Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Державна установа "Інститут серця Міністерства охорони здоров'я України"
Тема: Відкриті торги
Суть питання: 1. Під час проведення процедур закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», чи уповноважений замовник визначати відсутність конкуренції товарів/постачальників на ринку України?
2. Яким чином замовник повинен визначати монопольне становище товару на ринку та/або відсутність конкуренції на цей товар, на ринку України?
3. Якщо замовнику відомо, що товар в Україні представлено лише одним виробником, але наявна конкуренція між постачальниками цього товару, чи може такий товар вважатись монопольним?
4. Враховуючи вищенаведені питання, яким чином замовник під час проведення процедур закупівель повинен визначати процедуру та предмет закупівлі?
Відповідь на запит 933/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом 2 частини другої статті 35 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

Разом з тим, монополії регулюються Законом України “Про природні монополії” (далі – Закон про природні монополії).

Так, частиною другою статті 5 Закону про природні монополії визначено, що зведений  перелік  суб’єктів природних монополій ведеться Антимонопольним  комітетом  України на підставі реєстрів суб’єктів природних  монополій у сфері житлово-комунального господарства, що формуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у  сфері  комунальних  послуг,  а  в  інших  сферах,  в яких діють суб’єкти    природних   монополій,   -   національними   комісіями регулювання  природних  монополій у відповідній сфері або органами виконавчої  влади,  що  здійснюють  функції  такого регулювання до створення  зазначених комісій.

При цьому згідно з частиною третьою статті 11 Закону тендерний комітет або уповноважена особа (особи), зокрема здійснює вибір процедури закупівлі.

Разом з тим, замовнику слід ураховувати, що відповідальність в частині прийнятих рішень і застосування процедур закупівлі несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа персонально (частина друга статті 38 Закону).

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=4&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено лист від 22.11.2016 № 3302-06/37709-06 “Щодо застосування переговорної процедури”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2