Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ТОВ "КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК"
Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання: Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад встановлені Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
Підпунктом 2 частини 5 ст. 41 Закону визначено, що збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю,
В листі № 3304-04/33869-06 від 14.08.2019 року Мінекономрозвитку зазначило, що для підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку, в якості орієнтиру (індикативу), суб’єкти господарювання можуть використовувати інформацію з сайту ДП «Оператор ринку».
На даний час на ринку електричної енергії спостерігається значне збільшення закупівельної вартості електричної енергії. Для підтвердження збільшення ціни Постачальник електричної енергії, шляхом звернення до уповноваженого органу, отримав відповідний експертний висновок, в якому зазначено, що відсоток коливання вартості електричної енергії становить 21%.
Враховуючи вищевикладене, ТОВ «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК» просить надати роз’яснення, чи можуть Постачальник та Споживач, керуючись підпунктом 2 пункту 5 статті 41 Закону, підписати дві окремі додаткові угоди на збільшення ціни за одиницю товару (кожного разу максимум на 10%), використовуючи один експертний висновок в якому зазначено, що коливання ціни на електричну енергію становить 21%.
Відповідь на запит 2289/2020

Шановний користувачу, на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F55553-06%20 Мінекономіки розміщено лист від 21.12.2019 № 3304-04/55553-06 “Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону”, яким зокрема, повідомлялося, що узагальнені відповіді рекомендаційного характеру щодо застосування вимог нової редакції Закону будуть поступово готуватися та розміщуватися на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу після введення його в дію.

Наразі Мінекономіки готує узагальнену відповідь щодо зміни істотних умов договору про закупівлю, ураховуючи численні запити, що надходять від користувачів Інфоресурсу. У зв'язку з цим, просимо Вас очікувати відповідь в узагальненому листі, який буде розміщений на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2