Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.04.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6405 / 6213
Доброго дня! Ми як Замовник проводимо переговорну процедуру закупівлі. До зазначеної процедури закупівлі додаються експертні висновки, які підтверджують застосування Замовником переговорної процедури. Питання? Підскажіть будь ласка який повиненен бути термін (строк) видачі екпертного(их) висновків,відносно дати проведення переговорної процедури Замовником і яким документом (у разі наявності) це регламентується.
Відповідь
04.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4702 / 4607
Забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії має відповідати вимогам тендерної документації. Складаючи гарантії, банки, час від часу,включають у текст гарантії положення про те, що вони "на першу письмову вимогу Бенефіціара здійснються платіж у розмірі гарантійної суми, якщо у запиті буде вказано, що Принципал порушив свої зобов'язання передбачені Тендерною пропозицією, та що настала одна з таким підстав: ... (за ст. 24 ЗУ Про публічні закупівлі)". Питання: ані ЗУ Про публічні закупівлі, ані самими тендерними пропозиціями не встановлені обов'язки для учасників/переможця укладати договори, продовжувати участь, брати участь в аукціоні, бо це є їх права. Чи можна розглядати формулювання "якщо у запиті буде вказано, що Принципал порушив свої зобов'язання передбачені Тендерною пропозицією" є таке, що унеможливлює отримання Бенефіціаром гарантійної суми, оскільки він ніколи не зможе вказати у запиті на адресу банку зобов'язання, яке порушив Прнципал, і що передбачене його тендерною пропорзицією? Дякую.
Відповідь
04.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4807 / 4749
Банківська гарантія є чинною протягом строку дії тендерної пропозиції. У гарантії містяться умови про порядок внесення змін у неї. Чи може банківська гарантія, яка не є тендерною пропозицією, а є її забезпеченням, бути зміненою у час від дня розкриття тендерних пропозицій до визначення переможця? Проблемне питання: банківська гарантія в цілому відповідає тендерній документації, але містить положення, які не у повній мірі відповідають вимогам тендерної документації, наприклад: відсутня вказівка на безвідкличність, незрозуміло визначений строк дії гарантії, не вказаний МФО банку, хоча дані відомості є обов'язковими відповдіно до вимог до банківської гарантії. Формально, є підстава визнати учасника таким, що не відповідає вимогам, через невідповідність його забезпечення вимогам документації, хоча за суттю дані порушення не є значними. Тому, чи можуть принципал, бенефіціар і банк змінити текст банківської гарантії у період з дня розкриття тендерних пропозицій і до укладення договору з переможцем. Дякую.
Відповідь
29.03.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
6167 / 5866
Доброго дня! Функціоналом авторизованого електронного майданчика «Держзакупівлі. Онлайн» передбачені поля для заповнення інформації у відповідності до форми повідомлення про внесення змін до договору (яка затверджена Наказом МЕРТ № 490 від 22.03.2016 зі змінами ) якою встановлені випадки для внесення змін до істотних умов договору згідно з частиною четвертою статті 36 Закону України "Про публічні закупівлі", а саме: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті (дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку). Враховуючи те, що при заповненні форми обов’язковим є вибір підстав зміни договору відповідно до частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», в свою чергу додаткова угода до договору не передбачає зміну істотних умов договору та не підпадає під жодну з вищенаведених підстав (зміна розрахункових рахунків та назви підприємства учасника), а функціоналом авторизованого електронного майданчика «Держзакупівлі.онлайн» не передбачено можливості встановлення іншої підстави для змін договору, оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом є неможливим, оскільки електронний майданчик не зберігає таке повідомлення та не відправляє його на веб-портал Уповноваженого органу. Неодноразові звернення до служби підтримки майданчика «Держзакупівлі.онлайн» не дали жодних результатів. Що робити замовнику аби всеж виконати вимоги Закону?
Відповідь
28.03.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
5441 / 5113
Доброго дня! У Замовника виникає питання чи можливо в тендерній документації та в проекті договору на закупівлю по відкритим торгам прописати вимогу надання забезпечення виконання договору такого змісту: «Забезпечення виконання договору має бути надано Підприємству/Замовнику Учасником/Виконавцем у вигляді оригіналу безумовної безвідкличної банківської гарантії від банківської установи що входить до першої групи банків згідно рішення Правління НБУ №657 від 10.02.2017 р. не пізніше дати укладання Договору про закупівлю.» Чи може бути розцінене зазначене посилання щодо надання банківської гарантії від певних банків з державною часткою як обмеження кола учасників або як дискримінаційні вимоги до учасників , тощо . Дякуємо.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2