Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Продовження строку дії договору на 20 %
Суть питання: За численними зверненнями розпорядників бюджетних коштів області просимо надати відповідь на наступне запитання.

Відповідно до статті 36 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник має намір продовжити на 20 % тендерний договір за результатами переговорної процедури.
В одному з пунктів договору прописана наступна норма: "В разі, якщо жодна із Сторін протягом 10 календарних днів до дати закінчення дії Договору не повідомить іншу Сторону про свій намір його розірвати, цей Договір вважається автоматично продовженим на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної у Додатку № 13 до цього Договору, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку".

Чи треба в даному випадку замовнику укладати та розміщувати в системі ProZorro додаткову угоду про продовження строку дії договору?
Відповідь на запит 1230/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

При цьому питання зміни істотних умов договору про закупівлю та оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору розглянуто в листах Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”, від 25.11.2016 № 3302-06/38247-06 “Щодо застосування законодавства у сфері закупівель” та від 30.12.2016 № 3302-06/42560-06 “Щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю”, розміщених на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель відповідно за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=4&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc.

Таким чином, у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю згідно з частиною четвертою статті 36 Закону замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про внесення змін до договору, шляхом внесення відповідної інформації в обов’язкові поля форми повідомлення про внесення змін до договору, яка затверджена наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 (далі – Наказ). При цьому згідно з пунктом 2 Наказу у разі необхідності замовник може зазначити додаткову інформацію про закупівлю, якщо заповнить необов'язкові поля, передбачені системою.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов Договір про закупівлю Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2