Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Державне космічне агенство України
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Закупівля через ЦЗО
Суть питання: Просимо надати консультацію чи є обов’язковою передача замовником згідно з додатком 2 централізованій закупівельній організації рядків річного плану з товаром, який входить до Переліку (додаток 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 233-р), з видами закупівлі «договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель» (з очікувальною вартістю, яка не перевищує 50 тис. гривень) та «спрощена закупівля»?
Відповідь на запит 585/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до Закону централізовані закупівельні організації - юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону.

Так, пунктом 3 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 233-р "Про визначення державного підприємства “Українські спеціальні системи” централізованою закупівельною організацією" (далі - Розпорядження КМУ) встановлено, що для замовників згідно з додатком 2 централізована закупівельна організація проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами товарів згідно з додатком 1 за рахунок коштів державного бюджету, крім випадку, коли ці товари замовник закуповує із застосуванням переговорної процедури закупівлі.

При цьому Розпорядження КМУ не визначає вартісних меж щодо предметів закупівель. Тому вказані у переліку замовники передають закупівлі предметів закупівлі, визначених у додатку № 1 до Розпорядження КМУ, незалежно від їх вартісних меж.

Водночас звертаємо увагу, що згідно зі статтею 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", акти Кабінету Міністрів України, зокрема розпорядження, є обов'язковими до виконання.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2