Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ ІСПЛІН ПЛЮС
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Тема розширена: Щодо форми акту одиниці товару (проби)
Суть питання: Згідно з умовами Оголошення про проведення відбору Учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони (надалі Оголошення), Замовником зазначено необхідність надання акту одиниці товару (проби) для продуктів харчування.
Водночас Замовником до тендерної документації не додано зразок акту відбору одиниці товару (проби) та порядок відбору товару (проби), немає посилання на конкретний нормативний документ, яким затверджено акт відбору одиниці товару (проби) та порядок відбору товару (проби) для продуктів харчування.
Замовник ігнорує запити щодо надання необхідної документації.
Прошу повідомити нормативний документ яким затверджено зразок акту відбору одиниці товару (проби) та порядок відбору товару (проби) для продуктів харчування.
Відповідь на запит 1493/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” (далі – Закон) визначає особливості здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення операції об'єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення воєнного чи надзвичайного стану.

Сфера застосування Закону визначена статтею 2 Закону. При цьому відповідно до частини другої статті 2 Закону закупівля товарів, робіт і послуг замовниками, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

У свою чергу, виходячи зі змісту частини першої статті 3 Закону прийняття замовником рішення про застосування переговорної процедури закупівлі передбачає здійснення відбору учасників через електронну систему закупівель у порядку, визначеному Законом.

При цьому виходячи зі змісту частини чотирнадцятої статті 3 Закону проведення відбору учасників може потребувати від учасників надання одиниці товару на перевірку відповідності зразку-еталону, якщо подання одиниці товару вимагалося в оголошенні про проведення відбору.

Так, відповідно до пункту 3 частини першої статті 1 Закону зразок-еталон – зразок товару, затверджений замовником і призначений для порівняння з ним одиниць товару учасника відбору.

Водночас одиниця товару – товар, що надається учасником відбору замовнику для перевірки його відповідності зразку-еталону (якщо подання одиниці товару вимагалося в оголошенні про проведення відбору) та/або іншим вимогам замовника до предмета закупівлі, зазначеним в оголошенні про проведення відбору (пункт 5 частини першої статті 1 Закону).

Поряд з цим відповідно до абзацу другого частини одинадцятої статті 3 Закону учасник має право не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення строку подання цінових пропозицій звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями, зокрема щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.

Отже, з вказаного питання слід звертатися безпосередньо до замовника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2