Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ТОВ "Трек Любрікантс-Юг"
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Суть питання: Доброго дня. Ситуація наступна:вже на етапі, коли замовник опублікував протокол розгляду тендерних пропозицій та повідомлення про намір укласти договір, але ще до моменту укладання договору з переможцем, виявилося, що умови тендерної документації містять в собі суперечливі умови в різних пунктах тендерної документації в плані термінів дії тендерних пропозицій. В одному пункті документації йдеться, що пропозиції діють протягом 90 днів З ДАТИ РОЗКРИТТЯ ПРОПОЗИЦІЙ, в формі тендерного пропозиції згідно з Додатком-протягом 90 днів З ДНЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ. Звісно, що ці дати ніяк не можуть співпадати. Чи є це порушенням і чи повинен замовник скасувати торги через неможливість усунути порушення, що виникли в ході виявлених порушень законодавства? І що робити учаснику в такому випадку? Писати вимогу замовнику на електронному майданчику?. Для підтвердження слів вкладємо Тендерну документацію, де жовтим кольором виділено розбіжності
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 627/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше ніж 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

Водночас повідомляємо, що питання виправлення помилок міститься у запитах від 09.11.2016 № 94/2016 та від 20.01.2017 № 82/2017 за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b6a5f7f9-c28d-47e9-a028-d5f1ba23d8a3&lang=uk-UA та http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=06e168a1-038f-4292-96ca-34be3ca4d7da&lang=uk-UA

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Поряд з цим рішення приймаються замовником самостійно та з дотриманням законодавства.

 

 

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2