Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство «ДІЯ»
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Щодо внесення змін до договору, укладеного за результатами відкритих торів
Суть питання: За результатами процедури відкритих торгів https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-09-10-008128-c було укладено договір з переможцем закупівлі на надання послуг з перевірки удаваним суб’єктом звернення.
Кошторис витрат до договору містить розрахунок вартості послуг за договором, до складу якої входить, зокрема:
а) Одинарний візит за сценарієм: Видача довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи (4 128 візитів по ціні 290,50 грн за візит);
б) Подвійний візит за сценарієм: Надання довідки про наявність та розмір земельної частки (паю) (58 візитів по ціні 1150,00 грн за візит).
в) навчання користувачів вебінструментом (одна послуга по ціні 41 200 грн);
г) Одинарний візит за сценарієм: Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (58 візитів по ціні 800,00 грн за візит).

Під час виконання договору виконавцем було проведено аналіз попередніх результатів дослідження та з метою отримання більш релевантних даних запропоновано внесення змін до договору в частині:
а) зменшення обсягів закупівлі послуг «Одинарний візит за сценарієм: Видача довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи» (з 4 128 до 2 010);
б) збільшити кількість послуг «Подвійний візит за сценарієм: Надання довідки про наявність та розмір земельної частки (паю)» (з 58 до 116);
в) збільшити кількість послуг з навчання користувачів вебінструментом (з однієї до двох).
Такі зміни не призведуть до зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договору про закупівлю;
г) збільшити кількість послуг «Одинарний візит за сценарієм: Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» (з 58 до 692).

Прошу надати роз’яснення щодо можливості внесення вищеописаних змін до договору з урахуванням вимог часини п’ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 1582/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон)  визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною четвертою статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Водночас істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених частиною п’ятою статті 41 Закону.

Разом з тим пункти 1-7 частини п’ятої статті 41 Закону не передбачають випадків щодо збільшення обсягів закупівлі після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі.

Поряд з цим, випадки, зазначені у пунктах 3-5 частини п’ятої статті 41 Закону не передбачають можливості ані збільшення суми договору про закупівлю, ані зміни обсягів закупівлі після підписання договору про закупівлю.

Пункти 1, 2 частини п’ятої статті 41 Закону передбачають випадки щодо зменшення обсягів закупівлі після його підписання до повного виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі.

Крім того, у разі необхідності здійснення додаткової закупівлі послуг, замовник здійснює таку закупівлю у спосіб та з дотриманням вартісних меж, що визначені в Законі.

При цьому повідомляємо, що питання зміни істотних умов договору про закупівлю розглянуто в листі  від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю” розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2