Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра"
Тема: Інше
Тема розширена: Віднесення договорів ЦПХ з запрошеними режисерами-постановниками вистав Театру, акторами під сферу дії Закону України «Про публічні закупівлі»
Суть питання: Театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра» (надалі по тексту – Театр) укладає договори цивільно-правового характеру з запрошеними режисерами-постановниками вистав Театру, акторами.
Враховуючи положення ст. 1, 9 Закону України «Про публічні закупівлі» просимо надати наступні роз’яснення та консультацію:
1. Чи підпадають договори цивільно-правового характеру з запрошеними режисерами-постановниками вистав, акторами під сферу дії Закону України «Про публічні закупівлі»?
2. Якщо такі договори підпадають під сферу дії Закону України «Про публічні закупівлі», то просимо роз’яснити яким чином Театр має публікувати такі договори, враховуючи той факт, що внаслідок оприлюднення подібних звітів про договори/процедур закупівель відбувається поширення необмеженому колу осіб конфіденційної інформації про особу виконавця за договором. Зокрема, в договорі вказується наступна інформація: персональні дані виконавця (дата народження, адреса реєстрації, адреса фактичного проживання, номери телефонів, електронна пошта, дані паспорту або документів, що їх замінюють, РНОКПП, номери банківської карти), відомості про майновий стан особи (розмір гонорару). В той же час, норми ст. 32 Конституції України, Рішення Конституційного Суду України від 30.10.1997 року № 5-зп, ст. 11, 21 Закону України «Про інформацію», Закону України «Про захист персональних даних» забороняють розповсюдження такої інформації, оскільки вона є конфіденційною (з обмеженим доступом) і отримувати її мають право виключно компетентні органи у встановлених законодавством випадках.
Дане питання є особливо актуальним, враховуючи факт підвищеного суспільного інтересу до акторів та режисерів-постановників, багато з яких є суспільно значимими особистостями.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 683/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься у листі від  05.05.2020 №  3304-04/28729-06 "Щодо спрощених закупівель" (стор. 3) та запитах №№ 627/2020, 1455/2020, розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=bc5c241b-d526-4279-88be-036142ded134&lang=uk-UA

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=942f288c-894c-4c09-aff9-ac49d18c7c88&lang=uk-UA

Крім цього, у разі застосування замовником процедури закупівлі/спрощеної закупівлі оприлюднення договору про закупівлю здійснюється у порядку, передбаченому статтею 10 Закону України “Про публічні закупівлі”. Так, згідно з пунктом 10 частини першої статті 10 цього Закону  замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема договір про закупівлю та всі додатки до нього - протягом трьох робочих днів з дня його укладення.

Поряд з цим частиною першою статті 44 Закону встановлено, що за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників несуть відповідальність згідно із законами України.

При цьому згідно статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2