Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство «ДІЯ»
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Щодо внесення змін до договору, укладеного за результатами відкритих торів
Суть питання: За результатами процедури відкритих торгів https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-09-10-010663-c було укладено договір з переможцем закупівлі на надання послуг з опитування суб’єктів звернення та зі збору їх відгуків і пропозицій.
Кошторис витрат до договору містить розрахунок вартості послуг за договором, до складу якої входить, зокрема:
а) CATI-телефонне опитування, у кількості 2 000 шт. по ціні 42,65 грн/шт.;
б) VIBER та СМС розсилка – 300 000 шт. по 1,30 грн/шт.

Під час виконання договору виконавцем було проведено аналіз та розраховано показник ефективності та конверсії методів дослідження. З метою підвищення показника конверсії, якості та достовірності отриманих в ході дослідження даних для розрахунку показника задоволеності суб’єктів звернення, виконавцем запропоновано продовжити збір відгуків та пропозицій методом САТІ-телефонного опитування, як більш доцільного методу дослідження (збільшивши кількість таких опитувань з 2 000 до 4 919) та зменшити обсяги закупівлі послуг з VIBER та CMC опитування з 300 000 до 140 202. Дані зміни в договору не призведуть до збільшення суми, визначеної у договору про закупівлю.

Прошу надати роз’яснення щодо можливості внесення вищеописаних змін до договору з урахуванням вимог часини п’ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 1583/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон)  визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною четвертою статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Водночас істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених частиною п’ятою статті 41 Закону.

Разом з тим пункти 1-7 частини п’ятої статті 41 Закону не передбачають випадків щодо збільшення обсягів закупівлі після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі.

Поряд з цим, випадки, зазначені у пунктах 3-5 частини п’ятої статті 41 Закону не передбачають можливості ані збільшення суми договору про закупівлю, ані зміни обсягів закупівлі після підписання договору про закупівлю.

Пункти 1, 2 частини п’ятої статті 41 Закону передбачають випадки щодо зменшення обсягів закупівлі після його підписання до повного виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі.

Крім того, у разі необхідності здійснення додаткової закупівлі послуг, замовник здійснює таку закупівлю у спосіб та з дотриманням вартісних меж, що визначені в Законі.

При цьому повідомляємо, що питання зміни істотних умов договору про закупівлю розглянуто в листі  від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю” розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06 

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2