Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ДП "НЕК "Укренерго"
Тема: Інше
Тема розширена: Пропозиції щодо внесення змін до ДК 021:2015
Суть питання: 11 червня 2017 року набрав чинності Закону України «Про ринок електричної енергії».Законом запроваджено нову більш конкурентну модель ринку електроенергетики, яка передбачає функціонування відразу кількох сегментів: ринку двосторонніх договорів, ринку «на добу вперед», внутрішньодобового ринку, балансуючого ринку і ринку допоміжних послуг.
Учасниками Нового ринку є: виробники електроенергії, електропостачальник, оператор ринку, трейдер, споживач, гарантований покупець (на даний час ДП «Енергоринок»), оператор системи передачі (на даний час це ДП «НЕК «Укренерго») та оператор системи розподілу.

ДП «НЕК «Укренерго», як Оператор системи передачі, звертається до Вас з ініціативою щодо внесення змін до національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 №1749, в частині доповнення словника наступними видами послуг:
– врегулювання небалансів;
– передача електричної енергії;
– надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління;
– участь у балансуючому ринку;
– регулювання напруги та реактивної потужності в режимі синхронного компенсатора;
– надання допоміжних послуг із забезпечення відновлення функціонування ОЕС України після системних аварій;
– надання допоміжних послуг з регулювання частоти та активної потужності;
– надання послуги з підвищення ефективності комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;
– надання послуги для забезпечення загальносуспільних інтересів.


Відповідно до листа Мінекономрозвитку від 07.02.2017 № 3302-06/3816-16, якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідного коду, у електронній системі закупівель технічно реалізовано можливість обрання замовником показника «99999999–9 — Не визначено» із можливістю введення предмета закупівлі вручну в текстовому полі.
Проте такий підхід до визначення назви предмета закупівлі не забезпечує прозорості проведення процедур закупівель та не сприяє створюванню ефективного конкурентного середовища.
З огляду на викладене, просимо розглянути питання щодо внесення відповідних змін до національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», що надасть можливість зробити ринок електричної енергії відкритим і створить нові можливості працювати за європейською моделлю.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 258/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь Мінекономрозвитку з порушеного у запиті питання надана листом від 25.03.2019                         № 3301-04/12678-07 (копія додається).

Додаткові матеріали:
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2