого циклу; та/або ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі. На сьогоднішній день, непоодинокими є випадки ініціювання перевірок, з боку правоохоронних органів, процедур публічних закупівель, з підстав не відповідності цін, визначених системою «PROZORRO» ринковим цінам, які визначаються судовим експертом або спеціалістом у відповідному висновку. При цьому вартість товарів та послуг придбаних за цінами визначеними у договорі про закупівлю, укладеного між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі, яка визначена конкурентним шляхом за результатом розгляду тендерних пропозицій, фактично порівнюється із ринковими цінами, які визначаються за результатом співставлення відкритих пропозицій без врахування умов поставок, які зазначені в тендерній документації. Фактично, формується прикра практика, за якою будь-яка тендерна процедура може бути поставлена під сумнів, на підставі невідповідності ціни договору про закупівлі товарів та послуг за державні кошти ринковим цінам, визначеним експертом. З метою однакового застосування положень чинного законодавства у сфері закупівель за державні кошти, прошу надати консультацію шляхом відповіді на наступні питання: - чи необхідно при проведенні процедури державних закупівель застосовувати ринкові ціни для визначення вартості товарів та послуг, які закуповуються за вказаною процедурою? - чи повинна ціна договору, укладеного за результатами закупівель за державні кошти відповідати та/або дорівнювати ринковій ціні такого майна. - Чи зобов’язаний замовник процедури закупівель товарів та послуг за державні кошти придбавати майно в межах процедури закупівель за державні кошти саме за ринковою вартістю? - чи вважається різниця між очікуваною вартістю придбаного майна, із його ринковою вартістю, майновими збитками, яких зазнало державне підприємство, чи інший замовник процедур закупівель за державні кошти? - Чи повинно у випадку не відповідності ціни договору, укладеного за результатами процедури закупівель за державні кошти, ринковим цінам на аналогічні товари, відміняти тендер чи визнавати тендер таким, що не відбувся, або здійснювати заходи щодо стягнення різниці із постачальника товарів та послуг?
Відповідь
11.08.2021 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
624 / 637
Звертаємось до Вас з проханням надати роз’яснення щодо правомірності скасування комерційної закупівлі 19П-095 «Облаштування Хрестищенського ГКР. Будівництво установки поглибленого вилучення вуглеводнів на Хрестищенській ДКС. Роботи «під ключ», затвердженої рішенням Тендерного комітету АТ «Укргазвидобування» від 09 грудня 2019 року, яка була відмінена у зв’язку із набранням чинності Закон України №114- IX від 19.09.2019 р. «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (далі – Закон №114-IX). 09 грудня 2019 року почався прийом пропозицій на комерційну закупівлю 19П-095 «Облаштування Хрестищенського ГКР. Будівництво установки поглибленого вилучення вуглеводнів на Хрестищенській ДКС. Роботи «під ключ». 02 березня 2020р. розпочалася предкваліфікація учасників. 20 березня 2020 року по закупівлі 19П-095 відбувся ціновий аукціон і розпочалась кваліфікація учасників. Листом №29/376 від 30.04.2020р. АТ «Укргазвидобування» скасувало закупівлю 19П-095 (лист АТ «Укргазвидобування» №29/376 від 30.04.2020р. додаємо до цього листа) у зв’язку з тим, що 19.04.2020р. вступив в силу Закон №114-IX. У зв’язку з вищевикладеним: 1. Просимо підтвердити, що закупка, яка почалась до 19.04.2020р. має бути завершена відповідно до порядку, що діяв до введення в дію Закону №114-IX. 2. Просимо надати роз’яснення чи підпадають під дію Закону №114-IX комерційні закупівлі (недержавні). 3. Відповідно до п.5 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №114- IX процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону. Просимо дати роз’яснення, що означає «Процедури закупівель товарів, робіт и услуг, розпочаті до введення в дію цього Закону»? Додаток: 1. Лист АТ «Укргазвидобування» №29/376 від 30.04.2020 2. Витяг з консультаційного договору укладеного між TECHNEX LIMITED та China Tianchen Engineering Corporation
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2